25 Quick-Step mikt op sprint Viviani De Jong langer bij schaatsploeg Osaka en Halep verder in Madrid WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË Tom Dumoulin zag Egan Bernal en Alejandro Valverde geblesseerd afhaken voor de Giro. Maar onze wielertopper uit Limburg moet met nog zo veel meer concurrenten afrekenen, wil hij de ronde net als in 2017 winnen. Hieronder de gevaarlijkste vijf. woensdag 8 mei 2019 WIELRENNEN Elia Viviani moet de Belgische wieler ploeg Deceuninck-Quick-Step aan etappezeges helpen in de Giro. De Italiaanse sprinter stond vorig jaar vier keer op het podium. De Rus Pavel Si- vakov en de Brit Tao Geoghe- gan Hart zijn aangewezen als kopmannen van Team Ineos in de komende Ronde van Italië. De Britse wielerploeg Ineos, voorheen nog Team Sky, moest kort voor aanvang van de Giro improviseren, omdat de gedroomde kopman Egan Bernal wegviel door een sleu telbeenbreuk bij een trai- ningsrit. SCHAATSEN Letitia de Jong (foto) schaatst ook de ko mende twee seizoenen voor Team IKO. De Friezin, specia liste op de sprint, reed al voor het team van kopvrouw Jorien ter Mors. De Jong was afgelo pen seizoen op praktisch alle grote toernooien actief en veroverde op de WK afstan den in Inzell met Janine Smit en Jutta Leerdam de wereldti tel op de teamsprint. TENNIS Naomi Osaka en Simona Halep hebben de derde ronde bereikt van het grote WTA-toernooi van Ma drid. De als eerste geplaatste Osaka had twee sets lang problemen met de Spaanse Sara Sorribes Tormo, maar maakte het overtuigend af: 7 6 (5) 3-6 6-0. Osaka, nummer 1 van de wereld, won tot dus ver geen partij in Madrid. UITSLAGEN Primoz Roglic (29 jaar, Jumbo-Visma, Slovenië) Stond nog nooit op het podium van een grote ronde, maar mis schien is Primoz Roglic wel de grootste favoriet die zaterdag in Bologna van het startpodium rolt voor de ruim acht kilometer lange proloog. De Sloveen is de enige die Tom Dumoulin serieus van repliek kan dienen in de drie tijdritten van deze Giro. Bezig aan zijn vierde profjaar en daarin koning van de korte etappekoer sen. Won al de UAE Tour, Tir- reno-Adriatico en afgelopen week (met drie etappezeges) de Ronde van Romandië. Wel is het mogelijk dat Roglic te vroeg in vorm is, aangezien de Giro pas over drie weken in de Dolemieten wordt beslist. Simon Yates (26 jaar, Michelton- Scott, Groot-Brittannië) Leefde vorig jaar tot etappe 18 in de veronderstelling dat hij de Giro ging winnen. Maar een dag nadat de eerste tekenen van zwakte zich hadden aangediend bij Yates, werd hij op weg naar Bardonecchia door Chris Froome vakkundig onschadelijk gemaakt en op een hopeloze achterstand van meer dan een half uur gere den. Liet een paar maanden later met zijn eindzege in de Vuelta zien dat hij het smadelijke Giro- verlies een plekje had gegeven. Is bergop ijzersterk, zijn versnellin gen zijn vermaard en nauwelijks te volgen en met zijn tijdritzege in Parijs-Nice dit voorjaar be wees Yates dat hij klaar is voor een Giro-revanche. Miquel Angel López (25 jaar, Astana, Colom bia) Nog maar 25 jaar oud en de kop man van de turquoise ploeg van Alexander Vinokoerov. Reed pas drie grote rondes uit, maar is in middels al wel vaste klant op het eindpodium. Miguel Angel 'Su perman' López werd vorig jaar in zowel de Giro als de Vuelta derde. Was dit seizoen al de beste in de Ronde van Catalonië en de sterk bezette Ronde van Colombia. Weet zich in de Giro gesteund door een ijzersterk team met ren ners als Pello Bilbao, Ion Izagirre en Dario Cataldo. Klimt als de beste, maar de tijdrit is zijn achil leshiel. López treft het dat veel van de bijna zestig tijdritkilome ters deze Giro omhoog lopen. Vincenzo Nibali (34, Italië, Bahrein) De enige renner in het huidige peloton die alle drie de grote ron des won. Al is het wel even gele den dat Nibali drie weken lang vol voor het klassement reed. De laatste keer was de Vuelta van 2017, waarin hij tweede werd ach ter Chris Froome. Zijn afgelopen Tour eindigde met een val op de flanken van Alpe d'Huez. De Itali aan brak door toedoen van een toeschouwer met een camera een ruggenwervel. In het ouderlijk huis van de familie Nibali in Mes- Mikel Landa (29, Spanje, Movistar) Zelfs nu wereldkampioen Alejan dro Valverde niet meegaat naar de Giro is Mikel Landa niet de enige kopman van Movistar. Deelt het kopmanschap met Richard Cara- paz uit Equador, de nummer vier van vorig jaar. Het is het lot van Mikel Landa, die zowel bij Astana, Sky als Movistar nooit de onbe twiste leider is geweest. Daarvoor is zijn tijdrit te slecht. Dat is de voornaamste reden dat hij slechts één keer op het podium stond in een grote ronde. Dat was in de Giro van 2015, gewonnen door Al berto Contador. Landa werd derde achter ploeggenoot Fabio Aru, dé kopman van Astana. sina op Sicilië gaat de komende weken sowieso de vlag uit, omdat de broers Vincenzo en Antonio voor het eerst samen de Giro rij den. Tennis Madrid. Mannen, eerste ronde: Pella (Arg) - Medvedev (Rus/12) 6-2, 1-6, 6-3, Schwartzman (Arg) - Cecchinato (Ita/16) 6-0, 4-6, 6-1, Fognini (Ita/10) - Edmund (GBr) 6-4, 6-3, Ferrer (Spa) - Bautista Agut (Spa) 6-4, 4-6 6-4, Dellien (Bol) - Simon (Fra) 4-6 6-1, 7-6, Chardy (Fra) - Ramos-Vinolas (Spa) 6-2 4-6 7-5, Wawrinka (Zwi) - Herbert (Fra) 6-2, 6-3, Mannarino (Fra) - J. Sousa (Por) 7-5, 5-7, 6-1, Fucsovics (Hon) - Goffin (Bel) 6-4, 7 5, Hurkacz (Pol) - De Minaur (Aus) 6-3, 6-4. Tweede ronde: Djokovic (Ser/1) - Fritz (VS) 6-4, 6-2, Cilic (Kro/9) - Struff (Dui) 4-6 6-3 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Haase/Klaasen (Ned/ZAf) - A. en M. Zverev (Dui) 7-6, 7-6, Koolhof/Tsit- sipas (Ned/Gri) - Cecchinato/Fucsovics (Ita/Hon) 6-3, 6-3, Demoliner/Medvedev (Bra/Rus) - Middelkoop/Lajovic (Ned/Ser) 6-4 7-6. Braga (challenger), eerste ronde: Miralles (Spa) - De Bak ker (Ned) 0-6 6-3 3-0 opgave. Daan Hakkenberg Rotterdam Primoz Roglic. foto cor vos Simon Yates. foto getty images Met hen moet Tom Dumoulin afrekenen M Tom Dumoulin hoopt zaterdag in de proloog van de Giro direct toe te slaan. FOTO VINCENT RIEMERSMA Miquel Angel López. foto cor vos Vincenzo Nibali. foto getty images Mikel Landa. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25