Beiaardier eert slechtvalken met speciale nummers Inzameling fietsen voor kinderen in armoede Wijk is klaar voor bouw eerste woningen Gratis fruit op scholen blijft in Middelburg 6 De nieuwe Vlissingse wijk Claverveld krijgt gezicht. Er is nog geen nieuw huis te zien, maar de kavels van de meeste woningen in de eerste bouwfase zijn uitgezet. IN DE REGIO Inschrijven Oeljebroelje Cursus geschiedenis Bijeenkomst MIJN DORP, MIJN STAD De eerste paal voor de nieuwe hui zen gaat half juni de grond in, ver wacht gemeentelijk projectleider Jeffrey Beenhouwer. De eerste 58 huizen worden niet in drie fases ge bouwd, zoals eerder de bedoeling was. ,,De bouw in de eerste fase zou aanvankelijk in drieën worden ge splitst. Maar er zijn al meer dan veertig huizen verkocht en er is een aantal in optie. Dus kan de bouw van de eerste fase in één keer wor den uitgevoerd." Beenhouwer laat ter plekke zien dat de kavels van tientallen wonin gen zijn uitgezet. Ook het straten- patroon en een groot aantal par keerplaatsen zijn te herkennen, om dat doorgaande wegen zijn aange legd. ,,De laan door de nieuwe wijk is herkenbaar, het tracé blijft zo lo pen. Maar de asfalteringslaag die er nu op zit, zal nog een keer worden vernieuwd. Het huidige wegdek is bedoeld als bouwweg." Of die bouwweg ook door Vlis- singers kan worden gebruikt, wordt nog met de bouwers besproken. ,,Dat is afhankelijk van de werk zaamheden en de hoeveelheid bouwverkeer die af en aan rijdt. De Vrijburgstraat is overigens sinds een paar dagen weer open. Verkeer dat van de Tuinderij komt of daar naar toe moet en scholieren die richting ,,Ik vind het bijzonder dat er slecht valken op de toren broeden. Ik heb het in elk geval nog niet eerder meegemaakt. Daarom dacht ik: hier ga ik iets voor maken", vertelt Den Engelsman die behalve het carillon in Middelburg, ook die in Zierikzee en Bergen op Zoom bespeelt. ,,Ik ben gaan googlen naar num mers met vogels en kwam zo uit op Blackbird van The Beatles en El Con dor Pasa van Simon Garfunkel. de stad en terug fietsen, kunnen daar weer gebruik van maken." Klachten Vooral bewoners van Tuinderij klaagden tevoren over een 'onveilige omleidingsweg', omdat de smalle Vrijburgstraat tussen hun straat en de Nieuwe Vlissingseweg tijdelijk tweerichtingsverkeer kreeg. Onge vallen zijn de afgelopen maanden uitgebleven en projectleider Been houwer is ook blij met het relatief lage aantal klachten. ,,Voor een aan tal klachten vonden we snel een op lossing. De enquête over de ervarin gen rondom de werkzaamheden onder 450 omwonenden leverde 59 reacties op. Onder die reacties maar een beperkt aantal echte overlast- klachten." De projectleider benadrukt dat in drie maanden 'binnen het beschik bare budget' veel (grond)werk is verzet. In 2800 vrachtwagenritten is 20.000 kuub zand aangevoerd. Be halve bouwwegen is ook het riool stelsel aangelegd. Over enkele we ken hopen aannemer en bouwer te beginnen met graafwerkzaamhe den, waarna in de eerste helft van juni ook het heiwerk kan gebeuren. Gemeente en verkopende make laars hopen medio volgende maand een bescheiden feestje voor toe komstige bewoners te kunnen ge ven. Die zullen vast zelf eerder al eens gaan kijken hoe hun bouwper ceel er bij ligt. Dat zijn heel mooie nummers die ook nog eens onder heel veel men sen bekend zijn." Den Engelsman moest de blad muziek eerst aanpassen zodat het geschikt werd voor het carillon én herkenbaar zou blijven voor de luisteraars. ,,Volgens mij is dat wel gelukt. Voor mij zijn ze tenminste herkenbaar gebleven." Bierfestival Maandag waren de nummers voor het eerst te horen. Op het hele uur speelt El Condor Pasa en op het halve uur Blackbird. ,,Het nummer van The Beatles blijft de hele maand mei nog te horen'', vertelt de beiaardier, ,,El Condor Pasa wordt halverwege mei vervangen door een ander lied met het oog op het Bierfestival." De slechtvalken hebben volgens de beiaardier geen last van de mu ziek. ,,Ze zitten veel hoger dan het carillon. Bovendien is het geluid naar beneden gericht." De vogels kunnen dus rustig verder broeden. MIDDELBURG Eén op de negen kinderen leeft in armoede en heeft geen fiets. Daarom gaan de ANWB en de gemeente Middel burg fietsen inzamelen en op knappen. Dat gebeurt bij Cycle- hub in Middelburg. De inzamelingsactie begint vrijdag 10 mei. Iedereen die een kinderfiets over heeft, kan die dan tussen 09.00 en 17.00 uur inleve