OZCAN AKYOL Verkoop buskaartje aan asielzoekers moet via beveiligers Schatten van Sardinië Hoogtepunten van Sicilië 088 - 70 70 600 I (StlP 6 1 VOORDELIG RONDREIZEN... O. vksim**y .r dinsdag 7 mei 2019 Column ^0 @OzcanAkyol Het wordt zo langzamerhand duidelijk dat onkostenver goedingen een aardig zak centje opleveren voor volksverte genwoordigers - ook als ze hier helemaal geen recht op hebben. Dion Graus (PVV) probeert nog steeds iedere journalist die ernaar vraagt wijs te maken dat hij weke lijks de trein naar Heerlen pakt om zijn cavia bleekselderij, venkel en nectarines te geven, een vrienden daad die zijn vermeende reiskos ten moet rechtvaardigen. Toen de media ontdekten dat Theo Hiddema (FvD), al dan niet moedwillig, een verkeerd woon adres had doorgegeven, besloot het heerschap om de duiten te schenken aan de mensen van de poezenboot, die het gemeen schapsgeld gretig accepteerden - neem het ze kwalijk. Dankzij goed werk van HP/De Tijd maken we kennis met nieuwe malversaties. D66-Euro- parlementariër Sophie in 't Veld ontvangt al jaren een riante dag vergoeding van 320 euro per werk dag voor hotelovernachtingen, di ners en andere zaken rond verga deringen. Dat is frappant, aange zien ze sinds 2005 in Brussel woont, en dat soort kosten dus he lemaal niet maakt. Ze ziet zelf het probleem niet, want haar werkzaamheden, elders op het continent, bijvoorbeeld in Nederland, nopen haar tot allerlei uitgaves. 'Denk aan bijvoorbeeld werkbezoeken, conferenties en evenementen die worden georga niseerd door de partij of maat schappelijke organisaties.' Dit is een zwak verweer. Ik weet als gastspreker en dagvoorzitter dat organisaties de kosten van hun gasten altijd dekken - het is een vorm van hoffelijkheid. Daarbij is er een vaste onkosten vergoeding van 4513 per maand, bedoeld voor de kosten buiten Brus sel. Hoewel Sophie in 't Veld zich in een reac tie strijdbaar toont, spreekt haar partij al van een 'ad- ministratieve fout' die bij controle toch wel aan het licht was geko men. Ik moest lachen toen ik las dat zij zélf de verkeerde declaraties heeft terugbetaald, omdat ze wist dat de publicatie van HP/De Tijd eraan kwam. Alsof de kous daar mee af zou zijn. In aanloop naar de Europese ver kiezingen klagen Europarlemen tariërs over twee zaken: het gebrek aan aandacht voor de nakende stemmingen en het stigma dat aan hun werk kleeft. Dat is toch wel ironisch. We weten nu allemaal dat ze buitenproportioneel worden ge honoreerd en dat de laatdunkende opmerkingen over hun ambt voor sommige gevallen helemaal niet misplaatst zijn. En dan is D66 ook nog de partij die pleit voor meer transparantie en een versobering van ruime EU-onkosten. Het wordt bijna een klucht. Europarlementariër Sophie in 't Veld ziet zelf het probleem niet De kaartverkoop voor de pen delbus voor lastige asielzoe kers in Ter Apel gaat geregeld worden door een beveiligings bedrijf. Het gaat om de beveili gers die al werkzaam zijn in het asielzoekerscentrum, aldus Michel van der Mark van vervoersbedrijf Qbuzz in Dag blad van het Noorden. Marcel Looden Groningen Al langer is er overlast van asiel zoekers op buslijn 73, tussen Ter Apel en Emmen. Het zou gaan om een klein groepje uitgeproce deerde asielzoekers die weigeren te betalen, stennis schoppen en soms zelfs chauffeurs bedreigen. Vervoerder Qbuzz trok hier over al eerder aan de bel. Het mi nisterie van Justitie en Veiligheid besloot dat er een aparte pendel bus tussen het asielzoekerscen trum en Emmen moest komen, om de veiligheid te waarborgen en bewoners te ontzien. Die aparte bus zou niet gratis mogen zijn, vond een meerderheid van de Tweede Kamer vorige maand. Qbuzz ging daarop met het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) om tafel, om te praten over de nieuwe buslijn. Van der Mark tegen Dagblad van het Noorden: „Wanneer de eerste bus rijdt, kan ik nog niet zeggen. Zeker is wel dat de kaartjes ver kocht gaan worden in het asiel centrum. Het COA stelt dat be schikbaar, maar regelt de kaart verkoop zelf niet. Daar hadden we wel op gehoopt.'' De bus zal stoppen nabij de in gang van het asielcentrum. ,,De asielzoekers die een kaartje heb ben gekocht, kunnen daar instap- De aparte bus zou niet gratis mogen zijn, vindt de Tweede Kamer pen en worden dan naar Emmen gebracht. De pendelbus zal vol gens een vaste dienstregeling rij den en zoveel mogelijk aansluiten op de vertrek- en aankomsttijden van de trein in Emmen.'' De chauffeurs van Qbuzz zul len ook niet achter het stuur van de pendelbus zitten. Het vervoer wordt geregeld door het vervoers bedrijf Munckhof dat vaker werkt voor het COA. Munckhof be steedt het besturen van de asiel bus weer uit aan Drenthe Tours. Vliegreis en transfers NL-sprekende reisleiding Verblijf o.b.v. All Inclusive 1/ Verlenging mogelijk! 8-, 11- of 12-daagse groepsrondreis 8- of 12-daagse groepsrondreis Proef het échte Siciliaanse leven! Verblijf in het 4* Hopps Hotel o.b.v. All Inclusive O.a. Palermo, een wijnproeverij Mozia Eiland Vertrek juni, september oktober nu v.a. zie stipreizen.nl/itslhvs Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Ontdek het charmante Sardinië! Verblijf in het 4* Castelsardo Resort village o.b.v. All Inclusive O.a. Castelsardo, Sassari, Marris het Stenen Woud Vertrek mei, juni, september oktober oy>JS ook op Q zie stipreizen.nl/itsasvs reizen nl GO Onkosten lusive Italië! ^Traparrt Marsala Mazara del Vallo* Gorghi Tondi reizen.nl Santa Teresa Isola Rossa/V Smeralda -yvCastelsardo Martis het Steneh Woud Sassari ^-Alghero Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6