II onderdeel U23 Road Series II Middelburg heeft primeur Outdoor Badminton Festival Jos Looijer klokt snelste duif na gewijzigde vlucht vanuit Roye 11 London Calling! ^JTENYtf^ ^orspv)^ tweede jaar dat hij weer wekelijks kan genieten van zijn Spurs, al deed hij dat nog nauwelijks. ,,Toen ze nog op Wembley speelden ben ik slechts één keer geweest, ik voelde me er gewoon niet thuis. Via de Belgische supportersclub raak je je kaartje trouwens altijd wel kwijt.'' Maar nu, in het fonkelnieuwe Tottenham Hotspur Stadium, doet hij zijn wed- strijdticket niet zomaar meer van de hand. De Wolf was onder an dere al bij de openingswedstrijd tegen Crystal Palace én bij het duel tegen Ajax. ,,De verwachtingen van het stadion waren zó hoog, dat ik dacht dat het enkel tegen kon vallen. Maar het is fantastisch; het White Hart Lane-gevoel is geble ven. M'n seizoenkaart voor vol gend seizoen is al aangevraagd, al kan ik helaas niet elke wedstrijd." Zo mist hij komende zondag thuiswedstrijd tegen Everton om dat hij elders hoopt op een uit de hand gelopen kampioensfeestje. De Wolf sloot zich snel na zijn komst in Terneuzen namelijk aan bij Terneuzense Boys, waar hij leider is van het tweede elftal en betrokken is bij de supportersvereniging. „Het eerste kan kampioen worden, en daar wil ik natuurlijk wel bij Amsterdam Waar hij ook bij wil zijn is natuur lijk de wedstrijd van vandaag: Ajax-Tottenham Hotspur. De Wolf trekt vanmiddag naar de hoofdstad, in de hoop daar met en kele Tottenham-vrienden nog een kaartje te bemachtigen. De liefde voor de Amsterdammers ontstond trouwens ook door de Spurs: bei den zijn ze een Joodse club. „Door dat ik ook lid ben van de suppor tersvereniging van Ajax dacht ik dat het me weinig zou uitmaken wie er door zou gaan. Maar ik be trapte mezelf erop dat de liefde voor Spurs dan toch wel érg diep zit. Eerlijk: ik denk dat we maar dertig procent kans maken en dat het 2-i voor Ajax wordt. Maar ik hoop 1-3." En dan? „Dan ben ik so wieso bij de finale in Madrid, met of zonder wedstrijdticket." Het nieuwe stadion is fantastisch: het White Hart Lane-gevoel is gebleven In de periode van mei tot en met september 2019 worden door Bad minton Nederland diverse Bad minton Festivals georganiseerd. Het Badminton Festival is een tweedaags event dat op aanspre kende locaties in Nederland wordt gehouden. Daarbij staat de nieuwe sport outdoor badminton centraal. Er zal tijdens de Festivals niet alleen gebadmintond worden, want met een Foodstrip, Funpark, Business Center en Chill Zone is er nog veel meer te beleven. Landelijke toppers Naast een toernooi waar men voor in kan schrijven worden er clinics verzorgd door Aram Mahmoud, de nummer twee van de Nederlandse badmintoncompetitie. Zaterdag spelen de Team NL-spelers Jelle Maas en Robin Tabeling een de monstratiewedstrijd. Na afloop is er gelegenheid om tijdens de meet en greet een foto of handtekening van deze toppers te scoren. Middelburg is de eerste locatie waar het landelijke Badminton Fes tival wordt georganiseerd. Daarna volgen (onder voorbehoud) in de komende maanden Oosterhout (18-19 mei), Groningen (25-26 mei), Veenendaal (31 mei-1 juni), Maas tricht (22-23 juni), Enschede (30 juni), Zandvoort (6-7 juli), Nieuwe- gein (13-14 juli), Den Haag (20-21 juli), Nijmegen (24-25 augustus), Tilburg (1-8 september) en Almere (14-15 september). VLISSINGEN Op de wedvluchtka lender stond op 4 mei een wed strijd vanuit Pont St. Maxence ge programmeerd. Echter wegens de harde noordwestenwind met hef tige regen- en hagelbuien en een lage temperatuur werd besloten om de wedstrijd te spelen vanuit het ongeveer 55 kilometer dichterbij gelegen Roye. Om 13.00 uur werden de ruim 6800 duiven gelost. De wedstrijd kende een goed verloop met een concoursduur van vijfentwintig minuten. De '991' een doffer van Jos Looijer uit St. Jansteen, wist met een snelheid van ruim zeventig ki lometer per uur het gehele deelne mersveld achter zich te laten. Looi- jer was met deze overwinning niet aan zijn proefstuk toe, want eerder won hij in zijn duivensportcarrière reeds zes provinciale concoursen. Als tweede werden Jaap en Adri- aan Scheele uit Terneuzen afge- vlagd en derde werden de gebroe ders Dekker, eveneens uit Terneu- zen. Komende zaterdag staat de eerste Midfondvlucht uit een serie van zeven op het programma. derlandse én Zeeuwse renners aan het vertrek. Dat is wellicht ook weer interessanter voor potentiële nieuwe sponsors." Bovendien is het parcours flink op de schop genomen. ,,We hebben de wedstrijd eigenlijk volledig ver nieuwd. Voorsorterend op het nieuwe landelijke beleid van poli tie, hebben we gekozen voor tien plaatselijke rondes van 16 kilometer met start en finish op de Oranje- weg. Op die manier willen we de verminderde politie-inzet op ter mijn opvangen." Volgens Veerhoek zou dat echter geen grote invloed op het wed strijdverloop mogen hebben. ,,Dat hangt nog altijd grotendeels van het weer af. Bij windkracht twee krijg je een snelle en gesloten wedstrijd, maar bij felle wind kunnen we zo maar weer waaiers krijgen. Dat is in het verleden vaak genoeg geble ken." Of de wedstrijd voortaan een vaste waarde wordt in de U23 Road Na de editie van afgelopen jaar waren we genoodzaakt om de UCI nations' cup te verlaten - Kees veerhoek, organisator Series, blijft echter nog even af wachten. ,,Na deze editie gaan we binnen de organisatie evalueren hoe het gegaan is. De eerste twee wedstrijden van de U23 Road Series in België zijn achter de rug en die waren spectaculair. We zijn dus po sitief gestemd, maar we gaan nog niet op de zaken vooruit lopen." Zaterdag beginnen de renners omstreeks 12:30 uur in Goes aan de 160 kilometer lange wedstrijd. Rond 16:30 uur zal bekend zijn wie de opvolger van de Italiaan Matteo Moschetti is. Vooralsnog zorgen Lars Oreel, Wesley Mol, Timo de Jong, Justin Boone en Rico van Damme voor de Zeeuwse inbreng op de deelnemerslijst. woensdag 8 mei 2019 GO Eerste grote liefde Ajox dendert door in de Champions League en staat voor h< de titelrace-zijn climax en volgt de beker-apotheose tc BEttflcoon - Dennis de Wolf (47) Middelburg Maas en Tabeling (voor) in actie. FOTO SCS/SOENAR CHAMID Rico van Damme uit Yerseke (witte shirt) is één van de Zeeuwse deelnemers aan de GP Arjaan de Schipper. foto johan van der heijden De nieuwe sport outdoor bad minton wordt gepromoot met Badminton Festivals door heel Nederland. Middelburg heeft ko mend weekend de landelijke pri meur. Menno Kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43