r K V 1 O) si 28 MEDIA CULTUUI m ANGELA KIJKT TV De terugkeer van De Zwakste Schakel was om een aantal redenen het kijken waard maan dagavond. Hoe zou Bridget Maasland het doen als bitch-van-dienst? Kan een spelletje de late avond van RTL uit het kijkcijferslop trekken? En zegt het iets over de slagingskansen van de sta pel historische titels die de zender uit het tv-ar- chief heeft getrokken en komende tijd over de lieve kijkbuisvriendjes uitstort? Om met het laatste te beginnen: als Weekend Miljonairs en Dancing with the Stars net zulke één- op-één kopietjes worden van het origineel als De Zwakste Schakel dat is van achttien jaar geleden, dan heb ik er bitter weinig fiducie in. Het spelletje vraagt in deze vorm bovenmenselijk geduld van de hedendaagse kijker. Met al die tergend trage ron den met vragen die gejat lijken uit de afvalbak van De Slimste Mens, wegstemprocedures, sneren naar de kandidaten, weer een wegstemprocedure en een reclameblok waar geen eind aan komt. Waarna winnares Mieke - ik zeg het maar even voor alle mensen die voortijdig in slaap zijn gesukkeld of weggezapt- uiteindelijk met 2400 euro naar huis ging. Nogal een verschil met de anderhalve ton die de Eén tegen 100-kandidaat een avond eerder beurde bij Caroline Tensen. De kijkcijfers van de eerste aflevering zijn met ruim 600.000 nog redelijk, maar die blijven na tuurlijk niet zo hoog. Hiermee gaat de zender de concurrentie met Pauw, Hart van Nederland of elke willekeurige Netflixserie niet winnen. Hoe jam mer ook voor Maasland die al jaren op de reserve bank zit van RTL Boulevarden meer capaciteiten heeft dan enkel over showbizznieuwtjes te praten. Maar de rol van quizheks a la de Britse oermoeder Anne Robinson past haar niet, ondanks haar hard nekkige imago van ijskonijn. De snibbig bedoelde maar ronduit lachwekkende oneliners ('wie leek een studiebol maar blijkt toch een oliebol') kwa men er ingestudeerd en geforceerd uit. Niet handig in een tijd waarin de kijker snakt naar authentici teit. haar gezien en gelezen en ze lijkt erg in haar nopjes met haar nieuwe baan. Net als met de vinding om 'dag' te zeggen tegen de afvallers in plaats van 'tot ziens', zoals haar voorganger Chazia Mourali deed. Want, redeneerde Maasland terecht, ik zie die mensen nooit meer terug. Was het dan een foutje dat ze de show afsloot met precies dezelfde kille 'dag' tegen de kijker? Of een vooruitziende blik? Quote van de dag Trump reageerde geïrriteerd als ik niet meteen terugbelde. Hij belde wel achttien keer in een paar minuten woensdag 8 mei 2019 Gervais in AFAS live Davina staat op pp Opluchting in het Oranjekamp na de eerste repetitie van Duncan Laurence op het Songfestivalpodium in Tel Aviv. Na het bekend worden van de act rondom Arcade staat de Nederlandse inzending nog steeds met voorsprong op 1 in de voorspelling van de bookmakers. arstte het me diacentrum van het Song festival vier jaar geleden in We nen nog in la chen uit toen Trijntje Oosterhuis voor haar eerste repetitie het podium be steeg, dit keer bleven de journa listen ter plekke ademloos luis teren. Werkte Trijntje op de lachspieren met haar scheurjurk en ravijndiepe decolleté, Dun can Laurence imponeerde met zijn uiterst sober gebrachte bal lad. En kelderde Trijntje met haar Walk Along naar de onder ste regionen van het klassement van de wedkantoren, Laurence bleef fier op de eerste plaats. De eerste repetitie van het Songfestival is al vaker een las tige klip op de weg naar Song- festivalroem gebleken. De eerste reacties van pers en publiek ge ven dikwijls een aardige indica- tie voor wat volgt. Laurence maakte bij die eerste hindernis geen fouten. De podiumopzet voor de Nederlandse inzending is vooral eenvoudig: geen visu ele opsmuk, geen achtergrond zangers (ze zijn er wel, maar Ik kan niet meer doen dan mijn best blijven buiten beeld) en al hele maal geen dansers die afleiden van de boodschap. Duncan Laurence positio neert zich in Tel Aviv drie mi nuten lang achter zijn elektri sche piano en verschijnt daarbij nooit in het volle licht. Tegen een blauw uitgelichte achter grond van donkere wolkenpar- tijen en gevangen in een witte schijnwerper zingt hij zijn Ar cade. Met slechts een subtiel spel van laserstralen als opvallend detail in het slotdeel van de song. De piano oogde als een enigs zins merkwaardige keuze. Lau rence verklaarde na afloop te willen benadrukken dat hij Ar cade aan dat instrument heeft geschreven. Terecht. Want Lau rence hoort bij de weinige deel nemers die zijn inzending zelf componeerde. Maar het nummer is in de productiestudio inmiddels wel getransformeerd tot een elek- tropopsong waarin de toetsen nog maar een bescheiden rol spelen. Omdat live spelen op het Songfestival niet mogelijk is (de zang is uiteraard wel live) kan een instrument op het Eu rovisiepodium sowieso niet veel meer doen dan de suggestie van muzikaliteit wekken. Qua zang maakte Laurence wel indruk op wie in Tel Aviv in EUROVISIE SONGFESTIVAL DE REPETITIES dae Ik heb afgelopen dagen heel wat interviews met —Ex Miss Nederland Kim Kötter in Nieuwe Revu. Ze werkte samen met Donald Trump bij miss-verkiezingen. COMEDY De Britse come dian Ricky Ger vais doet ko mende zomer opnieuw de AFAS Live aan, deze keer met zijn nieuwe co- medyshow Su pernature. Ger vais trok in 2017 AFAS Live drie keer volle bak met zijn show Humanity. MUZIEK Davina Michelle treedt woens dag 15 mei met onder anderen Anita Meyer, Stef Bos en Glennis Grace op in Den Bosch tijdens de benefiet show Nederland staat op tegen kanker, de show wordt uitgezon den op NPO 1. I* Stefan Raatgever —Duncan Laurence Duncan valt op met soberheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28