Ster(ren) oe werkt de verkiezing? 7 De verkiezing is een manier om dankbaarheid te tonen aan al die vrijwilligers die de clubs draaiende houden' (ziggo Winnaars 2018 Visser merkt dat veel verenigingen moeite hebben met het vinden van vrijwilligers. Ook haar eigen jeugd commissie is een tijdje onderbezet geweest. ,,Het heeft waarschijnlijk te maken met het feit dat wij Nederlan ders steeds individualistischer wor den en vooral aan ons eigen hachje denken. Ja, daar maak ik mij wel zor gen om. Ook daarom heb ik ja gezegd toen ze me vroegen om ambassadeur van de verkiezing te worden. Mijn ei gen club deed vorig jaar ook mee. Ik weet wat het inhoudt, ik ken de be langen. De verkiezing is bovendien een mooie manier om de dankbaar heid te tonen aan al die vrijwilligers die de clubs draaiende houden.'' Visser werd op haar 8ste lid van IJsclub Nut Vermaak, in navolging van haar vader. Niet lang daarna werd ze - net als haar moeder - ook lid van tennisverenging HTC in Hil- legom. Beide sporten kon ze goed combineren. Voor alle duidelijkheid: Visser kon als kind goed schaatsen, ze had ook wel degelijk talent voor de sport, maar werd (nog) niet ge zien als bovengemiddeld talent. Dat had vooral ook te maken met de afstanden die kinderen schaatsen: korte. Zij bleek juist talent te hebben voor de langere afstanden. Dat talent werd 'pas' gezien toen ze 16 was. Op die leeftijd werd haar gevraagd zich aan te sluiten bij de baanselectie in Haarlem. Toen ging ze ineens vier a vijf keer per week trainen. ,,Tot die tijd kon ik beide sporten redelijk goed combineren, al moest ik soms alle zeilen bijzetten. Bij HTC Hille- gom speelde ik competitie op zater dagen, dat was grandioos. Uiteinde lijk heb ik besloten vol voor het schaatsen te gaan.'' De olympisch kampioene heeft veel aan haar ijsclub te danken, mede daarom is ze al jaren lid van de jeugdcommissie. Ook schrijft ze regelmatig stukjes in het clubblad. Soms is vergaderen met de andere commissieleden best lastig, met name midden in het schaatsseizoen. De ene keer praat ze mee via Skype, de andere keer leest ze de notulen na een vergadering en geeft ze haar op en aanmerkingen door via haar zusje, lid van diezelfde jeugdcom missie. ,,Zo blijf ik op de hoogte en heb ik nog een beetje invloed'', ver telt ze lachend. Bob de Jong Visser geldt sinds kort als het uit hangbord van Nut Vermaak. Dat stokje heeft ze overgenomen van Bob de Jong, voormalig olympisch kampioen en wereldkampioen. ,,Wanneer hij meedeed aan grote toernooien als een EK, WK of Olym pische Spelen, kwamen de leden van Nut Vermaak bij elkaar in het clubhuis, om met z'n allen op een groot scherm naar Bob te kijken. Zoiets verbroedert natuurlijk enorm. Iedereen keek vol enthousiasme. Wanneer hij won, waren er emoties. Dat waren momenten van écht club- gevoel en grote saamhorigheid.'' Als Bob de Jong de mogelijkheid had, liet hij zijn gezicht op de vereni ging zien. Soms gaf hij trainingen of clinics. Visser staat nog met hem op een foto. Ze was een jaar of 10 en draagt zijn gouden medaille om de nek. Een gek idee dat ze nu zelf een gouden olympische medaille heeft gewonnen en uithangbord van de vereniging is geworden, de vereniging waaraan ze zoveel te danken heeft. Wanneer Esmee Visser meedoet aan een groot schaatstoernooi in Thialf Heerenveen, regelen haar clubgeno ten een grote bus om haar aan te moedigen. Ziel en zaligheid Esmee Visser doet met alle liefde iets terug voor haar club. Tijdens de meest recente clubkampioenschappen, die werden gehouden op de ijsbaan in Haarlem, stond ze op het ijs. Niet om mee te doen, maar om iedereen te coachen. Haar seizoen was toch ten einde. Ze gooide haar ziel en zaligheid erin. ,,Ik had geen stem meer over, maar wat was het leuk.'' De voorbereidingen voor het nieuwe schaatsseizoen zijn intussen