Drie ballen Gemeenten vrezen isolement ouderen door wachttijd CBR 'Ongelukken met cruiseschepen toeval' I 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Trajectcontrole op de Zeelandbrug is hard nodig Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Auto in de sloot, bestuurder gewond Dubbele baan voor Sven van Rijswijk SINT ANNALAND Politie rukt uit voor spelende kinderen De procedure voor het verlengen van rijbewijzen duurt zo lang bij het CBR, dat het schrijnend begint te worden, zegt adjunct-secretaris Rens Klaasse van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG). ,,De dienstverlening is beneden alle peil. Zoiets verwacht je niet van een overheidsinstelling. Be handelingstermijnen van zes maanden zijn kennelijk geen uit zondering." Door de lange termijnen zitten ouderen en beroepschauffeurs tij delijk zonder geldig rijbewij s. ,,Dat betekent dat in een sterk vergrijsde provincie oudere burgers in een so ciaal isolement terechtkomen als ze tijdelijk geen gebruik kunnen maken van hun auto", vermeldt de brief. „Daarnaast maken wij ons ook zorgen over het verlies van rij vaardigheid bij ouderen als men noodgedwongen langere tijd niet aan het verkeer kan deelnemen." Om hoeveel gevallen het in Zee land gaat, is niet bekend. Wel speelt het probleem bij alle Zeeuwse ge meenten. Dit is een noodkreet, zegt Klaasse. ,,We willen hiermee politieke druk uitoefenen, zodat het eindelijk eens goed wordt aan gepakt." Coulance Regeringspartijen D66 en CDA vroegen drie weken geleden bij de minister nog om een coulancerege- ling voor 75-plussers. Zij zouden dan mogen rijden met een verlo pen rijbewijs, maar met geldige ge zondheidsverklaring. De minister vond handhaving daarvan echter 'te complex'. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) ziet geen aanleiding om extra maatregelen te nemen om de ri- viercruisevaart veiliger te maken. Drie ongevallen met cruiseschepen binnen een maand is veel, maar 'vooralsnog lijkt dit een toevallig heid waaraan geen conclusies over de scheepvaartveiligheid kunnen worden verbonden'. Dit antwoordt de minister op vragen van het D66-Kamerlid Rut- ger Schonis. Het Kamerlid was in de pen geklommen naar aanleiding van de aanvaring tussen het Zwit serse cruiseschip Viking Idun en de Maltese chemicaliëntanker Chemi cal Marketer op de Westerschelde. Ook op de Waal en in de haven van Rotterdam waren er incidenten met riviercruiseschepen. De aanva ring op de Westerschelde wordt door de Onderzoeksraad voor Vei ligheid onderzocht. Hoewel de uit komsten nog niet bekend zijn, schrijft de minister: ,,De drie re cente ongevallen met passagiers- Er zijn geen aanwijzingen dat sprake is van structurele oorzaken schepen lijken op zichzelf staande incidenten in verschillende situa ties. Er zijn geen aanwijzingen dat sprake is van structurele oorzaken of dat er een technische aanleiding is." 3 dagen 4*-hotel bij N.P. Veluwezoom en de Posbank Het was mijn tennisoefenmuur, zeer tot verdriet van cafébaas Piet anavond. Met gekruiste vin gers voor de buis. Nu heel Nederland bedwelmd lijkt, er al veel te veel kranten en websites over volgeschreven zijn, er meer onzin dan zin over het rood-wit is verspreid, er lezingen en kaart avonden worden afgelast omdat er toch geen kip komt. snuf van de bewieroking meege kregen. Tadic, Van de Beek, De Jong, Blind, Ziyech, De Ligt. Dat ik ze zomaar op kan noemen. Aan het begin van dit seizoen vroeg ik het aan de grootste Ajaxfan op de re dactie. Hij keek me aan of ik van een andere planeet kwam. 