a Eerst paal nieuwbouw ZorgSaam Pontje vaart naar foodtruckfestival 6 Kindcentrum in Hulst opent morgen Combinatie van kinderopvang en onderwijs in Nobelhorst in Hulst moet de overstap van peuters naar de kleutergroepen vlotter laten verlopen. Kindcentrum Nobel opent morgen de deuren in het gebouw van basis school Nobelhorst in Hulst. Het centrum moet de overstap van peu ters naar de kleutergroepen vlotter laten verlopen. Nobel is het kindje van Stichting Katholiek Onderwijs (SKO) Hulst en kinderopvangorganisatie De Ti- voli. Ook de gemeente Hulst onder steunt het kindcentrum. ,,Het is geen kinderopvang, maar ook geen school. Het is een combinatie van de twee", legt Ellen de Neef, direc teur van SKO Hulst, uit. De door stroming van peuters naar de basis school gaat gestroomlijnder als on derwijs en kinderopvang samen werken, is het idee. Daarom zijn kinderen al vanaf hun tweede wel kom. ,,Er zijn peuters met taalpro blemen. Die kunnen we nu eerder helpen om zo te voorkomen dat de problemen erger worden zodra ze naar de kleuters gaan", zegt De Neef. ,,De overstap is gewoon een stuk kleiner. Peuters en kleuters gaan ook samen dingen doen, zodat ze elkaar leren kennen. Samen gaan ze spelend leren, want spelen blijft belangrijk voor de ontwikkeling van een kind." Daarom wordt er in het kindcentrum ingezet op peu- tergym en krijgen kinderen veel muziekles. De peuters leren boven dien vanaf hun tweede al Engels. Nobel opent morgen binnen het gebouw van basisschool Nobel- horst. Het kindcentrum is volgens de directeur van SKO Hulst ook een wapen in de strijd tegen de ouders die hun kinderen naar Belgische scholen sturen, omdat het onder wijs daar een stuk goedkoper is. Peuters zijn daar bovendien al vanaf 2,5 jaar welkom. ,,We kunnen het ons niet veroorloven ouders dit kindcentrum niét aan te bieden. We hopen echt dat ze het voordeel zien. Dat hun peuters makkelijker kunnen doorstromen naar het ba sisonderwijs. Hiermee denken we veel ouders over de streep te kun nen trekken." Startgroepen De Nobelhorst heeft sinds twee jaar ook startgroepen, zoals meerdere scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Daar kunnen peuters vanaf hun tweede terecht, net als in het kind centrum. Ouders hebben boven dien een financieel voordeel. Als ze hun kroost minimaal twee dagde len naar de startgroep sturen, krij gen ze een derde dagdeel gratis. De Neef kan het niet 'wetenschappe lijk bewijzen' maar ze merkt dat daardoor meer kinderen voor Zeeuws-Vlaanderen behouden blijven. ,,De Nobelhorst groeit." De school heeft 190 leerlingen. De tweede andere scholen van SKO Hulst, de Sint Willibrordus- school in de binnenstad en de Moerschans in de Moerschans- buurt, moeten binnen afzienbare tijd ook kindcentra worden. ,,We hebben nu al een ziekenhuis dat bij de beste van het land hoort", sprak burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. ,,Met deze investering verzekeren we ons ervan dat dat ook in de toekomst zo blijft." Samen met zijn collega's van Hulst (Jan-Frans Mulder) en Sluis (Marga Vermue) en met afgevaardigden van het zieken huis, trok Lonink vervolgens een paal omhoog, waarna ze deze voor zagen van hun handtekeningen. Een eerste paal kon het niet meer zijn. De tientallen heipalen voor de te bou wen operatiekamers waren al de grond in geslagen. Betaalbaar ,,Het is symbolisch dat we dit sa men doen", vertelt ZorgSaam-be- stuurder René Smit. ,,Je doet dit ook niet als ZorgSaam in je uppie. We werken samen met de gemeente, zorgverzekeraars, woningbouw verenigingen en andere partijen. De hele regio is er bij betrokken om goede zorg voor de regio betaalbaar te houden en dit gebied leefbaar te houden." De bouw van vier operatieka mers loopt voor op een 42 miljoen euro kostende renovatie die Zorg- Saam zal uitvoeren. ,,Voor een klein bedrag gaan we het ziekenhuis ver nieuwen, zodat we ons kunnen meten met welk ziekenhuis in Ne derland dan ook. Ook met de zorg- paleisjes over de grens." Smit rela tiveerde de term 'klein bedrag'. ,,Natuurlijk is 42 miljoen niet wei nig, maar het ziekenhuis is dertig jaar geleden zo goed gezet en sinds dien zo goed onderhouden, dat het relatief goedkoop vernieuwd kan worden." IN DE REGIO AARDENBURG Lezing over Etty Hillesum Infoavond over slimme kleuters Lentemarkt bij Vremdieke MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG Terneuzen Het Terneuzense