Ontketend Liverpool aan hand 22 fvÈTli"- «s'1 TiU CHAMPIONS LEAGUE AJAX-SPURS Kort Finale Pusic moet weg bij Twente FC Twente heeft afscheid genomen van trai ner Marino Pusic. De 47-jarige Pusic bracht de Enschedese club als kampioen van de eerste divisie terug naar de eredivisie, maar Twente gaat niet met hem door. Pusic werkte sinds 2015 in diverse functies bij de Tukkers. ,,De club en Marino zitten niet op dezelfde lijn'', verklaart technisch directeur Ted van Leeuwen. Het contract van Pusic liep nog een jaar door. Zwolle gaat vol voor Steijn PEC Zwolle heeft officieel bij VVV aange klopt voor Maurice Steijn (foto). De clublei ding hoopt de 45-jarige oefenmeester bin nen een paar weken te presenteren. Hage naar Steijn krijgt de voorkeur boven Wales- assistent Albert Stuivenberg. Steijn heeft bij VVV nog een contract tot 2021. Nominatie voor Ten Hag Erik ten Hag maakt kans om voor een tweede keer de Rinus Michels Award te winnen voor beste trainer in de eredivisie. Eerder won de coach van Ajax de prijs in 2016 als trainer van FC Utrecht. Mark van Bommel (PSV), Adrie Koster (Willem II), John van den Brom (AZ) en Maurice Steijn (VVV) zijn ook genomineerd. Bij de nomi naties voor de eerste divisie valt de naam van Wil Boessen op. De trainer werd kort voor het einde van de competitie ontslagen door FC Den Bosch. Tennis Atletiek Flitsen CHAMPIONS LEAGUE Programma Precies op het moment dat het ge klik van de fotocamera's voor zijn neus eindelijk is opgehouden, ver schijnt er een glimlach op het ge zicht van Erik ten Hag, de zesde Ne derlandse trainer (na Michels, Hid- dink, Cruijff, Van Gaal en Rijkaard) die de finale van de Champions League/Europa Cup 1 kan bereiken. Of hij nog wel eens terugdenkt aan de wedstrijden tegen het Oosten rijkse Sturm Graz? Gevoelsmatig al weer een eeuwigheid geleden, de eerste tegenstander van de Amster dammers in deze meeslepende route naar waar Ajax nu is. ,,Ik leef niet in het verleden.'' Natuurlijk snapt hij de achterlig gende gedachte van de vraag. Wer kelijk niemand had tóen kunnen bevroeden op welke drempel Ajax nü staat. Alhoewel. Ten Hag: ,,Het mooie is: mensen die het ooit heb ben bereikt, zeiden wél dat het mo gelijk was. Marc Overmars (als spe ler), Louis van Gaal en Johan Cruijff (als trainers).'' Met Overmars, tech nisch directeur van Ajax, heeft Ten Hag innig contact. ,,Marc denkt groot. En daar kan ik eigenlijk wel van genieten.'' Terug naar de oorspronkelijk vraag, die over Sturm Graz dus. ,,Ik denk wel te weten hoe je een team moet ontwikkelen. Hoe je kunt groeien.'' Ten Hag is een vakidioot, de ultieme werkvoorbereider. Is er nog wel tijd om te genieten? ,,Dat kan toch ook goed samengaan? Ik geniet vooral van die ploeg, van de spirit, van de saamhorigheid.'' Finale Het moet vanavond leiden tot het ultieme, een plek in de finale van de Champions League op 1 juni in Ma drid. Heel de stad Amsterdam en grote delen van het land leven mee. De verwachtingen zijn immens. Gesteund natuurlijk ook door die fraaie uitgangspositie na de 0-1 winst vorige week in Londen. Maar het moet nog wel gebeuren. Soms lijkt het net of de tegenstander van avond niet een topploeg uit de Pre mier League is maar pakweg SC Genemuiden. ,,We moeten ons niet rijk rekenen,'' zegt Daley Blind dan ook. Ten Hag kijkt er zo naar: We spelen niet op een gelijkspel. Dat zit niet in onze aard. We zullen de Ajax leeft. Ajax swingt. De nooit voorziene beloning voor een spetterend seizoen moet vanavond volgen tegen Tottenham Hotspur, het halen van de finale van de Champions League. 