O 0 O GP Arjaan de Schipper is nu 10 ZEELAND Vier masterstitels Piet Schop bij NK Ook nominaties voor Koster en Roks Regiofinale turnen bij Omnium in Goes Dennis de Wolf (47) kan vanavond eigenlijk niet verliezen. De Belgische Terneuzenaar is supporter van Ajax, maar koestert bovenal een enorme liefde voor Tottenham Hotspur. AJAX TOTTENHAM HOTSPUR Masterszwemmer Piet Schop boekte bij de Open Nederlandse Masters Kampioenschap pen (lange baan) maar liefst vier overwinnin gen. In de categorie 65+ was hij de snelste op de 800 en 1500 meter vrije slag en de 100 en 200 meter schoolslag. En passant noteerde hij op die laatste afstand met 3.41,10 een Zeeuws record voor 65-plussers. Bovendien pakte de zwemmer van de Bevelanders uit Kapelle zil ver op de 50 meter schoolslag en de 200 en 400 meter vrije slag. Verder tikte hij op de 50 meter rugslag in 41,47 als derde aan. Vlissinger Kalle van Gemert (20+, De Zeeuwse Kust) zwom in een tijd van 2.16,75 naar het goud op de 200 meter wisselslag Naast Goes-trainer Rogier Veenstra zijn ook Zierikzeeënaar Adrie Koster (Willem II) en de Sparta-jeugdopleiding van hoofd opleiding Dolf Roks genomineerd voor een Rinus Mi- chels Award. De prijzen voor de beste trainers van het afgelopen seizoen worden op vrijdag 17 mei uitgereikt in het stadion van PEC Zwolle. Koster neemt het in de categorie Beste trainer/coach eredivisie o.a. op tegen Erik ten Hag (Ajax) en Mark van Bommel (PSV). In de categorie Beste jeugdopleiding in het betaald voetbal neemt Roks het met Sparta op tegen de jeugdopleidingen van Ajax en PSV. Orion Gymnastiekvereniging Olympia Kapelle orga niseert in samenwerking met Forza Gymnas- tica Goes de regiofinale Zuidwest voor vrou wen. Het evenement wordt gehouden op za terdag 11 mei in het Omnium in Goes. Veel turnsters strijden deze dag in diverse catego rieën om de podiumplaatsen en ook is door stroming naar de districtsfinale mogelijk. Daar mogen de beste turnsters uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg turnen. De turn sters die in actie komen, waaronder ook een aantal turnsters van Olympia en Forza, heb ben zich geplaatst middels twee voorwedstrij den voor de regiofinale. Alle turnsters moeten op sprong, brug, balk en vloer hun beste oefe ning turnen om een ereplaats te verdienen. TOP Het voorbestaan van de voormalige ZLM Tour was lange tijd in gevaar. De hoofdsponsor draaide stelsel matig de sponsorbijdrage terug, waarna een lange en moeizame zoektocht naar nieuwe geldschie ters volgde. ,,Na de editie van afge lopen jaar waren we genoodzaakt om de UCI nations' cup te verla ten", vertelt Kees Veerhoek namens de organisatie. ,,De KNWU kwam vervolgens langs met een gloed nieuwe beloftecompetitie. Aange zien de ontwikkeling van jonge renners bij ons hoog in het vaandel staat, hebben we die kans met beide handen aangegrepen." Zo kan de wedstrijd onder de naam GP Arjaan de Schipper alsnog een doorstart maken in de U23 Road Series. ,,Dat is voor ons een mooie stimulans. Bovendien heb ben we wat sponsors erbij gekre gen. ZLM is weliswaar geen hoofd- sponsor meer, maar levert nog wel altijd een bijdrage. Ook de andere sponsors zijn gebleven en dat ver trouwen doet ons goed. Bovendien kun je beter tien kleine sponsors hebben dan slechts één hele grote. Dus ik denk dat deze situatie voor het voortbestaan van de wedstrijd gezonder is." Dat neemt niet weg dat dit jaar de internationale beloftetop in Goes ontbreekt. ,,De charme van de nati ons' cup was de deelname van lan denteams. Je had daardoor alle top- renners van 25 verschillende landen aan het vertrek. Nu doen we het met de