Madurodam MEDIA CULTUUR 29 Het ging vaker mis in films: Twister (1996) In de filmhit over tornadojagers van Jan de Bont, nota bene zelf een gevierd director of photography, komt - nadat een truck is omge kieperd - een cameraman en zijn apparatuur duidelijk in beeld in de reflectie op de ruit van het voer tuig. Braveheart (1995) In het Schotse epos van Mel Gib son komt tijdens een van de vele veldslagen een witte truck duide lijk in beeld. Aangezien het ver haal zich in de dertiende eeuw af speelt was dit duidelijk niet de be- doeling. Desalniettemin won de film vijf Oscars. Pulp Fiction (1994) De film van Quentin Tarantino zit vol met schietpartijen, maar in een scéne met John Travolta en Sa muel L. Jackson zijn de kogelgaten in de muur al duidelijk zichtbaar voordat er een kogel is afgevuurd. North by Northwest (1959) Ook Alfred Hitchcock ging wel eens de mist in met zijn films. Zo bedekt tijdens een scène waarin er geschoten gaat worden een van de figuranten al zijn oren voordat de actie plaatsvindt. The Dark Knight Rises (2012) In deze Batman-film leest Bruce Wayne een krant waarin in koei- enletters op de voorpagina een grote taalfout staat. Het woord heist (kraak) wordt gespeld als hiest. het perscentrum meeluisterde. Hij klonk doorvoeld en emotio neel. In zijn denim-outfit van ontwerper Sjaak Hullekes viel hij niet op door uitbundigheid, maar juist door soberheid. Laurence toonde zich na af loop opgetogen over de vorde ringen. De act zal hoogstens op het niveau van enkele camera shots voor de televisieregistratie nog worden aangepast. Regis seur Hans Pannecoucke heeft daarvoor zaterdag nog een grote oefensessie tot zijn beschikking. Dan begint het aftellen tot de halve finales, die op 14 en 16 mei zijn. De finale is op zaterdag 18 mei. Duncan staat in de tweede halve finale. De wedkantoren reageerden positief op het eerste optreden in Tel Aviv. De winstkans van Lau rence schoot zelfs even verder omhoog. Uiteindelijk bleef hij onveranderd op 26 procent. Azerbeidzjan bleek de grote ver rassing van de eerste repetitie ronde, met een sprong van 12 naar 5 in de rangschikking. Na zijn oefensessie begaf Lau rence zich naar zijn eerste pers conferentie. De opkomst van de Songfestivalpers was groot. Ook de journalisten bleken door te hebben hier met de topfavoriet te maken te hebben. Ze wilden weten hoe het zit met de invloed van Ilse DeLange (Laurence: ,,Zonder haar zat ik hier niet''), maar de meeste vra gen gingen over hoe hij zijn kan sen ziet. Laurence toonde zich een diplomaat van het hoogste Eurovisieniveau: ,,Ik heb er nog niet van gedroomd, nee. Natuur lijk hoop ik het, maar ik kan niet meer doen dan mijn best.'' Bekijk alle uitjes op pzc.nl/voorjaarsuitjes Van 19;50 VOOr 13,65* madurodam Beleef Nederland op z'n grootst woensdag 8 mei 2019 PC Een koffiebeker in beeld bij Game of Thrones. beeld hbo Filmmissers Heerlijke opschudding bij de fans van Game of Thrones. In de vierde aflevering van het acht ste seizoen staat, inclusief plas tic deksel, een kartonnen beker van koffieketen Starbucks in beeld. Foutje van de makers. ,,Het spijt ons zeer'', aldus mede-producent Bernie Caul- field. ,,Het was zeker geen opzet zoals velen denken.'' Ab Zagt M De voorbereidingen in Tel Aviv lopen gesmeerd. fotos avrotros, eurovisie songfestival Kijk op de site bij /video voor beelden van de repetitie Nieuwe attractie: de Waterwolf! Bedien zeLf 's werelds grootste stoommachine en stel samen het gemaal in werking. Lukt het jou om de Waterwolf te verslaan? Bestel nu tickets op pzc.nl/madurodam Tickets zijn geldig t/m 30 juni 2019 In Madurodam beleef je de grote verhalen van NederLand. In de indoor attracties komen deze verhalen via special effects en talloze beeld en geluidseffecten écht tot leven. Ga terug in de tijd in één van de experiences op ware grootte en speel zelf een rol in een bijzonder Nederlands hoogtepunt. Dit wil je niet missen, dus bezoek ze allemaal!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29