weer in volle gang. Ze weet nog niet precies hoe haar trainingsschema er voor komende maanden uitziet. Vis ser hoopt stiekem heel erg dat ze met de jeugdleden van Nut Vermaak op zomerkamp in Doorn kan. Olympisch kampioene of niet, als lid van de jeugdcommissie hoort ze daar natuurlijk bij te zijn. clubvanhetjaar.nl COLOFON woensdag 8 mei 2019 GO M Sinds kort is Esmee Visser 'uithangbord' van haar club Nut Vermaak. Olympisch goud op de 5000 meter! Coach Remmelt Eldering tilt zijn pupil op de schou ders (Pyeongchang, 2018). Op financieel vlak maken sport clubs zich vooral zorgen over stij gende kosten en huurprijzen en een gebrek aan sponsors, maar de zorgen zijn iets minder groot dan een aantal jaren geleden. Het reserve ren van geld voor groot onderhoud en nieuw bouw is wel een toe nemend probleem. Voor elke tien behaalde landsti tels mag een voetbalclub een ster op het shirt dragen. In Neder land geldt dit alleen voor Ajax (33 titels), PSV (24), Feyenoord (15) en... HVV. De Haagse Voetbal Vereniging werd tussen 1891 en 1914 tien keer landskampioen. IX Wil jij ook laten zien hoe gaaf, bijzonder of uniek jouw sport- of cultuurclub is? Doe dan mee aan de verkiezing Club van het Jaar 2019. Maak naast de natio nale titel kans op een masterclass naar keuze, een professio nele promotiefilm van jouw club en maak ge bruik van alle lokale, regionale en landelijke media-aandacht om jouw club in de schijn werpers te zetten. Nomineer jouw club, vereniging of stichting via clubvanhetjaar.nl. Inschrijven kan tot en met 13 mei. Alle sport en cultuurclubs (statu tair binnen Nederland gevestigde verenigin gen of stichtingen) die staan ingeschreven bij de Kamer van Koop handel kunnen mee doen aan de verkie zing. Sportclubs moe ten ook aangesloten zijn bij een landelijke sportbond die op zijn beurt is aangesloten bij NOC*NSF. Voor cultuurclubs geldt dat het bieden van activiteiten op het gebied van cultuur beoefening kerntaak is, in (één van) de discipli nes dans, theater, mu ziek, circus, creatief schrijven of beeldende kunst. Clubs die zich met name richten op de organisatie van een terugkerend of eenma lig evenement zijn uit- gesloten van deel name. Van 6 mei tot 7 juni mag er worden gestemd. Het aantal stemmen gedeeld door het aantal leden bepaalt jouw score. Tip: gebruik promotie materiaal voor het mo biliseren van je achter ban. Je vindt het via clubvanhetjaar.nl. In de week van 11 juni worden de clubs met de hoogste score per gemeente en provincie bekendgemaakt. Ook deze score wordt be paald door het aantal geworven stemmen te delen door het aantal leden. De provincie winnaars pitchen op dinsdag 18 juni hun club voor een vakjury. Die beslist welke sport- en cultuurclub zich in 2019 Club van het jaar mag noemen. De winnaars worden in de week van 24 juni bekendgemaakt. De verkiezing Club van het Jaar is een initiatief van Rabobank, NOC*NSF, LKCA, Kunstbende en ADR Nieuwsmedia. Zie voor alle voorwaar den voor deelname: clubvanhetjaar.nl De Club van het Jaar-verkiezing werd afgelopen jaar voor het eerst gehouden en leverde twee win naars op: basketbal vereniging Cracker jacks uit Amersfoort (categorie sport) en muziekvereniging Soli uit Santpoort- Noord (categorie cultuur). Bij Cracker jacks is het sleutel begrip: maatschap pelijk actief. Het 110 jaar jonge Soli telt veel actieve vrijwilli gers en verzorgt bij zondere cross-overs met dans, dicht- en schilderkunst. Aan deze bijlage werkten o.a. mee: Susanne den Boer, Rudy Boogert, Olga van Lierop, Suzanne Lommers (vormgeving), Sven Remijnsen (projectredactie), Egbert Jan Riethof (eindredactie), Joris Roes, Mariska Schotman (vormgeving), Koos de Wilt (coördinatie) en Rob Wissink. Directie: Erik van Gruijthuijsen en Bart Verkade. de Persgroep Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55