Medisch tuchtcollege grijpt in JOL En de baby heet... Archie Blessuretijd wordt dappere Amsterdammers fataal: 2-3 Sportwereld Examendag Politieke nep is griezelig echt op internet Het regionaal tuchtcollege in Am sterdam deed uitspraak in een zaak die was aangespannen tegen een tandarts uit het Gooi. Een cliënte had bij een behandeling voor han gende oogleden flinke schade aan haar gezicht opgelopen. De tucht rechter vindt dat de tandarts zich niet met het gebied rond de ogen had mogen bezighouden. Het inspuiten van botox of fillers is volgens de Wet BIG een zogehe ten voorbehouden handeling, die alleen door bevoegde en bekwame artsen mag worden uitgevoerd. Tandartsen zijn volgens het tucht college niet bevoegd, omdat zij en kel behandelingen mogen uitvoe ren die een tandheelkundig doel dienen. Klap De uitspraak is een klap voor de groeiende groep tandartsen - naar schatting drie- tot vijfhonderd - die zich heeft toegelegd op botox en fil lers. Zij doken de laatste jaren en thousiast op de cosmetische markt. Onderzoek door het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam wees uit dat in 2016 zo'n 390.000 Nederlanders een behandeling met injectables ondergingen: 240.000 met botox en 148.000 met fillers. De markt blijft naar verwachting de komende jaren groeien. De tandartsen vinden zichzelf de aangewezen partij om de behande lingen uit te voeren, omdat zij een vertrouwensband met patiënten hebben en in en rond de mond al regelmatig met injectables werken. ,,De tandarts is een expert op dit ge bied", zegt Eric van Leeuwen, voor zitter van de Nederlandse Vereni ging voor Dento Faciale Esthetiek (NVDFE). Hij noemt de grenzen die getrokken worden in het ge zicht 'arbitrair'. Blij De Nederlandse Vereniging Cos metische Geneeskunde (NVCG) is juist blij met de uitspraak. ,,Heel fijn dat nu helder is dat tandartsen zich hier niet mee bezig mogen Heel fijn dat nu helder is dat tandartsen zich hier niet mee bezig mogen houden houden", vindt voorzitter Catha- rina Meijer. Zij ziet een wildgroei van tandartsen, maar ook huisart sen en zelfs schoonheidsspecialis ten die zich op botox storten. ,,Dat is ons een doorn in het oog. We wil len dat de Inspectie Gezondheids zorg en Jeugd tandartsen aanpakt." Het Zorginstituut, een waak hond voor goede zorg, zoekt uit wie bekwaam is om welke cosmetische ingrepen uit te voeren. Bronnen rond het instituut verwachten dat tandartsen ook hier buiten de boot vallen. P9 Nipt-test voor zwangeren blijft tot 2030 P13 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Vandaag is het zover, de examens beginnen. Stevig blokken, examens maken en dan het zenuwslopende wachten. Trotse vader komt vandaag naar Den Haag P4 MËk< .vv P8 Tandarts beunt bij met botox Honderden tandartsen leggen zich toe op het inspuiten van botox en fillers voor cosmeti sche doeleinden. Maar dat mogen zij helemaal niet, oor deelt het medisch tuchtcollege. Chris van Mersbergen Amsterdam —Catharina Meijer, NVCG Vandaag start met wat zon, later verspreid 15°C buien. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 Ajax strijdend TEN ONDER FOTO PIM RAS ^OTSPW ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1