Barcelona verstopt zich onder deken van schaamte r 22 Club wil het verdriet van Kiev rechtzetten in de finale FIFA handhaaft straf Chelsea Willems mist halve finale Liverpool voelt zich na het won der op Anfield onoverwinnelijk. In de finale kan het voor de zesde keer de Champions League winnen. takutt- UITSLAGEN Imagine van John Lennon galmde uit de luidsprekers op Anfield. Het nummer van de beroemde zoon van Liverpool vormde een passend slot van een wonderlijke avond. Met tranen in de ogen balkten fans de bekende tekst mee. Ondertussen raasde invaller Georginio Wijnal- dum nog steeds over het veld, nu om een lange neus te trekken naar trainer Jürgen Klopp. ,,Ik was echt heel boos dat ik niet mocht star ten'', zei de Rotterdammer na de wonderlijke 4-0 zege op Barcelona. Wijnaldum schaarde zich door zijn twee goals bij de legendes van de club die al vijf keer de Champi ons League won (en in 2005 voor het laatst). Supporters bezongen hem tot diep in de nacht in de stra ten van de rumoerige stad. Ook Vir gil van Dijk, die Messi aan banden legde, werd vereerd als een halfgod. En gelijktijdig groeide een 14-jarige jongen uit tot een fenomeen. Ballenjongen Zonder het daadkrachtige optreden van ballenjongen Oakley Canno- nier zou Divock Origi niet de vierde treffer hebben gemaakt. Hij rolde de bal zo vlug naar Trent Alexan- tegen de jongens: 'Omdat jullie het zijn, maken jullie een kans'. Het zijn mentale reuzen.'' Klopp, niet bij de camera's weg te slaan, be schreef daarmee in enkele zinnen zijn voornaamste inbreng in een club die zo lang de weg kwijt was. Eeuwige verliezers zijn onder hem veranderd in winnaars. ,,Ik ben heel blij dat we straks een herkansing krijgen'', aldus de Duit ser. Vorig jaar verloor Liverpool in de finale in Kiev kansloos met 3-1 van Real Madrid. Het wegvallen van Mohamed Salah met een schouderblessure haalde toen de energie en het zelfvertrouwen in één klap uit het elftal. Deze kras op de ziel van de Reds verdween tegen Barcelona. Tegen Bar^a deed de 'Egyptian King' door een hersen schudding niet mee. der-Arnold dat de rechtsback zijn corner kon nemen, voordat de de fensie van Barcelona klaarstond. Beiden gingen later met elkaar op de foto. In de euforie was niets te mal. Iedereen voelde aan geschie denis te hebben geschreven. ,,Het was enorm lastig om tegen ons te spelen'', zei Klopp. ,,Een mix van lef en techniek. Prachtig. Ik zei Ik was echt heel boos dat ik niet mocht starten Liverpool, met in de technische staf ook nog de Nederlander Pepijn Lijnders, heeft door de ervaring in Oekraïne een barrière doorbroken. Tegenslag vormt geen obstakel meer. Bijna vergeten reserves ver vangen moeiteloos op het oog on vervangbare sterren. Tegen Barce lona vervulde Divock Origi zo'n rol. De Belgische krachtpatser scoorde net als Wijnaldum twee keer. Het spelsysteem van Klopp voelt als een op maat gemaakte jas. Wie het rode shirt aantrekt, raakt ogenblikkelijk bevangen door een voetbalvirus. Liverpool vormt een machine, terwijl de kampioen van Spanje voor een groot deel teerde op de in dividuele klasse van Lionel Messi. Alle mogelijke synoniemen, in het Spaans, van blamage, aanfluiting, schande en vernedering passeerden gisterochtend de revue in de Spaanse kranten. In alle commen taren. Op de radio, tv en op straat. Met als grootste van alle kwalen van dit Barcelona de vierde goal van Liverpool: de slimme hoekschop en die slapende verdediging. De ul tieme belediging. ,,Een pupillendoelpunt, dat mag ons nooit overkomen'', luidde de zelfkritiek van Luis Sudrez direct na de wedstrijd. Weinig klopte er, vol