'Loktiener' knijpt geen oogje dicht op Mosseldag Ambtsgebed ter discussie in Kapelle Huidig pand moet eerst worden verkocht Vervanging rioolgemaal Kamperland van start 6 De verhuizing van de bibliotheek van de Oostwal naar het Kolveniershof in Goes gaat voorlopig niet door. Bibliotheek Oosterschelde is er nog altijd niet in geslaagd het huidige onderkomen te verkopen. Goes Daarmee bestaat het risico dat ver huizing naar het Kolveniershof straks helemaal niet meer mogelijk is, omdat de optie op het pand ver loopt. Het beoogde nieuwe onder komen - in de schil rond de par keergarage - nu alvast gaan huren, is volgens directeur Jannie van Vugt van Bibliotheek Oosterschelde geen optie. ,,We hebben niet de fi nanciële middelen om twee pan den te hebben.'' Het huidige onderkomen aan de Oostwal is eigen bezit van de bibli otheek. Het is onderdeel van een complex waarin ook winkels en ap partementen zitten. Verkoop van de huidige bibliotheek was een voorwaarde om de verhuizing naar het Kolveniershof door te laten gaan. Het geld is nodig om de ver huizing, de inrichting en de huur van het nieuwe pand te kunnen be talen. Afgelopen najaar was er vol gens Van Vugt een projectontwik- kelaar gevonden die appartemen ten in de bestaande bieb wilde ma ken. De Vereniging van Eigenaren (VVE) van het gebouw gaat echter niet akkoord met het plan. Die toe stemming is wel nodig. Om die re den is de verkoop afgeketst. De bi bliotheekdirecteur zegt positief te blijven over verkoop in de toe komst. De VVE is volgens haar niet pertinent tegen het vestigen van appartementen in de bieb, maar wel tegen het plan dat er nu lag. Volgens Van Vugt is het uitstel een flinke streep door de rekening, omdat de huidige bibliotheek in Goes niet meer is wat een moderne bibliotheek hoort te zijn. In een nieuw pand wil Bibliotheek Oos- terschelde onder meer een slag ma ken op het gebied van digitalise ring. Bovendien zou de voorziening aan het Kolveniershof (bij het cul tuurplein) veel zichtbaarder zijn dan in het huidige pand, waar ze op de eerste etage zit. ,,Die mooie nieuwe bibliotheek kunnen we Goes nu nog niet geven.'' Het plan was om de nieuwe vestiging eind dit jaar of uiterlijk begin 2020 te kunnen openen. Forse bijdrage Wethouder Loes Meeuwisse zegt het uitstel te betreuren. „Wij willen heel graag die nieuwe, moderne bi bliotheek op de begane grond aan het Kolveniershof. Daarom hebben we ook een forse bijdrage geleverd aan de verhuizing." Ze benadrukt echter dat de verkoop van het pand een zaak van de bibliotheek zelf is. Meeuwisse realiseert zich dat de kans bestaat dat het beoogde pand nu aan de neus van de bibliotheek voorbij gaat, maar volgens haar kan de gemeente daarin niet helpen. ,,Als er uitzicht zou zijn op verkoop van het huidige pand, konden we misschien tijdelijk wel iets regelen, maar dat uitzicht is er nu niet.'' KAMPERLAND Het rioolge maal aan de Ruiterplaatweg bij Kamperland is aan vervanging toe. Een flinke klus, waar het wa terschap maandag 13 mei aan be gint. De komende weken wordt vanaf de hoek van de Bergeend laan een nieuwe leiding onder door de zeedijk geboord. Tijdens de boor- en graafwerkzaamhe den is één weghelft afgesloten. Ook is enige geluidsoverlast mo gelijk. Een tijdelijke pompinstal- latie zorgt ervoor dat inwoners de douche, wc en vaatwasser ge woon kunnen gebruiken. September In september staat de vervan ging van het gemaal zelf ge pland. Daarbij worden de pom pen, de elektrische installatie, het aangrenzende leidingwerk en de verharding buiten het ge maal vernieuwd. Ook krijgt het beton in de kelder een nieuwe beschermlaag. Joeri Wisse Yerseke Cafés en kantines in Reimerswaal worden al enkele jaren intensief ge controleerd op het schenken van al cohol aan minderjarigen. De 'loktie ner' is vorig jaar ook op de jaarlijkse Mosseldag in Yerseke ingezet, beves tigde Van Egmond gisteravond tij dens de Opinieraad. ,,We hebben die dag heel veel ondernemers betrapt die zowel met als zonder vergun ning schonken aan minderjarigen." Het bureau dat de loktiener inzet voor Reimerswaal had er zoveel werk aan, dat pas vanaf december brieven zijn gestuurd naar onderne- mers die in de fout gingen. Laban, die door meerdere ondernemers is benaderd, zei zich daarvoor 'kapot te schamen'. Ze hield een vurig plei dooi om de loktiener niet op grote evenementen in te zetten. ,,Op een dag als Mosseldag is het met al die duizenden bezoekers niet te contro leren." Daarnaast zou de loktieners volgens haar agressie opwekken bij ondernemers en inwoners. Ze pleitte er voor om die dag voorlich