FC Groningen voor voetballers 20 Het Europese seizoen was zo mooi en meeslepend. Maar nu rest de kater. Ajax miste de finale van de Champions League na het verlies met 2-3 in de slotminuut gisteravond tegen Tottenham Hotspur. 'Like a fine Red Wijn' CHAMPIONS LEAGUE AJAX - TOTTENHAM HOTSPUR donderdag 9 mei 2019 J Ajax Ineens valt de Johan Cruijff Arena compleet stil. Het is tien minuten na rust en Ajax wankelt. Spurs heeft net binnen een paar minuten een kansloze 0-2 achterstand ver anderd in een 2-2. Twee keer is het Lucas Moura die scoort en Spurs een ongekende oppepper geeft in Bertens in kwartfinale Kiki Bertens (foto) heeft zich met fraai ten nis verzekerd van een plek in de kwartfina les van het WTA-toernooi in Madrid. Zij gunde Anastasia Sevastova uit Letland, de nummer 13 van de wereld, maar drie games: 6-1 6-2. In de kwartfinale ontmoet zij de als tweede geplaatste Tsjechische Petra Kvitova. Aanklager wil deels lege Kuip De aanklager betaald voetbal heeft Feyen- oord een schikkingsvoorstel gedaan waarbij de club drie vakken (R, S en T) voor een competitie- of bekerduel leeg houdt. Ook legt hij naar aanleiding van het vuurwerk bij het bekerduel met Ajax een boete van 15.000 euro op. Feyenoord gaat niet akkoord en laat de zaak voorkomen bij de tuchtcommissie. Peters aanvoerder af Willem II heeft Jordens Peters (32) de aan voerdersband ontnomen. Hij uitte na de bekerfinale tegen Ajax zijn onvrede over het feit dat hij naar de kant werd gehaald. Ontslagen Pusic gekozen Marino Pusic, die FC Twente naar de titel leidde en vervolgens werd ontslagen, is door trainers en aanvoerders in de eerste divisie gekozen tot Trainer van het jaar. Twente le vert ook de Speler (Aitor Cantalapiedra) en de Keeper (Joël Drommel) van het jaar. Flitsen Celstraf Atletiek Tennis deze meeslepende strijd. Er leek helemaal niets aan de hand voor de Amsterdammers, maar plots is alles anders. Plots is niet Ajax de baas op het veld, maar zijn dat de Engelsen Wat is dit Europese seizoen mee slepend en groots geweest. Maar wat eindigt het in ongekende mi neur. Zó dicht bij een finale, de be langrijkste die er bestaat in het clubvoetbal en dan zó onderuit gaan. Precies op het moment dat het onwerkelijke zou moeten ge beuren. Oude tijden hadden definitief moeten herleven. Na de glorietijd in de jaren zeventig en negentig, surft Ajax op een nieuwe golf van succes. In een compleet ander tijd perk waarin Nederland was voor zien als een soort Oostenrijk in Eu ropa. Tobbend in de Europa League, ergens ver weg in het Oostblok ploeterend tegen clubs van wie we de naam niet kunnen uitspreken. Maar de kroon op het werk komt er niet. Het zal voor eeuwig voelen als een extreem gemiste kans op de finale van de Champions League. In een seizoen waarin Ajax afrekende met Juventus en Real Madrid strui kelt het uiteindelijk over Totten ham Hotspur, een club ontegen zeggelijk met een compleet andere status in Europa. Zij gaan een finale spelen tegen Liverpool, niet die aanstekelijke ploeg van Erik ten Hag die zo verwonderde in Europa. De start van Ajax is nog fenome naal. Precies zoals sterspelers Ha- Quote van de dag Ludovit Reis staat op de drempel van een droomtransfer naar FC Bar celona, voor Jeffrey Chabot is warme belangstelling van Sampdo- ria en Ritsu Doan wordt al ruim een jaar met allerlei clubs in verband gebracht. Na een