4 5 6 7 Radeloos door verslaafde stiefzoon 21 €MV< Waarvan akte De stiefzoon Xjj;, blijkt bij een maar die wil zijn Namarest.com, waar Jan Kinds zijn powerbank bestelde, bestaan bijvoor beeld uitsluitend reviews met de waardering 'zeer slecht' en verhalen die overeenkomen met zijn ervaring. Winkels zonder reviews zijn ook verdacht, want we delen onze ervaringen graag. Check de registratie Een tweede tip om de legitimiteit te checken, is aanvullende informatie opvragen op sidn.nl, de website van de Stichting Internet Domein Registratie. Daar kun je details in zien, zoals de datum van registratie (heel recent?) en het land waar de website geregistreerd is (Rusland? China?). Ook kun je contact- en adresgegevens vergelijken met de in formatie op de website zelf. Websites die eindigen op .com., .org en .net kun je checken op whois.icann.org. Is de verbinding veilig? verbinding is. Het adres van websites met zo'n certificaat begint met https, niet met http. Ook verschijnt een klein slotje in de linkerbovenhoek van je browserbalk. Verdachte web sites werken vrijwel zonder uitzon dering in een http-omgeving, terwijl officiële verkoopkanalen doorgaans allang zijn overgestapt op https. Daarmee is overigens niet gezegd dat http per definitie onbetrouwbaar is en alle https-omgevingen per defi nitie veilig zijn. Het kan zijn dat een organisatie nog niet toegekomen is aan de overstap, al wordt die kans steeds kleiner. Daarnaast kunnen SSL-certificaten op de zwarte markt worden gekocht, maar daar zal de gemiddelde nepshop geen geld aan uitgeven. Begin bij het merk zelf Een goed controlemiddel voor alle soorten sites is de http/https-check. Een beveiligde website heeft een SSL-certificaat (Secure Sockets Layer), wat betekent dat er een veilige Nepshops richten zich vooral op populaire, dure artikelen zoals merk kleding, elektronica en speelgoed. Bij dat soort producten moet je als consument extra alert zijn. Zoek je bijvoorbeeld nieuwe sneakers of een Apple MacBook, begin dan bij de of ficiële kanalen van het merk zelf om een betrouwbare dealer te vinden. Daarnaast benaderen oplichters je vaak via advertenties op social media, want het is vrij eenvoudig om klan ten te lokken via Facebook en Insta- gram. Bovendien doen we een derde van onze online aankopen inmiddels via de smartphone en op zo'n schermpje kun je minder goed zien of een website in de haak is. Switch daarom bij een onbekende webshop naar een groot scherm, en onthoud: een deal die te goed is om waar te zijn, is dat waarschijnlijk ook. Claim je schade Dat een creditcard vaak de enige betaaloptie is, heeft een voordeel. Je aankoop is vaak 180 dagen verzekerd, waardoor je een claim kunt indienen bij je bank of creditcardmaatschappij om voor het gehele transactiebedrag vergoed te worden. Dat kan door op icscards.nl een formulier te down loaden. Je vindt daar ook een stap penplan. Doe ook altijd aangifte bij de poli tie. Kleine kans dat de daders worden gepakt, maar alleen met aangiften kan de politie de website offline laten halen. ,,Ik heb te lang gewacht met de melding'', vertelt Kinds. ,,Een combi natie van schaamte en naïviteit denk ik.'' Toch waagt hij nog een poging. ij is hun stiefvader. Maar voor de drie kinderen van de weduwe waarmee hij trouwt, wordt hij een echte papa. Ze sluiten hem in hun hart. Het gezin vormt het levende bewijs dat een stiefgezin gelukkig kan zijn. Maar wat mooi begint en lang goed gaat, eindigt triest. Ik lees zijn handgeschreven afscheidsbriefje. Het ligt in de kamer waar hij wordt gevonden, een paar dagen na zijn zelf moord. Hij verontschuldigt zich voor wat hij gaat doen en vraagt om vergeving. Maar hij kan het niet meer aan, de schulden, de ellende, de toestanden, de schaamte. ,,Het is beter zo.'' Het is zijn stiefzoon die hem het leven zo zwaar heeft gemaakt, vertellen zijn twee andere stief kinderen als ik ze tref voor de afhandeling van zijn nalatenschap. Een moeilijke jongen, altijd geweest. Zolang het gezin intact blijft, gaat het nog. Maar als zijn moeder overlijdt, begint hij drugs te gebruiken, raakt verslaafd en omgeeft zich met foute vrienden. Hij heeft wel een baan, maar zijn -*£r~X" salaris schiet tekort om zijn versla- t-jjvJ ving te betalen. Daarvoor wendt hij zich tot zijn stiefvader. Die ziet altijd alleen het goede in de mens en kan geen weerstand bieden aan zijn smeekbeden. Als zijn spaarcenten op zijn en hij niets meer weg te ge ven heeft, verandert de stief zoon van toon. Hij begint zijn stiefvader te bedrei gen tot die ook zijn laatste bezit - zijn auto - weg schenkt. heeft op en zus het huis van hun stiefvader mijden. De zolder een ongure types die ze in het huis van pa aantref- wietplantage fen, jagen hen de stui- in gerirht pen op het lijf. Ze praten vaak op hun stiefvader j stiefzoon niet laten val- polltie-inval len. Na het zoveelste te- vergeefse gesprek geven ze het op. Het contact gaat verloren. De genadeklap is een politie-inval. De stief zoon heeft op zolder, waar zijn stiefvader al jaren niet meer komt, een wietplantage inge richt. De boel wordt onttakeld, de stiefvader meegenomen naar het bureau. Als blijkt dat hij niets met de wietplantage te maken heeft, komt hij op vrije voeten. Maar hij krijgt als huiseige naar een gepeperde rekening van het elektrici teitsbedrijf. Ook de bank roert zich: de aflossin gen van de hypotheek zijn al tijden niet betaald en nu dreigt een openbare veiling. De man ziet er geen gat meer in en neemt zijn rigoureuze besluit. In zijn testament heeft hij zijn drie stiefkinderen tot zijn erfgenamen benoemd. Ze erven een klein bedrag dat over blijft na de verkoop van het huis en de aflossing van de schulden. Dat de oorzaak van alle ellende zich niet vertoont, verbaast me niet. woensdag 8 mei 2019 Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. m Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? akte@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21