ting te geven en de politie te vragen automobilisten te controleren. De VVD kreeg geen bijval van an dere partijen. Met name SGP en Leefbaar Reimerswaal schaarden zich achter de aanpak van de burge meester, die overigens zelf bevoegd is te bepalen wanneer de loktiener wordt ingezet. Van Egmond bena drukte dat juist de intensieve con troles effect hebben. De gemeente presteerde in 2012 nog heel slecht als het gaat om alcohol schenken aan jongeren. Inmiddels scoort Rei- merswaal juist goed in vergelijking met andere Zeeuwse gemeenten. IN DE REGIO Workshop over voeding en beweging Sportbieb in de Schatkist Seizoen zomerbridge MIJN DORP, MIJN STAD KAPELLE Wie het ambtsgebed niet wil horen, moet maar oor dopjes meenemen. Dat zei het Kapelse VVD-raadslid Joute van der Meij gister tijdens de raads vergadering. Daarin werd het voorstel besproken om het ambts gebed voortaan vóór de opening en na de sluiting van de vergade ring uit te spreken. Op die manier is het niet langer een onderdeel van die vergadering. Daarmee zou Kapelle weer voldoen aan lande lijke regels. D66 kondigde aan liever een 'moment voor gebed en bezin ning' te zien in plaats van het uit spreken van een ambtsgebed. Zo doen ze het in Reimerswaal ook. Raadslid Marc van Opstal dient tijdens de komende raadsverga dering, waarin het besluit over het onderwerp valt, een voorstel in. Gemeentebelang toonde zich bij monde van Jordy van Leeuwen kritisch over het ambtsgebed. Dat kwam hem op de opmerking te staan dat hij dan misschien maar oordopjes mee moet nemen. An- dré Schmid van Gemeentebelang noemde de opmerking van de VVD'er over de oordopjes flauw. Van der Meij zei daarop dat Ge meentebelang tegen een grapje moet kunnen. woensdag 8 mei 2019 BE Verhuizing Goese bieb uitgesteld Rob Paardekam De beoogde nieuwe loca tie voor de Goese biblio theek aan het cultuurplein. Een loktiener inzetten op de al lerdrukste dag van het jaar in Yerseke? Dat is puur 'onderne mertje plagen', vindt raadslid Thea Laban. Burgemeester José van Egmond voelt er ech ter niks voor om, zoals de VVD wil, op feestdagen een uitzonde ring te maken. GOES Bij Medisch Cen trum Goes wordt morgen een work shop gegeven: 'Voeding en Bewe ging bij het ouder worden'. De workshop wordt verzorgd door een diëtiste van Dyna mic Voedingsadvie zen, Fysiotherapie Mens Beweging, studenten van het CIOS en SMWO. Voor deelnemers staat een gezond hapje klaar. Ook krijgt iedereen na afloop een pre sentje mee. Aanmelden kan via l.lockefeer@ smwo.nl. Van 10.00 tot 11.30 uur is iedereen wel kom. KAPELLE De Schatkist in Ka- pelle houdt van daag een 'sport- bieb'. Er zijn allerlei sportspullen te leen, zoals spring- schoenen (kangoo jumps), hockey sticks en nog veel meer. De opening wordt verzorgd door drie dj's (Da tree boys). Ook wordt er hap jes geserveerd. Van 14.15 tot 16.15 uur is iedereen wel kom. KAPELLE In Kapelle begint vandaag het 'zo- merbridgeseizoen'. De avonden vinden steeds op woens dag plaats om 19.15 uur. Aanmelden is niet nodig. De deelnemers moeten wel zelf voor een partner zorgen. Niet-leden betalen 2,50 euro voor de activiteit die plaats vindt in dorpshuis De Vroone. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspree kuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 14.00-16.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Ingang Historisch Mu seum/VVV Kantoor, 14.00 uur: Gratis rondleiding door het historisch hart van Goes; HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi In loop HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Truus Werners-Blue- mink (acrylschilderijen) en Ol- cese de Kat-Nieddu (kera miek) KAPELLE De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00 17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; Speel-o-theek, 14.15-16.15: Opening Sportbieb KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag 'Even d'r uut' voor alle 55-plussers met kla verjassen, biljarten, sjoelen en meer KRABBENDIJKE Bieb in de Buurt, Willem Kosterlaan 1, 09.30-11.30 uur: Gratis basis cursus over internet KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ POORTVLIET De Poorthove, 10.00 uur: Wandelproject 'Elke Stap Telt' RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband THOLEN Oudelandsestraat 11, 19.30 uur: Activitieit Vrijzinni gen Nederland organiseert avond met Drs. Jan van der Mooren YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; Kerk plein 1, 13.00-16.00 uur: Rond leidingen door Oosterschelde- museum; Moerzicht, 19.00 20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59