foodtruckfestival Van Die Dingen Die Gebeuren krijgt een festivalpont. Zeeverken ners van scouting Doormangroep Terneuzen zorgen dit weekend voor een veerdienst. Die pendelt, als het weer het toe laat, tussen de wijk Othene en het festivalterrein. Dat is te vinden in het park tussen de Rooseveltlaan en de Otheense Kreek in. Zo'n twintig foodtrucks met hapjes en drankjes staan op het terrein: van koffie tot sangria en van cake tot Thaise saté. Ook zijn muziek en entertainment ruim vertegen woordigd, zo treden onder meer Brock the Brockettes en het Da- mesverband op. Kinderen kunnen terecht bij Frederieke Clownerie, of ze kunnen knutselen bij de In spiratieveranda. De vertellers van de Vertelvalies hebben verhalen voor groot en klein. dinsdag 7 mei 2019 VL Nobel helpt peuter naar kleutergroep Bob Maes Hulst Directeur Ellen de Neef van SKO Hulst: „Peuters en kleuters gaan ook samen dingen doen, zodat ze el kaar leren kennen." Met een symbolische voorstel ling van het slaan van de eerste paal is gisteren de bouw van vier operatiekamers bij zieken huis ZorgSaam in Terneuzen be gonnen. Guido van der Heijden Terneuzen De Zeeuws-Vlaamse burgemeesters Marga Vermue (Sluis), Jan Lonink (Terneuzen) en Jan-Frans Mulder (Hulst) zetten samen met onder anderen René Smit, voorzitter van de raad van bestuur van ZorgSaam, de eerste paal overeind. foto camile schelstraete Gert Jan Smit van het Etty Hillesum Onderzoekscen trum EHOC komt vanavond op uitno diging van Golfslag naar de Vertoeving Het Lam. Op het programma staat een gesprek over Etty Hillesum en de mystiek. Hillesum wordt een 'mo derne' mystica ge noemd. In haar dag boek beschrijft ze haar innerlijke ont wikkeling te midden van de Tweede We reldoorlog en de absurditeiten van de Holocaust. De avond begint om 20.00 uur, toegang bedraagt vijf euro. TERNEUZEN In brede school De Steiger (Sloelaan 41) wordt morgen een informatie avond gehouden over kleuters met een ontwikkelings- voorsprong. Slimme kleuters zijn lastig op te sporen, omdat ze zich snel kunnen aanpassen. Vroeg tijdig signaleren is van belang, volgens deskundigen, om hen goed te kunnen begeleiden. Novilo, opleidingscentrum voor talentontwik keling en hoogbe gaafdheid, tekent voor de organisatie. Aanvang om 19.00 uur. Graag aanmel den via desteiger@ ogperspecto.nl HOEK Bij Vremdieke wordt morgen een lentemarkt gehou den. Er worden ty pisch Zeeuwse pro ducten verkocht, maar ook geiten kaas, yoghurt, plantjes en ijs ont breken niet. De markt is te bezoe ken tussen 10.00 en 15.00 uur. Kaaiplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; BRESKENS Handelshaven, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehond jes; Ghistelkerke 1, 18.30 uur: Avondvierdaagse; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wandelen: 't Kasteeltje, 13.30 uur: Crea tief; 19.00 uur: Bingo; 't Trefpunt, 14.00 uur: Sjoelen; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Gymnastiek; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdan sen; 13.30 uur: Prijskaarten; 18.45 uur: Provinciale Kraam zorg; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; 12.00 uur: Samen eten; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Schilderclub, bingo; Museum Hulst, 14.00 uur: Ge opend; 't Kruispunt, 13.30 uur: Repair café; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Kaarten; Binnendeur, 13.30 uur: Hand werken; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 08.30 uur: Weekmarkt; SINT-JANSTEEN De Warande, 20.30 uur: Gre goriaans koor; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei - en haakcafé Steunpunt Ter- neuzen; Bachten Dieke, 14.00 uur: Gezellige muziek; Grote kerk, 19.00 uur: Opening expositie Utopia Keramiek (tot en met 10 mei van 12.00-16.30 uur); VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum 12.30 uur: Weekmarkt; Dorpscentrum, 10.00 uur: Elke Stap Telt; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; ZAAMSLAG Kantine VV Zaamslag, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse. Sophie Stockman Het foodtruckfestival wordt op vrijdag, zaterdag en zondag gehou den. Het festival begint vrij dag om 16.00 uur en duurt tot 22.30 uur, op zaterdag van 13.00 tot 22.30 uur en op zondag van 13.00 tot 20.00 uur. Het hele programma en alle informatie is te vinden op vandiedingendiegebeuren.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53