toppers uit de Benelux. Dat is aan de ene kant jammer, maar an dere kant hebben we nu meer Ne- tijd dat we vaak rond de tiende plaats eindigden, maar ik ging echt élke wedstrijd. Wat mij vooral bij blijft uit die tijd is de League Cup finale in 2008 op Wembley. We wonnen met 1-0 van Chelsea en na die winnende goal kwam ik negen rijen onder mij terecht.'' Vanwege zijn werk zegde hij zijn seizoenkaart op, om er enkele jaren later toch weer een aan te willen schaffen. ,,Bleek er opeens een wachtlijst te zijn. Daar heb ik zeven jaar opgestaan. Zeven lange jaren kan ik je zeggen.'' Het is nu het twaalf zag hij zijn geliefde Spurs voor het eerst aan het werk. De En gelsen speelden in 1984 namelijk de finale van de UEFA Cup tegen het Belgische Anderlecht. ,,Ze maakten zó'n indruk op me dat ik ze nadien ben blijven volgen. Op een gegeven moment leerde ik mensen kennen die een shirtje van Spurs hadden, en zij konden soms ook aan kaarten komen. Via hen zat ik dus voor het eerst op het oude White Hart Lane. Meer ian dertig jaar geleden nu." De Belg zou in de jaren nadien vaker terugkeren naar het inmid dels verdwenen stadion. In eerste instantie had hij er vier jaar een seizoenkaart. „Dat was in de Het Ajax Life-krantje gaat de laatste weken rechtstreeks van de brieven bus naar het oud papier, en op de bekerfinale van afgelopen zondag wierp hij slechts sporadisch een blik. En dat terwijl de Belg Dennis de Wolf (47) toch echt wel een Ajax-fan is, en de vorige beker finale van zijn club, in 2014, nog gewoon in het stadion bij woonde. „Maar even geen Ajax nu." Want om maar even in liefdester men te spreken: Ajax is een seri euze scharrel, daar Tottenham Hots pur de eerste liefde is van De Wolf. Zo als ook Zeeuws- Vlaanderen zijn hart sneller deed kloppen, en zodoende ver huisde hij in 2013 vanuit Eksaarde (nabij Lokeren) naar Terneuzen. „Ik ging hier vroeger vaak met vrienden op va kantie. Eigenlijk wilde ik een flat kopen in Cadzand, maar dat was te ver van mijn werk in Gent. Dus werd het Terneuzen", vertelt De Wolf. Als mannetje van een jaar of woensdag 8 mei 2019 GO ZWEMMEN VOETBAL Adrie Koster bereikte dit seizoen met Wil lem II o.a. de bekerfinale. foto anp TURNEN I Het mannen- team van hand balvereniging Orion (foto) stopt er mee. De ploeg uit Heinkenszand kan voor ko mend seizoen niet meer vol doende spelers op de been brengen. Bij TOP Arne- muiden wordt vrijdag het eer ste Zeeuws kampioen schap 1 tegen 1 (korfbal) ge houden. Hierbij wordt duidelijk wie de beste aanvaller van de provincie is. Opmerkelijk: waar korfbal een gemengde sport is, is dit evenement al leen voor man nen. Al lange tijd bestaat er een Neder lands kampi oenschap 1 tegen 1. Een Zeeuws toer nooi was er nog nooit. a (O AJAX Serieuze scharrel Geen UCI nations' cup, maar U23 Road Series. De GP Arjaan de Schipper blijft zich focussen op belofterenners, maar doet wel een stapje terug. ,,We moes ten een wedstrijd zoeken die bij ons budget paste. Dat hebben we in deze vorm gevonden", aldus wedstrijdvoorzitter Kees Veerhoek. Job de Feijter Goes Douwe Zeegers, oud speler van Hoek en JVOZ, speelt volgend seizoen bij Terneu- zense Boys. De aan valler komt over van het Belgische Malde- gem, waar Terneuzen- speler Can Kiran na de - zomer voorin staat. Zeegers stapte vorig jaar juni op bij Hoek. Hij miste destijds de waarde ring en vond het onbegrijpelijk dat andere spe lers wel steeds het vertrouwen kregen van trai ner Jannes Tant. Juriën Dam Terneuzen Dennis de Wolf in zijn Spurs-shirt en met het Ajax- krantje in zijn hand. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42