GELD Met de auto én de fiets een dagje weg Check een webshop voordat je er iets 2 1 3 20 Test Fietsdragers We winkelen graag online: 95 procent van de Nederlanders van 15 jaar en ouder koopt soms bij een webshop. Die trend is fraudeurs niet ontgaan. De Consumentenbond liet vorig jaar 4500 nepshops offline halen. Hoe kun je veilig online winkelen? Bevestigen scoort een 10 Achterlichten zitten in één keer goed De Thule is zeer degelijk met goed afgewerkte details en weegt 17 kilo. Het bevesti gen van de drager werkt niet zo inventief als bij de Uebler, maar is nog steeds gemakke lijk. De hendel die je hiervoor gebruikt is kort, maar vergt niet veel kracht. Bij het uitvouwen De budgetkeuze €275 l' Met 18,5 kilo is dit geen lichtgewicht. Som mige fietsendragers wegen wel vijf kilo minder. Dat ver schil merk je als je ermee loopt of hem omhoog moet tillen om op te bergen. Heel compact opvouwen is ook niet mogelijk. Wel is de Bosal degelijk en robuust, zoals de BOSAL n 2018 gaven we in Nederland met z'n allen 23,7 miljard euro uit aan producten en diensten op internet, zo'n 10 procent meer dan in het jaar ervoor. Fraudeurs en oplich ters zijn bij dergelijke cijfers nooit ver weg, wat zich onder meer vertaalt in een wildgroei aan foute webshops. Jan Kinds (45) uit Tilburg kan erover meepraten. Hij bestelde op Namarest.com een mobiele oplader voor zijn telefoon, maar heeft z'n aankoop nooit ontvangen. De power- bank werd voor 42 dollar aangeboden via een advertentie op Instagram, bestellen op de website kon alleen met creditcard. ,,Ik heb een maand gewacht voordat ik aan de bel trok. Daarna heb ik meerdere pogingen gedaan via verschillende e-mail- adressen, maar ik kreeg nooit een reactie. Op het telefoonnummer werd niet opgenomen.'' De Consumentenbond becijferde samen met datadiensten Pointer en Dataprovider dat er naast de circa 90.000 legitieme online retailers in Nederland zo'n 25.000 tot wel 35.000 nepshops zijn. Met andere woorden: zeker één op de vijf webshops ver koopt geen zuivere koffie. En dan hebben we het nog niet over het buitenlandse aanbod. Zeven tips om nepshops te ontmaskeren. 'Ik heb meerdere pogingen gedaan via verschillende mailadressen, maar ik kreeg nooit een reactie' eigenaar zijn registratie niet meer verlengt. Daar zetten ze bijvoorbeeld een webshop met populaire merk kleding op. Het voordeel van zo'n bestaand webadres is dat het al bekend is bij Google en hoger in de resultaten opduikt. De zoekmachine weet niet dat er inmiddels een louche partij achter schuilgaat. Hoe ziet de website eruit? Wat is een nepshop? Foute webwinkeliers hanteren ver schillende tactieken. Soms sturen ze de aankoop 'netjes' op, maar ontdekt de koper bij ontvangst dat het om namaak gaat. Je dure Ray-Ban blijkt een Chinese imitatie en je paar Converse sportschoenen een kat in de zak. In de meeste gevallen wacht je ech ter tevergeefs op je bestelling. De ver koper geeft niet thuis en de contact gegevens op de website zijn een dood spoor. Naar je nieuwe schoenen kun je fluiten. In de praktijk gaat het vaak om Chinese en Oost-Europese fraudeurs. Die kopen massaal bestaande do meinnamen op die vrijkomen als een Websites die namaak of niet- bestaande producten aan de man brengen, zijn ogenschijnlijk voorzien van een nummer van de Kamer van Koophandel, een adres en een keur merk. Daardoor valt het niet mee om de nepshops te herkennen in het enorme aanbod. Gelukkig zijn er de nodige 'rode vlaggen'. Denk aan een slordige vormgeving, slechte foto's, knullig ogende logo's en afleidende beelden en video's. Bedenk dat een populair merk met een budget voor marketing zijn digi tale etalage nooit zo amateuristisch inricht. Al kun je nog denken dat de producten wel deugen, maar dat de webshop zelf geen serieus werk van de presentatie heeft gemaakt. Waar bij de melding 'under construction' nogal eens wordt ingezet om te ver klaren waarom het niet zo professio neel oogt. Een laagje dieper struikel je vaak over gebrekkige grammatica en beroerde vertalingen, of een be drijfsnaam die niet correspondeert met de naam in het adres van de website. Of een webshop het logo van een keurmerk echt mag dragen, kun je gemakkelijk nagaan door het lid maatschap te checken op thuiswin- kel.org of keurmerk.info. Zoek ervaringen van anderen Vertrouw op je onderbuik: krijg je een 'niet pluis'-gevoel, ga dan op zoek naar ervaringen van andere klanten. Dat kan door de domein naam (tussen aanhalingstekens) in Google in te voeren om reviews te vinden, of door recensies te zoeken op trustpilot.com. Van webwinkel woensdag 8 mei 2019 GO De fiets achter op de auto zetten voor een dag weg of vakantie: het levert soms gevaarlijke taferelen op. Zet je ze niet goed vast, dan gaan de fietsen klepperen. Ook een zeil spannen tussen auto en fietsen is levensgevaarlijk. Een betrouwbare en stevige fietsdrager is een goed begin. Houd daarnaast de maximale kogeldruk van je auto goed in de gaten. Het is onveilig én verboden om deze te over schrijden. BesteProduct.nl testte elf fietsdragers en licht daar drie aanraders uit. Het panel ontdekte grote ver schillen in bouwkwaliteit, gebruiksgemak en prijs. Ge lukkig zaten er geen slechte producten tussen. Uebler i21 Prijs: €580 De Uebler i21 is klein, makke lijk op te vou wen en met 13,4 kilo relatief licht. Het bevestigingsmecha nisme scoort een 10. De Uebler schuif je op de trek haak en klap je eenvoudig naar beneden. De fietsen zet je vast met twee klemmen. Het handige knijpsysteem en de afwerking om be schadiging van je fiets te voorkomen verdienen lof. De kentekenplaat is makkelijk te bevestigen en de achterklep kan open wanneer je de fiets- drager naar achteren kantelt. Het enige minpunt is de forse prijs van rond de 580 euro. Thule Easyfold XT2 Prijs: €530 zitten de nummerplaat en achterlichten in één keer goed. Zowel de gespen als de stangen om de fiets te fixeren zijn van uitstekende kwaliteit en er is rekening gehouden met het bescher men van je fiets. Ook aan deze Thule hangt een pittig prijs kaartje. Ruim 500 euro voor een fietsendrager is veel, maar dan heb je wel een heel goede. Bosal Tourer Prijs: t hendel, k klem- 1 men, gespen en goten. Hij scoort voldoende op gebruiksgemak, maar de duurdere aanraders blijven hem voor. De beugels zijn bijvoorbeeld minder breed en de goten zijn minder diep. Het levert in de praktijk geen problemen op, maar het kan beter. Ontmasker de nepshop ROB NIJMAN -JAN KINDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20