'Laat die mènnekes maar ravotten' De grootste 5 Jong geleerd 1 msssrn tien jaar is het ledental verdubbeld, doordat er een grote vinexwijk tegen het dorp aan werd gebouwd. Bij de groei hoorde een nieuw clubhuis, en dat was een uitgelezen kans om de dromen van voorzitter Broers en zijn mensen waar te maken. Broers: ,,We zijn meer dan een voetbalclub." Die nieuwe kantine - de eerste ge zonde kantine in de gemeente - bo- 'Wij gebruiken de busjes van de kinder opvang, zij onze ruimte' venin het clubhuis is bijvoorbeeld zo ingericht dat hij drie middagen in de week te gebruiken is voor buiten schoolse opvang. Er is een eigen in gang aan de zijkant, zodat medewer kers en kinderen niet elke keer het hele clubhuis door hoeven. Kinderen die een keer geen zin hebben om buiten te sporten of te spelen kun nen binnen ook andere dingen doen. Avem kinderopvang heeft een eigen kast met spullen om te knutselen, te lezen of spelletjes te doen. ,,Bewegen en goede voeding, dat hebben wij als kinderopvang hoog in het vaandel'', zegt gebiedsleider Wencke Toemen van Avem Kinder opvang. ,,Er is bij Berghem Sport veel ruimte, er zijn veel mogelijkheden, dus wij kunnen de kinderen extra uitdaging bieden.'' Win-win Ook Broers is blij met de samenwer king. ,,Het is win-win. En dan moet je niet alleen aan geld denken. Zo hebben zij bijvoorbeeld busjes be schikbaar, die wij een keer kunnen gebruiken als het anders niet lukt met vervoer. Zo help je elkaar.'' Er is ook een deal met Fysiofit, een fysiotherapiepraktijk. Voorzitter Gerard Broers: ,,Ze verzorgen onze eerste elftallen. Op termijn kan Fysiofit hier een vaste praktijk on derbrengen. Verder zijn we in ge sprek met de jeu de boulesvereni- ging. Het plan is samen met die mensen op het terrein banen aan te leggen, en zij kunnen dan ruimtes in ons clubhuis gebruiken. We willen reuring hebben hier, diversiteit, acti viteit. Het sportpark moet zoveel mogelijk maatschappelijk worden benut.'' -Laura Romanillos de leden niet alleen bij zitten om de rugbysport te beoefenen. Ze kunnen elkaar ontmoeten en tijdens de rei zen worden banden gesmeed. Ook is er aandacht voor de cultuur van de landen waar ze komen. Hans Markusse: ,,Je pakt ook wat musea mee en wat bezienswaardigheden. Meestal proberen we ook nog een activiteit als mountainbiken of raf- ten te organiseren.'' »'Hé, weet jij nog een paar leuke clubs in Rome?' Een sociaal gebeuren is het bij Tovaal. Zo zette oud-speler Bert Bakker een tijd geleden 'Rugbyfit' op. Elke zondag neemt hij een groep onder handen met bootcampachtige, rugbygerelateerde oefeningen. Aan vankelijk bedoeld voor oud-spelers om fit te blijven, maar al snel haak ten spelersvrouwen aan, vrienden en vriendinnen van buiten de club en zelfs kinderen. -Stefan Maas i Voetbalvereniging Rhode in Sint-Oedenrode nthousiaste stemmen schallen over het veld. ,,Hier, hier, gooien die bal.'' Onder leiding van buurt sportcoach Petro Rijkers spelen de kinderen 'iemand is 'm, nie mand is 'm'. Wie het laatst overblijft is win naar. Dan roept Rijkers de groep bij elkaar voor een spelletje hockey. Intussen buitelen de kleinsten over elkaar heen, sommigen oefenen de handstand. Rijkers: ,,Drukke kinderen kunnen hier hun energie kwijt. Je merkt dat dat ze goed doet. Ze worden rustiger.'' Elin de Baay (9) houdt niet van voetbal, wel van spelletjes op het voetbalveld. ,,Het is nooit saai. Ook niet als we hier een hele dag zijn, als de leraren studiedag hebben of in de vakantie." Mats Wagemakers (10) fronst: hoe lang hij al naar naschoolse opvang gaat? „Misschien drie jaar?'' Hij voetbalt ook bij Rhode, voor hem is deze locatie vertrouwd. Al bijna tien jaar deelt voetbalvereniging Rhode haar kantine en sportpark met kin deropvang De Verbinding. Oud-voorzitter Van Meijl: ,,We hebben een prachtige sport accommodatie gebouwd. Met gemeen schapsgeld. Hier zijn ruime mogelijkheden en onze filosofie is: anderen daarin laten delen. Overdag gebruiken we de velden niet en de kantine staat leeg. We kwamen in ge sprek met De Verbinding en de directie was gelijk enthousiast. Met een nieuwe keuken, enkele aanpassingen en extra opbergkasten in de bestuurskamer, is er ruimte voor iedereen. Patty van den Biggelaar, directeur van De Verbinding: ,,We huren de accommodatie drie middagen per week. De centrale ligging en de voorzieningen gaven de doorslag. Je ziet het niet vaak, maar bij onze naschoolse opvang komen nog kinderen van groep ze ven en acht. Natuurlijk willen ze ook op de Nintendo, maar de weidse, overzichtelijke buitenruimte daagt uit tot rennen en spe len. Zelfs als het regent. Ook in de ruime kantine lopen 25 kinderen elkaar niet in de weg." Communicatie De kantinevloer glimt, de ramen blinken en op de ordentelijke bartafels staan hier en daar bloemen. Leidster Nikki Pennings: ,,Zelfs als er 's zondags een kampioensfeest is, is het maandagmiddag schoon.'' Voor Rhode is de kinderopvang ook re clame. Van Meijl: ,,We kregen vooral de laat ste jaren veel aanmeldingen voor meisjes voetbal. Ja, we kijken ook naar andere part ners voor samenwerking, een zorgcoöpera- tie bijvoorbeeld of een fysiotherapeut. Sa menwerken met anderen moet je willen als vereniging.'' Goede communicatie is dan belangrijk. ,,Bij de aanleg van kunstgrasvelden vorig jaar bleek wat aanpassen van weerskanten nodig. Dat lukte best. Of het kunstgras lijdt onder kindervoeten? Welnee. Laat die mèn nekes maar ravotten.'' -Corrie Bekkers woensdag 8 mei 2019 GO activiteit' HnBE Speels dollen de kinderen over het voet balveld van Rohde, waar kinderopvang De Verbinding haar thuisbasis heeft. Een win-winsituatie, volgens oud-voorzitter Wim van Meijl. KUN inwoners van Noord-Brabant zijn lid van een sportvereniging. Van alle leeftijdscategorieën is de Nederlandse jeugd (5-18 jaar) het sportiefst: 78 procent van hen is weke lijks sportief bezig, georgani seerd of niet. Over alle leeftij den ligt de sportdeelname in Nederland op 65 procent. P VAN STIPHOUT! ÏTIPHOUT jb&stft-' ét*xj Het is hier nooit saai, vinden de kinderen. foto sem wijnhoven/fotomeulenhof SV Kampong is de grootste sportclub van Nederland. De Utrechtse omnisportvereni- ging heeft meer dan 6000 leden, verdeeld over voetbal, hockey, cricket, tennis, squash en jeu de boules.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53