ren bij Cyclehub aan de Stadsam- bachtweg op bedrijventerrein Ramsburg. Daar wordt de fiets gerepareerd en opgeknapt. De opgeknapte fietsen komen via onder meer Na tionaal Fonds Kinderhulp terecht bij de kinderen die een fiets hard nodig hebben. Wie die dag geen tijd heeft, kan de fiets ook via anwb.nl/kinder- fietsenplan aanmelden. De ANWB vindt dat elk kind recht heeft op een fiets. Het is na melijk meer dan alleen een ver voersmiddel, benadrukt de ANWB: 'Voor kinderen van 8 tot 18 jaar is mobiliteit een voor waarde voor persoonlijke groei en sociale ontwikkeling. Met een fiets kunnen kinderen naar de school van hun keuze, bij vriend jes op bezoek en meedoen met leeftijdsgenoten. Een fiets verrijkt een kinds leven.' woensdag 8 mei 2019 Kavels Claverveld zijn al zichtbaar WA HEINKENSZAND Fort Ellewoutsdijk staat zondag 11 au gustus geheel in het teken van Oelje broelje, het cultuur festival aan de Schelde. Ook dit jaar wordt er tijdens het festival een kunstmarkt georga niseerd. Zeeuwse (amateur)kunste- naars die willen deelnemen kunnen zich tot 1 juni aan melden. Aanmelden kan per post: Cultu rele Raad Borsele, Postbus 1, 4451 AA Heinkenszand, per mail: werkgroep- beeldendekunst@ gmail.com en via cultureleraadbor- sele.nl/beeldende- kunst/. MIDDELBURG In Middelburg be gint vandaag een geschiedeniscur sus. Docent Ans Leek vertelt over de oude Egyptenaren, Grieken en Romei nen. De cursus be staat uit zes lessen en is gericht op vijf tigplussers. Belang stellenden zijn op 8, 15, 22 en 29 mei en 5 en 12 juni van 14.00 tot 16.00 uur welkom in de biblio theek in Middel- burg. Deelname kost 55 euro voor zes lessen. Aan melden kan via 0118-641767, 06 25427639 of via ansleek@ zeelandnet.nl. MIDDELBURG Vrouwen van Nu houdt vandaag een bijeenkomst in Mid delburg. Tineke Nieuwenhuijse geeft een presenta tie over tassen breien met kraalt jes. Belangstellen den zijn om 14.00 uur welkom in Grand Café Willem, Oranjelaan 17 in Middelburg. René Hoonhorst Vlissingen Een groot aantal kavels uit de eerste bouwfase zijn al uitgezet op Claverveld. Het komt niet zo vaak voor dat slechtvalken broeden op een toren waar stadsbeiaardier Janno den Engelsman muziek maakt. Op de Lange Jan in Mid delburg is dat momenteel wel het geval. Dat verdient een eer betoon voor de vogels, vindt Den Engelsman. Daarom maakte hij twee bekende num mers over vogels geschikt voor het carillon. Miriam van den Broek Middelburg AAGTEKERKE Gymzaal, Aga- thastraat, 17.30-18.30 uur: Pila- tes; 19.00-21.00 uur: Badmin ton ARNEMUIDEN Museum Arne- muiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: thematen toonstelling 'Herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog'; Historische Scheepswerf C.A. Meerman, 13.00 - 17.00 uur: Expositie GRIJPSKERKE Woonzorg complex Nimmerdor, 10.00 11.00 uur: Koffieochtend; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Koudekerkse- weg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Hof van Buren, 19.30-21.30 uur: Diabe tescafé OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur: Natuur- spreekuur; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 16.45-17.30 uur: Kleuterdans voor kleuters van 4 en 5 jaar; Kameleon, Oranjeplein 35, 19.30 uur: Thema-avond over hoogbegaafdheid SEROOSKERKE Oude Brand spuithuis, 13.00-17.00 uur: Ex positie over '100 jaar Provinci ale Zeeuwse Energie Maat schappij' SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, Oude straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos; Museum Veere, 14.00-15.00 uur: Rondleiding langs expositie VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; ZB, 10.00-12.30 uur: Walk&Talk netwerkbijeenkomst voor werkzoekenden ZOUTELANDE Woonzorgcom plex De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senioren met biljarten en kaarten. MIDDELBURG Kinderen van veertien Middelburgse basisscholen krijgen ook de komende tijd drie dagen in de week fruit op school. Met hulp van School- fruit.nl en Jongeren Op Gezond Ge wicht was in 2018 begon nen met het leveren van fruit op veertien scholen. Hoewel het project voorbij is, gaan de drie partners ermee door. Dit wil niet zeggen dat kinderen van scholen die niet meedoen aan het project, geen fruit eten. In Middelburg zijn er ook scholen die de regel hanteren dat kinderen drie dagen per week fruit mee moeten nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38