rs/ON BSsSR Pochettino: 'Eer om Cruijff te hebben ontmoet' van Wijnaldum naar finale 23 Tottenham Hotspur wedstrijd beginnen met het gevoel dat het 0-0 is geworden in de eerste wedstrijd. Zoals altijd: we gaan uit van onze eigen kwaliteiten. Met respect natuurlijk voor de tegen stander.'' De tweede helft vorige week in Londen zal Spurs vertrouwen ge ven. Door het fysieke spel van Tot tenham kwam Ajax totaal niet meer in de buurt bij het fraaie eer ste halfuur. Toen toonde Ajax wél een ander gezicht: dat van een vechtmachine die nauwelijks meer kansen tegen kreeg. Al wil Ten Hag vanzelfsprekend niet in die situatie komen. ,,We zullen de rust moeten vinden om ons eigen spel te spelen. Zoals we dat dit seizoen zo vaak hebben laten zien op beslissende momenten'', blikt de Amsterdamse coach vooruit. Ontspannen Dat kopt. Maar toch. Tóch is het ook weer anders dan de afgelopen maanden. Zeker tegen Real Madrid en Juventus had Ajax als absolute underdog helemaal niets te verlie zen. Het zorgde voor een totaal ont spannen groep spelers die een ake lig hoog niveau haalden. Nu ligt de finale voor het grijpen. Tegen een ploeg uit de sterke Premier League, die de laatste weken ontegenzegge lijk worstelt met de vorm. Het zorgt simpelweg voor grootse verwach tingen. Ten Hag draait het om. ,,Dat iedereen zo meeleeft, zorgt juist voor extra motivatie.'' De trainer zag na de met 4-0 ge wonnen bekerfinale tegen Willem II zondag de bevestiging van wat hij al langer wist: deze selectie is zó hongerig. De winst van de eerste prijs in vijf jaar werd bescheiden gevierd. Eerst op het veld, daarna met een groep supporters bij de Jo- han Cruijff Arena. Maar na het etentje in het stadion met de spe lersvrouwen was het toch wel klaar. Het hogere doel wacht. Vanavond moet het gebeuren in een volge pakte Arena tegen Spurs. turn alsnog voor de volgende ronde. Daarin wachtte Liverpool dat na een zinderend duel op An- field (5-2) in Italië (2-4) net vol doende marge overhield om zich te plaatsen voor de eindstrijd. Barcelona leek zich goed bewust van potentiële valkuilen. De kam pioen van Spanje wachtte niet op een ingeving van Messi, maar toonde zich van zijn minder mooie W Droom van Lionel Messi spat uit elkaar op Anfield. Liverpool walst over Barcelona heen in eigen huis kant. Met geniepige overtredingen werd de vaart uit de aanvallen van Liverpool gehaald. Henderson kreeg van Clément Lenglet een tik op zijn knie, maar kon verder. Andy Robertson was minder gelukkig. Na een schop van Luis Suarez maakte hij plaats voor Georginio Wijnaldum. Sprint De komst van de Nederlander, in gevallen na de rust, kwam voor Liverpool als een geschenk uit de hemel. Eerste schoot hij een voor zet van Trent Alexander-Arnold na een fenomenale sprint achter Ter Stegen (2-0). Enkele minuten later torende hij hoog boven de verdedi gers van Barga uit om een indraai ende bal van Xherdan Shaqiri snoeihard in de linkerbovenhoek te koppen (3-0). Liverpool bleef aandringen. Om elke meter werd gestreden. De ach terhoede, waarin Virgil van Dijk excelleerde, gaf Messi geen milli meter ruimte. Met de aanmoedi gingen van het publiek op de ach tergrond zocht de ploeg telkens de aanval om een verlenging te voor komen. Origi, bijna vergeten, maakte de stunt compleet. Met een vliegensvlugge voetbeweging schoot hij op aangeven van Alexan der-Arnold raak (4-0). Het wonder van Anfield, waarin alleen de meest verstokte fans geloofden, werd rea liteit. Niet Barcelona maar Liver pool speelt de finale in Madrid. woensdag 8 mei 2019 GO Vermoedelijke opstellingen Johan Cruijff Arena Amsterdam Scheidsrechter Felix Brych (Dui) Vanavond aftrap 21.00 uur Ziggo Sport, Veronica AMSTERDAM Natuurlijk stelde Mauricio Pochettino, de trainer van Tottenham Hotspur (foto rechts), dat hij er nog in ge looft. En natuurlijk stamelde hij gisteravond in de bomvolle perszaal dat hij Ajax een ge weldige ploeg vindt. Het zijn de standaardteksten die passen bij zo'n persconferentie. Pas toen de naam van Johan Cruijff viel, ging de 47-jarige Argentijn op het puntje van zijn stoel zitten. ,,Ik speelde bij Espanyol toen Cruijff trainer was bij FC Barce lona. In dezelfde stad, maar bij een andere club dus. Bij Espa- nyol heb ik nog samengespeeld met Jordi Cruijff en zodoende heb ik de eer gekend om met Johan Cruijff te spreken. Mooi om nu in dit stadion te zijn." Tottenham moet het van avond in de Johan Cruijff Arena stellen zonder oud-Ajacied Davinson Sanchez, die gister avond gebles seerd toekeek bij de training. Jan Vertong- hen zal er wel gewoon bij zijn. De voormalige aanvoerder van Ajax viel vorige week uit met een hoofd blessure. Hij trainde met een masker op. Maar Pochettino maakt zich geen zorgen. ,,Jan is er gewoon bij.'' T Jan Vertonghen op de trai ning met zijn beschermende masker. foto's ap, bsr Gini Wijnaldum loopt juichend weg na de 3-0. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23