S> TeamNL Êt IJ II WIELRENNEN 102DE GIRO D'ITALIA 23 Bauke Mollema (32) begint zater dag in de schaduw van de grote favorieten aan de Giro. „Hier op het podium eindigen is net zo moeilijk als in de Tour.'' In de hotseat 1 T^L KALENDER BMX, Supercross Roeien, World Cup 11 EN 12 ME| Wielrennen, Ronde van Italië vanaf 11 mei Zeilen, EK Denk aan het laatste jaar van Bauke Mollema en je herinnert je hem zwoegend op jacht naar een rit- zege in de Tour en de Vuelta. Kijk in zijn hart en zie dat hij zich nog altijd een ronderenner voelt. Drie weken lang vol overgave met de beste ronderenners strijden voor een goed klassement, dat is waarom hij wielrenner is. Maar een goed klassement is al weer een tijd geleden: een zevende plaats, twee jaar geleden in de door Tom Dumoulin gewonnen Giro. De Tour daarna was Mollema rit- tenkaper en beleefde hij zijn mooi ste moment op de fiets met zijn winst in Le Puy-en-Velay. En vorig jaar koerste hij, in de Tour en de Vuelta, opnieuw in die rol. In Frankrijk was hij wel degelijk met klassementsambities gestart, maar hij viel op de kasseien op weg naar Roubaix en moest zijn plan wijzigen. ,,Vechten om de ritzege gaat mij over het algemeen ook goed af. In 2017 won ik de rit in de Tour en vorig jaar ben ik ook vaak tweede, derde of vierde geëindigd. Maar ik hou van grote rondes en nu is het weer tijd om voor het klassement te gaan.'' In de Giro dus. En niet in de Tour. Al staat die in principe ook op het programma. Volgens hem een eigen keuze, ondanks dat zijn wielerploeg Trek-Segafredo deze winter met Richie Porte een tweede kopman aantrok. ,,Het is niet dat de ploeg mij heeft ge dwongen voor de Giro te kiezen. Het was in oktober juist mijn idee.'' Ergens heeft Mollema nog de droom ooit op het podium van een grote ronde te staan. Alleen speelde dat geen rol in de keuze. ,,Het deelnemersveld in deze Giro is vergelijkbaar met dat van de Tour en misschien zelfs wel ster ker. Hier op het podium eindigen is net zo moeilijk als in de Tour." Het schrikt de nuchtere Gronin ger, inmiddels woonachtig in Mo naco, niet af. Wel toont hij zich realistisch in regenachtig Bologna. Als ik mijn topniveau haal en gezond blijf, dan is een goed resultaat mogelijk ,,Tom Dumoulin, Primoz Roglic en Simon Yates zijn de favorieten, maar ik verwacht ook een heel goede Vincenzo Nibali. Dat ik niet word genoemd bij de kanshebbers, is begrijpelijk. Als ik daar wel bij had willen staan, had ik meer moeten winnen dit voorjaar en de laatste jaren. Maar ik moet er ge woon voor zorgen dat ik mijn top niveau haal. Als dat lukt en als ik gezond blijf, dan is een goed resul taat mogelijk.'' Na acht starts in de Tour en vier in de Vuelta wordt dit 'pas' zijn derde Giro. Hij koerst niet vaak in Italië, al won hij hier wel zijn laat ste twee wedstrijden (een rit in Coppi e Bartali en de GP Beghelli). In de Giro van 2010 maakte Mol- lema zijn rondedebuut met een hoopvolle twaalfde plaats, in 2017 was er met zijn veranderde status na twee uitstekende Tours die toch wat tegenvallende zevende plek. De overeenkomst? ,,Het afzien. Die twee rondes zijn de zwaarste grote rondes die ik heb gereden. Ik weet nog dat ik er in de laatste week echt doorheen zat. Zo moe was ik nog nooit. Ik hoop dat ik nu beter zal zijn, want ook nu liggen de zwaar ste bergritten in de derde week. Die zullen beslissend zijn.'' Op de persconferentie van Trek straalt Mollema bovenal zin uit in een nieuwe krachtmeting van drie weken. Bij de Amstel Gold Race (twaalfde) en de Waalse Pijl (zesde) was zijn vorm goed. Daarna was er een hoogtestage en heeft hij zeven Giro-ritten ver kend. ,,Aan mijn voorbereiding zal het in elk geval niet liggen. Ik ben er klaar voor.'' Lobke Berkhout was zes jaar gestopt met topsport. Nu is de zeilster toch weer in de race om zich in de 470-klasse te plaatsen voor de Spelen van 2020 in Tokio BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OPTEAMNL.ORG AD Heinekcn Rabobank 11 EN 12 MEI VANAF 9 MEI donderdag 9 mei 2019 TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Oteamnlinsta of n EchtTeamNL. Voor de 470-duo's Berkhout Ze- gers en Mulder Van Veen en de Finn-zeilers Hei- ner en Postma is het EK de beslis sende selectie wedstrijd voor de Olympische Spe len van 2020. Met vijf podium plaatsen, waar onder twee zeges, was TeamNL vorig jaar zeer succes vol in de BMX Supercross op Papendal. Alle toppers zijn er ook deze keer weer bij. De eerste wereld bekerwedstrijd van het roeiseizoen is in het Bulgaarse Plovdiv. TeamNL vaardigt acht vrou- wenboten af. De mannen slaan deze World Cup over. Zij zijn op trainingsstage in Oostenrijk. Bauke Mollema straalt weer zin uit in een nieuwe zware krachtmeting van drie weken. foto cor vos 'Ik ga voor het klassement' Pim Bijl Bologna -Bauke Mollema (32) n ia/' De 102de Ronde van Italië start zaterdag in Bologna met een korte tijdrit. Nederlandse deelnemers aan deze Giro, die op 2 juni finisht in Verona, zijn onder an deren Tom Dumoulin (foto), Sam Oomen en Bauke Mollema. j, NEDERLANDSE 7 LOTERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23