moeizame sei zoensstart vond FC Groningen de weg omhoog - en dus trokken de afgelopen maanden steeds meer scouts van heinde en verre naar het Noordlease Stadion. Ongetwijfeld gesterkt door de gedachte dat FC Groningen voor veel voetballers een voorportaal was voor een carrière over de grens. Zoals Arjen Robben (nu uitko mend voor Bayern München), Luis SuSrez (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Dusan Tadic (Ajax) en Filip Kostic (Eintracht Frankfurt). Andere voorbeelden? Zie ras Groninger Hans Hateboer langs de lijn denderen bij Atalanta Bergamo, de trotse nummer 4 van de Serie A. De broertjes Leandro en Juninho Bacuna? Beiden werden opgeleid door FC Groningen, voetbalden er een paar jaar in het eerste elftal en maakten vervolgens de stap naar de Premier League. Bovendien waren er in een recent verleden oud-spe lers van de club op een bescheide ner niveau succesvol bij hun nieuwe werkgevers. Zoals Maikel Kieftenbeld (Birmingham City), Alexander S0rloth (FC Midtjylland, tegenwoordig AA Gent) en Simon Tibbling (Brendby). Eerder in het veld Groningen als springplank naar Europa? ,,Dat is in elk geval wat we willen zijn'', zegt technisch mana ger Ron Jans. ,,Bij ons in Nederland komen jonge spelers eerder aan voetballen toe dan in de grote Euro pese competities. Hier kunnen ze zich dus ontwikkelen - om vervol gens via de eredivisie de stap naar I Tottenham Hotspur Daniël Dwarswaard Amsterdam Ajax - Tottenham Hotspur 1 5. De Ligt 1-0 35. Ziyech 2-0 2-1 55. Moura 2-2 59. Moura 2-3 90+6. Moura Opstellingen Onana Lloris Mazraoui Trippier De Ligt 81. Lamela Blind Alderweireld Tagliafico Vertonghen Schöne Rose 60. Veltman 82. Davies Van de Beek Eriksen 90. Magallan Sissoko De Jong Alli Ziyech Wanyama Dolberg 46. Llorente 67. Sinkgraven Moura Tadic Son Scheidsrechter: Brych (Dui) Toeschouwers: 53.285 TENNIS VOETBAL VOETBAL VOETBAL 17*11 De Roemeense Simona Halep (foto) gunde op het WTA- toernooi van Madrid de Slo waakse Vikto- ria Kuzmova niet één game. Na slechts 44 minuten stond de 6-0 6-0 op het scorebord. 12 Kseniya Savina is voor twaalf Een rechtbank in Moskou heeft de Russische voetbalinterna tionals Pavel Mamajev (Kras nodar) en Alex ander Kokorin (Zenit Sint-Pe tersburg) van wege zware geweldpleging in een café cel straffen opge legd van 17 en 18 maanden. jaar geschorst. De 29-jarige Russin, loop ster op middel lange afstan den, heeft de dopingregels overtreden. Details zijn niet geopenbaard. Helmond Sport gaat niet verder met Robby Alflen (51). De hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie heeft de trainer op non- actief gesteld. Heracles neemt afscheid van verdediger Bart van Hintum (32). De partijen werden het niet eens over een nieuw con tract. Ook Vincent Vermeij, Tim van de Berg en Zeki Erkilinc vertrekken. Govert Vierge ver (30) stopt met roeien op het hoogste niveau. Hij vindt het na vijftien jaar topsport tijd om iets anders te gaan doen. —Tweet van de sociale media-afdeling van Liver pool na de 4-0 tegen Barcelona, met daarbij een foto van tweevoudig doelpuntenmaker Georginio Wijnaldum. Links en rechts wordt er vanuit de grote competities aan de spelers van FC Groningen ge trokken. De club als springplank naar Europa? Ron Jans: ,,Dat is in elk geval wat we willen zijn.'' Sander de Vries Groningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20