Het Hoompje bij Sluis lijkt écht niet meer te redden Opnieuw hinder voor verkeer bij Westsluis Asfalt in Kloosterzande komt een week later 6 Appartementen Scheldekade zijn te duur Nieuwbouwprojecten in en rond de Terneuzense binnenstad komen langzaam van de grond, ondanks de goede huizenmarkt. IN DE REGIO De stem van anorexia Kledingbeurs voorsokken Vredesvlam en wandeling MIJN DORP, MIJN STAD Het zag er vorig jaar nog zo veelbe lovend uit. Residentie Veerhaven aan de Scheldekade, een complex van 27 appartementen, kwam op de markt. De gemeente sloot ook over eenkomsten voor de ontwikkeling van nieuwbouw op de Kop van de Noordstraat. De verkoop van de grote en voor Terneuzen relatief dure apparte menten - tot 750.000 euro - in Re sidentie Veerhaven verliep in eerste instantie goed, maar stokte na ver loop van tijd. De initiatiefnemers van het project, de familie Muller en aannemingsbedrijf H4A, heb ben daar hun conclusies uit getrok ken. Het plan wordt aangepast, laat di recteur Jan Sips van projectontwik kelaar Top Level Development we ten. Het aantal grote appartemen ten, van meer dan tweehonderd vierkante meter, is te veel gebleken voor de huidige vraag vanuit de markt, verklaart hij. Er is daarom besloten minder grote apparte- menten in het project op te nemen. Het aantal blijft wel gelijk, 27. Sips verwacht dat het gewijzigde ontwerp september dit jaar hele maal rond is. De kleine apparte menten krijgen een vraagprijs van 3,5 tot 4,5 ton, schat hij, en daar is volgens hem 'best veel behoefte' aan, zeker op de locatie van Resi dentie Veerhaven, met uitzicht op ,,Ik heb weinig vertrouwen dat het nog goed komt", zegt de Sluise wet houder Peter Ploegaert. ,,De insteek was altijd behoud van het gebouw, maar er is een ruïne ontstaan." Het Hoompje is een hoofdpijndossier voor de gemeente Sluis. Het monu mentale pand aan de Sint Annaweg bij Sluis werd gebouwd in 1909 en deed dienst als kostschool. Het staat sinds 1986 leeg en Ronnie van de Putte kocht het pand in 1992. Sinds dien is er niets aan gedaan. De 'krottenkoning' bezit in Nederland en België meerdere panden die hij laat verpauperen. Steeds werden er plannen voor restauratie ingediend, waarna er niets gebeurde. Het laatste plan, om het gebouw te restaureren en er re de Westerschelde en vlakbij de Ter- neuzense binnenstad. Voor de langverwachte nieuw bouw op de Kop van de Noordstraat sprongen vorig jaar alle seinen op groen. De gemeente sloot overeen komsten met makelaardij Vermeu len en aannemingsbedrijf Van der Poel voor de ontwikkeling van het zuidelijke deel en met Impact Vast goed voor het noordelijke stuk. De bestemmingsplannen zijn onder tussen door de gemeenteraad van Terneuzen goedgekeurd, maar stilte overheerst sindsdien. De voorbereidingen zijn in volle gang, meldt Ingmar Vermeulen van makelaardij Vermeulen. Die vergen extra tijd, onder meer omdat er gas- loos moet worden gebouwd en on deraannemers het erg druk hebben. Vermeulen verwacht binnenkort met prijzen te komen. De bouw van de 26 appartementen, nieuwe bibli otheek en horecaruimte begint op z'n vroegst eind 2019, is zijn in schatting. Lichtpuntjes zijn er ook. Het Bas tion met 37 appartementen, op de locatie van het oude kantoor van ziektekostenverzekeraar CZ tegen over de huidige bibliotheek, is bijna klaar. De oplevering is voor de bouwva- kantie. Bevreesd dat andere plan nen in Terneuzen te laat tot stand komen, is Vermeulen niet. ,,Alles wijst erop dat de huizenmarkt voorlopig goed blijft." creatiewoningen bij te bouwen, werd in 2017 gepresenteerd. Een opgelegde dwangsom van 150.000 euro werd ingetrokken, om Van de Putte de kans te geven om de plan nen te realiseren. De termijn van die dwangsom is inmiddels verlo pen en aan het gebouw is niets ge beurd. Vertrouwen ,,De eigenaar heeft daar subtiel ge bruik van gemaakt. Iedere keer hadden we er weer vertrouwen in", blikt Ploegaert terug. Dat is nu voorbij, het college gaat bekijken wat reële opties voor de toekomst zijn, bijvoorbeeld het opleggen van een nieuwe dwangsom. Er zijn meerdere opties. Zo kan het gebouw als gevaar voor de om geving worden aangemerkt, waar door de eigenaar verplicht wordt om actie te ondernemen. Ook sloop behoort, tot spijt van de wethouder, tot de mogelijkheden. Sluis gaat ook advies inwinnen bij de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed. KLOOSTERZANDE De Cloos- terstraat en het Poolsplein in Kloosterzande kunnen vanaf vol gende week donderdag 16 mei als nog geasfalteerd worden. Dat werk zou eigenlijk morgen begin nen. Er is zoveel regen voorspeld, dat de werken zijn uitgesteld. Vol gende week is het weer beter, is de verwachting. Vanaf maandag 