In Middelburg wappert Europese vlag op 9 mei aandeslaginzeeland 7 JURIDISCHE STRIJD SUPERMARKTEIGENAAR Het hele dorp leeft mee met eigenaar André van der Hoofd en hoopt dat hij de juridische strijd om de toekomst van zijn supermarkt wint. Rondleiding bij de helling aan kop van Het Dok m. p oos Meijers vindt het onbegrijpelijk dat su permarkteigenaar An dré van der Hoofd iet zelf mag en kan bepalen wat er met zijn bedrijf ge beurt. De 76-jarige inwoonster van Serooskerke komt graag in zijn Emté en hoop dat het bedrijf straks verder kan onder de vlag van Plus. Zij is niet de enige. Deze dinsdagochtend hoopt een groot deel van de klanten van de Seroos- kerkse supermarkt dat ze straks kunnen winkelen in een Plus. Het merendeel ziet het liefst dat de Emté een Emté blijft. ,,Maar dat lukt helaas niet meer", beseft Ste phanie van Hooff. Want Emté heeft al haar supermarkten over gedaan aan COOP en Jumbo waar door franchise-ondernemer Van der Hoofd volgens de juristen van COOP moet accepteren dat zijn bedrijf straks verder gaat als COOP-filiaal. De ondernemer wil dat echter helemaal niet en hoopt op aansluiting bij Plus omdat die formule veel beter past bij Seroos- kerke. Klanten geven hem groot gelijk en hopen dat hij de juridi sche strijd wint. Bijna stuk voor stuk zeggen ze dat de COOP niet kennen en betwijfelen of die keten de kwaliteit kan leveren die ze ge wend zijn. ,,De Plus staat qua for mule en kwaliteit heel dicht bij Emté", weet Stephanie van Hooff. En Nel Willeboordse wijst erop dat de COOP een totaal onbe kende supermarkt is voor haar en veel van haar dorps- en streekge noten. Cornelia Simonse heeft samen met haar dochtertje Anna wat boodschappen gedaan bij de su permarkt. Op de parkeerplaats zegt ze desgevraagd dat ze hoopt dat de eigenaar deze strijd wint. Volgens haar is hij een goede on dernemer die het verdient om door te gaan met zijn werk. En dat hij zelf kan bepalen wat er gebeurt met zijn bedrijf. ,,Hij heeft dit hier opgebouwd." Ze vindt het echt heel vreemd dat hij als eigenaar niets meer te zeggen heeft over de toekomst van zijn bedrijf. De Plus staat qua formule en kwaliteit heel dicht bij Emté Bas Traas hoopt ook dat er een Plus komt in het winkelpand aan de Herdershof. Als er een COOP komt, dan zal hij daar echter ook gebruik van maken. ,,Anders moet ik helemaal naar Middelburg", zegt de rolstoelgebruiker. Ook an dere inwoners van Serooskerke ge ven aan dat ze straks wel gebruik maken van de COOP, als die keten de juridische strijd wint. Stepha nie Bouterse is de enige die zegt dat het haar niets uitmaakt wie er wint, zolang er maar een super markt blijft waar ze haar bood schappen kan halen. ,,Een super markt is een supermarkt." Margriet van As werkt al elf jaar bij Van der Hoofd en hoort van achter haar kassa hoe de klanten meeleven met de eigenaar. ,,Het is echt het gesprek van de dag." In to taal werken er 55 mensen en Van der Hoofd denkt dat als er ooit een COOP komt, het overgrote deel daar ook aan de slag kan. Maar of dat van harte gaat, daar durft hij geen antwoord op te geven. Hans van de Broek ten slotte loopt met een kratje bier de winkel uit. Ook hij baalt van de juridische strijd waarin de eigenaar van de Seroos- kerkse supermarkt noodgedwon gen is verwikkeld. ,,Ik hoop dat het voor hem goed komt. Want dit is een prettige winkel. Ze hebben hier alles." VLISSINGEN Doeke Roos en enkele oud-Scheldemedewer- kers geven zaterdag vanaf 10.30 uur een rondleiding bij de hel ling aan de kop van Het Dok in Vlissingen. Op een scherm in het oude be- drijfswagentje Spijkstaal voor zorgcentrum Scheldehof zijn beelden van onder meer histori sche tewaterlatingen te zien. ,,We gaan deze keer wat dieper in op de scheepsbouwhistorie dan tijdens normale rondleidin gen, omdat de dokdeuren en de blauwe brug over enkele maan den misschien zijn verdwenen." Aanmelden via roos.doeke@gmail.com Van negatief naar positief! Behoor jij tot de doelgroep Banenafspraak? Bijvoorbeeld Wajong of voormalige WSW? Loopje vast in je zoektocht naar het vinden van passend en leuk werk? Dan ben jij van harte welkom op de gratis workshop: Van negatief naar positief! Hier reiken we je tools aan die jou verder kunnen helpen. 20 mei in Goes. 23 mei in Middelburg. Kijk voor meer informatie op Facebook.com/FNVZeeland MIDDELBURG De Europese vlag gaat morgen uit in Middelburg op de Dag van Europa. En waar schijnlijk gaat dat elk jaar op 9 mei gebeuren. Het college van burge meester en wethouders doet dat op voorstel van D66. Die fractie informeerde vorige week naar de mogelijkheid om op 9 mei te vlaggen. Niet om Europa te promoten, wel om 'een beetje dankbaarheid' te tonen, verklaarde steunfractielid René Romijn. ,,We halen heel veel geld weg uit Brus sel en mogen daar best iets voor te rugdoen." D66 wil zo ook extra aandacht vestigen op de Europese verkiezingen op 23 mei. De Dag van Europa valt nu niet onder de landelijke 'vlaginstruc- tie'. Het college deelt echter de ar gumenten van D66 om op 9 mei te vlaggen en maakt daarom een uit zondering. De insteek is ook de vlaginstructie aan te passen en voortaan elk jaar op de Dag van Europa te vlaggen. Romijn re ageert blij verrast. ,,Het is ook een mooie stimulans voor iedereen om op 23 mei te gaan stemmen." Middelburg is de eerste en voor zover bekend enige Zeeuwse ge meente die op 9 mei de Europese vlag hijst. Dat gebeurt op het stad huis en het stadskantoor. Door de aanwezigheid van een broedende slechtvalk kan nog niet worden gevlagd op de Lange Jan. woensdag 8 mei 2019 WA Serooskerke steunt Van der Hoofd Emile Calon Serooskerke (W) ■V, -Stephanie van Hooff arbeidsmarktregio zeeland Hans van den Broek heeft net een kratje bier gehaald bij de Emté van Van der Hoofd. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39