'Dit jaar, reken er maar op', was zijn heilige overtuiging, 'gaan we het doen'. Na zoveel op me ingestraalde zeker heid ben ik met enige regelmaat weer naar Sport in Beeld gaan kij ken. Dat had ik sinds miljardairs in Zuid-Europa en Engeland de dienst gingen uitmaken niet meer gedaan. Lange jaren hield ik liever de her innering levend aan Vasovic, Van Duivenbode, Keizer, Henk Groot. En de man in het geel, keeper Gert Bals. Vanaf 1966 volgde ik hun ver richtingen op de voet. Tot en met de radio-uitzending van de uit wedstrijd tegen Fenerbahce - de NTS liet het in zwart-wit afweten. In het door de regen tot modder bad verworden strafschopgebied heerste Bals. De tegenstanders be spuugden hem, liet hij thuis op Schiphol weten. moesten opdraven, kwam voor mij altijd het moment van het straat naambord. Op de muur van hotel café De Drie koningen tegenover ons huis zat een gietijzeren exem plaar: Noordstraat. Het was mijn tennisoefenmuur, zeer tot verdriet van cafébaas Piet. De dag van de wedstrijd moest ik drie keer serve rend het bordje raken. Als dat lukte, dan zou het die avond wel goed komen met mijn cluppie. is ooit in een vlaag van ambtelijke dwaallichterij vervangen door een blikken geval. Daar ga ik geen ten nisballen op mikken. sfc WERKNEMERS stuurt wel eens een srappis appje naar t>e baas woensdag 8 mei 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Molens zijn een sieraad voor het Zeeuwse land schap 1072 reacties POORTVLIET De brandweer heeft gis teren in Poortvliet een bestuurder bevrijd die met een bestelauto in een sloot was beland. De auto reed om 12.00 uur op Poortvlietsedijk (N286) en raakte van de weg. De bestelbus ging de dijk af, botste tegen een boom en kwam tot stilstand in de sloot. Di verse brandweervoertui gen rukten uit om de ge wonde te bevrijden. Na drie kwartier kon het slachtoffer per ambu lance naar het ziekenhuis worden gebracht. Over de aard van de verwon dingen was nog niets be kend. OOSTKAPELLE Sven van Rijswijk wordt de nieuwe directeur van Park Lingezegen, een landschapsproject in Gelderland. Daarnaast blijft hij leiding geven aan het natuur- en land schapsmuseum Terra Maris in Oostkapelle. Van Rijswijk denkt dat de beide organisaties kun nen profiteren van die dubbelfunctie. ,,In Park Lingezegen ligt bijvoorbeeld een natuur- speeltuin. Misschien kun nen we zoiets ook hier aanleggen. En daar is geen natuurmuseum. Misschien kan ik daar de aanzet voor geven." De politie is maandag avond met verschillende eenheden uitgerukt voor een verdachte situ atie aan de Ceciliaweg in Sint Annaland. 'De ge wapende mannen in ca mouflagekleding', waar van melding werd ge maakt, bleken spelende kinderen met een speel goedpistool te zijn. De politie stuurde vier auto's naar de Cecilia- weg. Agenten namen de situatie serieus en droe gen kogelwerende ves ten. ,,Al snel bleek dat er niks aan de hand was en dat kinderen aan het spelen waren", zei een woordvoerster. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten heeft een brandbrief gestuurd aan minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) over de aanhoudende proble men bij het CBR. Ouderen in Zeeland raken geïsoleerd en be roepschauffeurs zitten noodge dwongen thuis. Bas Bareman Vlissingen Door de lange behandelings termijnen van het CBR zitten ou deren en beroepschauffeurs maandenlang zonder geldig rij bewijs. FOTO GETTY IMAGES Theo Giele Den Haag -Cora van Nieuwenhuizen, minister hoteLdeaL.nL/K05081 Sandton Hotel de Roskam 2 overnachtingen V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 35,00 p.p. V Gratis upgrade naar Boszijde kamer^ V Gelegen aan de voet van de Posbank^ V Tip: ga een dagje naar Arnhem $5) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 ier Nu het zover is, heb ook ik een Als ze op internationaal niveau Het gietijzeren straatnaambordje WAT BEN JE VROE© THUIS VAN&AA©.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2