13 mei tot en met vrijdag 17 mei zijn de Cloosterstraat en de hoofdrij baan van het Poolsplein daarom afgesloten. Maandag tot en met woensdag zijn de voorbereidende werken, donderdag wordt het asfalt ge- legd, vrijdag worden de lijnen aangebracht. Daarmee zijn de rioleringswer ken in dat gedeelte van Klooster- zande klaar. Helemaal verlost van werkzaamheden, is het dorp niet. Tot en met 2022 worden riolerin gen vervangen en straten herin gericht. Als eerst zijn de Willem Alexanderstraat, de Beatrixstraat, de Emmastraat en een gedeelte van het Marijkeplein aan de beurt. De voorbereiding is inmiddels ge start. Woensdag 15 mei is in dorpshuis Binnendèur een infor matieavond over de werkzaamhe den. Die begint om 18.30 uur en duurt tot 20.30 uur. woensdag 8 mei 2019 Nieuwbouw rond binnenstad stokt VL OOSTBURG Emma wil leven, maar de stem van anorexia bepaalt haar leven. In het Ledeltheater in Oostburg is hier over morgen vanaf 20.15 uur een solo voorstelling te zien: Emma wil leven De voorstelling is ge baseerd op een do cumentaire van Jessica Villerius over anorexia, naar aanleiding van ge sprekken met be trokkenen en (erva ringsdeskundigen. Entree: 22,50 euro, met vriendenpas 20 euro. OOSTBURG Kledingbank Zee land en Jota Oost burg houden vrijdag en zaterdag een tweedehandskle- dingverkoop. De prijzen van de kle dingstukken varië ren van 1 tot 4,50 euro. Met de opbrengst worden nieuw on dergoed en nieuwe sokken aange schaft voor mensen die het nodig heb ben. Geïnteresseer den zijn van 09.30 tot 16.00 uur wel kom in het kerkcen trum aan het Kerk plein 2 in Oostburg. Op zaterdag wordt er van 09.30 tot 14.00 uur kleding verkocht. CADZAND In Cadzand wordt morgen een vre- deswandeling ge houden. Er wordt gevierd dat de Vre- desvlam vijftien jaar geleden in Cad- zand haven aan kwam. De vredes- wandeling vertrekt om 18.30 uur vanaf Cadzand haven en komt om 19.30 uur aan bij het monu ment. Hier zal een plechtigheid plaats vinden. Harmen van der Werf Terneuzen De voormalige kostschool Het Hoompje bij Sluis is zó vervallen dat sloop van het rijksmonu ment niet uitgesloten wordt. Sophie Stockman Sluis AXEL De Halle, 09.30 uur: Computeren; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaarten; Markt, 11.00-17.00 uur: Streek museum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwer ken; BRESKENS Ghistelkerke 1, 18.30 uur: Avond wandelvier daagse; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Koersbal Senioren Groot Hulst; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Jeu de boules; HULST De Lieve, 10.30 uur: Fysio gym; 19.00 uur: Bridge; Zoutestraat 28, 14.00 uur: Kof fie drinken; De Serre, 13.00 uur: Inloopmiddag; Museum Hulst, 14.00 uur: Geopend; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: In ternetcafé; KLOOSTERZANDE WZC Anto- nius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 9.45 uur: Wandelclub; 11.30 uur: KBO Seniorendiner; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW NAMEN Bezoekers centrum Saeftinghe, 11.00 uur: Excursie Verdronken Land van Saeftinghe; Café 't Verdronken Land, 19.00 uur: Bijeenkomst over toeristisch versterken van de Scheldekust; OOSTBURG Hervormd kerk centrum, 09.00 uur: Koffieoch tend Open Kring; Ledelplein, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00-12.00 uur: Ontmoe ting mensen met dementie; OSSENISSE 't Schallemaaj, 20.00 uur: Samen zingen in het koor Hoge Noo(d)t; SAS VAN GENT St. Albert, 13.30 uur: Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30-17.00 uur: Industrieel museum Zeeland; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gym, volks dansen; 13.00 uur: Schieting; TERHOLE Dorpshuis, 13.00 uur: Gymles voor senioren; TERNEUZEN Revalidatiecen trum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Markt, 08.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneuzen; Bach- ten Dieke, 14.00 uur: Koersbal, spelletjes; Portaal van Vlaan deren aan Beneluxweg 101, 13.00-17.00 uur: Infocentrum geopend. TERNEUZEN Voor het project Nieuwe Sluis bij Terneuzen worden van daag en morgen werk zaamheden uitgevoerd aan de weg ten oosten van de Westsluis. De weg wordt voor de helft afgezet, waardoor ver- keershinder ontstaat. Ver keersregelaars zijn aanwe zig om voor een goede doorstroming te zorgen. Ook worden borden ge plaatst ter hoogte van de noordbrug van de West- sluis. Dit moet voorkomen dat automobilisten voor een openstaande noord- brug blijven staan, terwijl ze via de zuidbrug de West- sluis kunnen passeren. [/UNIEKE loc me* top uitzicht Nieuwbouw aan de Schel dekade. Het project wordt aangepast, omdat de ver koop stokt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61