'Kijk naar anderen. Maar leer het meeste van hoe mijn vader het deed Quote van de dag De tekst op het shirt van de gebles seerde Mohamed Salah leek niet meer dan een troostend gebaar naar de supporters van Liverpool. 'Never Give Up' betekende weinig na de 3 0 nederlaag in Camp Nou tegen Barcelona. Alleen een oprisping van een vedette kon de pijnlijke achter stand wegpoetsen. Georginio Wij- naldum en Divock Origi voldeden tot grote vreugde van het publiek op Anfield met ieder twee treffers aan die opdracht. Jürgen Klopp benaderde de re turn niet als een gelopen zaak. De Duitser probeerde alles om de fi nale voor het tweede jaar op rij te bereiken. Dat de club zondag mo gelijk voor het eerst in 29 jaar kam pioen kon worden, speelde geen rol bij de keuze voor het strijdplan. Liverpool trad aan in de sterkst mo gelijke opstelling. Het elftal begon in de hoogste versnelling om snel een doelpunt te maken. Deze aanpak leverde al na zeven minuten een treffer voor Liverpool op. Doelman Marc-André ter Ste gen stompte een schot van Jordan Henderson precies voor de voeten van Divock Origi na een fout van Jordi Alba, de normaliter ongenaak bare linksback van Barcelona. De Belg kon van dichtbij intikken (1 0). Liverpool lag op schema om de achterstand weg te poetsen. Voor het schrijven van een sprookje was echter meer nodig. Ogen AS Roma schetste vorig jaar het sce nario dat Liverpool voor ogen had. De Romeinen verloren in de acht ste finale kansloos met 4-1 in Camp Nou, maar plaatsten zich door 3-0 zege in Stadio Olimpico in de re- VOETBAL VOETBAL VOETBAL Ajax kan de enorme ver diensten in de Champions League verder laten oplopen. De club nadert de 120 miljoen euro als via Spurs de finale wordt bereikt. Ajax krijgt een extra bonus van 15 miljoen voor het halen van de finale. 31 Het tennistoer nooi van Queen's heeft een wildcard gereserveerd voor Andy Mur ray (foto). De 31-jarige Schot kwam door een heupblessure na de Austra lian Open niet meer in actie. 5 Vijf Neder landse meer- woensdag 8 mei 2019 Ajax, met v.l.n.r. Hakim Ziyech, een jonglerende David Neres, Noussair Mazraoui en Zakaria Labyad, gisteren op de training op De Toekomst. foto pim ras HALVE FINALES Gisteren Liverpool - Barcelona 4-0 (0-3) Vandaag 21.00 uur Ajax - Spurs (1 -0) T ussen haakjes uitslag eerste duel Daniël Dwarswaard Amsterdam Voor Ajax wacht vanavond hogere doel kampers doen eind mei mee aan de Hypo- meeting in het Oostenrijkse Götzis. Doel is plaatsing voor de WK eind september in Doha. —Mick Schumacher, zoon van Michael Diego Godin verlaat Atlético Madrid na negen jaar. De verdediger verlengt zijn aflo pende contract niet. De 33-jarige Godin speelde 387 wedstrijden voor Atlético. De Amerikaanse president Donald Trump heeft golfer Tiger Woods onderscheiden met de Presidential Medal of Freedom. Scheidsrechter Danny Makkelie is aange steld voor Valencia-Arsenal in de halve finale van de Europa League vanavond. Het eerste duel in Londen eindigde in 3-1. J Liverpool J Barcelona Liverpool heeft zich dankzij een fenomenaal optreden van Geor- ginio Wijnaldum tegen Barce lona op Anfield (4-0) voor de fi nale van de Champions League geplaatst. Geert Langendorff Liverpool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22