gens hem. ,,In de tweede helft sco ren ze in dertig seconden twee keer, door onze eigen fouten. Liverpool Die 4-0 was een pupillendoelpunt, dat mag ons nooit overkomen heeft gespeeld zoals het heeft altijd vertrouwen ge had", zei de 32-jarige Uruguayaan, zelf oud speler van de Reds. Suarez was een van de weinigen die iets wilde zeggen, die het hoofd niet onder een deken van schaamte verstopte. Lionel Messi (foto), die Bar^a vorige week met twee treffers in de slot fase op het goede spoor had gezet, droop af met een gezicht dat op onweer stond. ,,Dit moet het jaar van de Champions League worden'', zei hij eer- wilde, der. Het werd het niet, en dat ter wijl serieuze rivalen als Real Ma drid, Juventus, Paris Saint-Ger main, Bayern München en Man- Chester City er al uitlagen. De Catalaanse kranten legden de schuld vooral bij trainer Er nesto Valverde. „De Champions League is te groot voor hem", aldus de krant Sport. De trainer, die net voor één jaar bijte kende, wordt verweten de huisstijl van Ban;a te zijn vergeten. Net als zijn spelers teerde hij vooral op de goals van Messi. donderdag 9 mei 2019 GO VOETBAL De straf voor Chelsea, waardoor de club de eerstvolgende twee transferperiodes geen nieuwe spelers mag con tracteren, blijft van kracht. De FIFA heeft het beroep tegen de sanctie afgewe zen. Chelsea overtrad vol gens de voetbalbond de regels aangaande het vast leggen van jeugdspelers. De club mag van de FIFA in de betreffende periode de selecties van spelers onder 16 jaar wel aanvullen met nieuwelingen. De straf geldt ook niet voor het vrouwen- en zaalvoetbal. VOETBAL Jetro Willems (foto) speelt vandaag niet met Eintracht Frankfurt in de halve finale van de Europa League tegen Chelsea. Coach Adi Hütter nam de Nederlandse ver dediger niet op in de selec tie die richting Londen vloog. Jonathan de Guzman is daar wel van de partij. De eerste ontmoe ting tussen de clubs ein digde vorige week in Duits land gelijk: 1-1. Willems viel toen in blessuretijd in. De andere halve finale is die tussen Valencia en Arse nal. De laatste club won de eerste wedstrijd met 3-1. TENNIS Mannen Madrid, 2de ronde: Djere (Ser) - Del Potro (Arg/7) 6-3 2-6 7-5, Nadal (Spa/2) - Auger- Aliassime (Can) 6-3 6-3, Nishikori (Jap/6) - Dellien (Bol) 7-5 7-5, Tsitsipas (Gri/8) - Mannarino (Fra) 6-2 7-5, Fognini (Ita/10) - Millman (Aus) 6-2 6-2, Monfils (Fra/15) - Fucsovics (Hon) 1-6 6-4 6-2, Wawrinka (Zwi) - Pella (Arg) 6-3 6-4, Tiafoe (VS) - Kohlschreiber (Dui) 6-4 3-6 6-3, Chardy (Fra) - Schwartzman (Arg) 6-1 6-2, Hur- kacz (Pol) - Pouille (Fra) 7-5 6-1. Braga (challenger), 2de ronde: T. Griekspoor (Ned/11) - G. Granol- lers (Spa) 6-2 6-3. Vrouwen Madrid, 3de ronde: Bertens (Ned/ 7) - Sevastova (Let/12) 6-1 6-2, Osaka (Jap/1) - Sasnovitsj (WRu) 6-2 6-3, Kvitova (Tsj/2) - Garcia (Fra) 6-3 6-3, Halep (Roe/3) - Kuzmova (Slw) 6-0 6-0, Stephens (VS/8) - Zheng (Chn) 3-6 6-3 6-2, Barty (Aus/9) - Poetintse- va (Kaz) 4-6 6-1 6-2, Bencic (Zwi) - Kozlova (Oek) 6-0 6-2, Martic (Kro) - Vekic (Kro) 4-6 6-3 3-0 opgave. Liverpool dolblij met de herkansing Geert Langendorff Liverpool Georginio Wijnaldum, de Nederlandse invaller die dinsdagavond tegen FC Barcelona de held van Liverpool werd, wil na zijn 2-0 snel verder. foto getty images - Georginio Wijnaldum (28) Het had voor Bar$a het jaar van de Champions League moeten worden, het seizoen waarin de grote concurrenten al waren uit geschakeld. De 4-0 nederlaag in Liverpool haalde alle demonen uit het verleden naar boven. Edwin Winkels Barcelona - Luis Suarez (32)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22