088 - 70 70 600 StlP 27 Nieuwe Italiaanse coach wil met volleyballers internationale top bestormen MAXIMAAL GENIETEN r Totale gekte. Dat verwacht de nieuwe bondscoach Roberto Piazza van de Nederlandse volleyballers. ,,Die crazyness die je kunt zien als je in de ogen van spelers kijkt", zegt de Italiaan tijdens zijn eerste trai- ningsweek op Papendal. ,,De focus, die blik die zegt: het maakt niet uit hóé het doel bereikt wordt, als het maar gebeurt." De coach staat aan de vooravond van een druk seizoen, met onder meer een OKT en een EK in eigen land en eind deze maand de Golden European League. Het nationaal team wil het gat met de wereldtop verkleinen, nadat het vorig jaar ver raste met de achtste plaats op het WK. Zoals international Gijs Jorna het verwoordt: ,,We vinden dat we klaar zijn voor een nieuwe stap." Het aantrekken van een buiten landse coach nadat Gido Vermeu len besloot te stoppen, past daarbij. {4 i i s i Als spelers vinden we dat we klaar zijn om een nieuwe stap te maken als team Hoe Piazza de aansluiting met de wereldtop wil bewerkstelligen? ,,Ik ben geen god. Maar ik ga het team managen als een grote familie." Hij verstrengelt zijn vingers half om el kaar heen en zegt: ,,Het is nu zo." Vervolgens vouwt hij zijn handen krap in elkaar. ,,Maar zo moet het worden." En: ,,Er zijn drie manieren om goede resultaten te bereiken: werken. Werken. En werken." Wie met Piazza praat, krijgt er di rect een geschiedenisles en wat sta tistieken volleybal bij. Bijvoorbeeld over de uitslag van de Olympische Spelen van 1984, tevens het jaar waarin hij als zestienjarige besloot: ik wil volleybalcoach worden. Hij stelde zichzelf één doel: de Spelen halen. Dat doel bleef alle daaropvol gende jaren staan, terwijl hij eerst als assistent-coach en vervolgens als hoofdcoach actief was. Hij werkte bij diverse clubs in Italië, Polen en Griekenland. Aan dat doel dacht Piazza ook toen technisch di recteur Joop Alberda hem bena derde om te praten over zijn visie op de sport. Piazza: ,,'s Ochtends zei ik na het opstaan tegen mijn spie gelbeeld: Kom op, Robbie, dit kan een goede mogelijkheid zijn." Werk Niet lang daarna ging hij naar Pa pendal om zijn 'droom te leven'. Hij woont op ongeveer zes kilometer van de sportaccommodatie, alleen, in een appartement dat volleybal- bond Nevobo voor hem regelde. ,,Mijn vriendin woont in Italië, zij heeft haar werk daar. Maar ik geef er ook de voorkeur aan alleen te zijn als ik werk." Vooraf sprak Piazza met Gio vanni Guidetti, zijn landgenoot en succescoach onder wiens leiding de nationale volleybalsters een aantal jaar geleden wisten door te stoten tot de internationale top. Guidetti zei: ,,Papendal behoort tot de top drie van de plaatsen ter wereld als het aankomt op volleybal." Nu Pi azza er zelf rondloopt, ervaart hij het anders. ,,Het staat op plaats één. Vanaf het ontbijt draait het hier niet alleen om volleybal, maar om sport. Dat is nog beter." Exclusieve Oranje Tribune Fanzone nu v.a. Vertrek 26, 27, 28 29 nov. 4 dagen v.a. 1225 5 dagen v.a. 1099 6 dagen v.a. 1179 7 dagen v.a. 1299 9 dagen v.a. 1699 reizen nlJ woensdag 8 mei 2019 GO Piazza hoopt op totale gekte Onder de nieuwe bondscoach Roberto Piazza willen de Neder landse volleyballers het gat met de wereldtop verkleinen. Waar de Italiaan op hoopt? Totale gekte. Lisette van der Geest Arnhem I 1 w ij M De nieuwe coach Piazza (rechts) instru eert zijn spe lers op Papen dal. 'Er zijn drie manieren om resultaat te halen. Wer ken. Werken. En nog eens werken. foto anp -International Gijs Jorna OFFICIAL ON-SELLER Waanzinnig! Stip Reizen heeft exclusief beslag weten te leggen op de enige Oranje Tribune tijdens de laatste Fl-race van het seizoen op het Yas Manna Circuit in Abu Dhabi. Vanaf deze tribune, de beroemde Marina Grandstand, heeft u uitzicht over maar liefst 30% van het circuit. Een unieke plaats, en nu extra voordelig! Op de tribune is ook een Neder landse DJ aanwezig en hebben we een exclusieve Oranje Fanzone ingericht. Zullen we daarvandaan onze eigen Max wereldkampioen zien worden? Al een aantal jaar organiseren we de inmiddels beroemde trips naar deze race. Een unieke combinatie voor wie EN een Fl-race van dichtbij wil zien, EN een keer uitgebreid kennis wil maken met bucketlist bestemmingen als Dubai Abu Dhabi! We bieden dan ook volop excursies aan, zoals naar de hoogste toren ter wereld, jeepsafari's, Ferrari World en citytours! De Fl-reizen in ons aanbod zijn zeer compleet, met luxe vliegreizen, transfers, tophotels, begeleiding, entertainment en uiteraard dé Fl-race vanaf een toplocatie! 4 t/m 9 dagen vanaf Amsterdam, Brussel of Düsseldorf Vliegreis per Emirates, KLM of Transavia Nederlandssprekende begeleiding Verblijf in een comfortabel 3-, 4- of 5-sterrenhatel inclusief ontbijt 2-daagse entreekaart Marina Grandstand Oranje Tribune met Oranje Fanzone Geen res. kosten zie stipreizen.nl/formulel De laatste race van het seizoen! VoQjj ©v\-5 ook op Q Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27