Potje van twee ton voor renovatie Ligthart-centrum Goes trekt knip voor duurzaam bouwen Koetjes en kalfjes kijken bij de boer 6 Kort geding COOP en super Serooskerke De toekomst van de enige supermarkt in Serooskerke is ongewis. Rechters komen eraan te pas om te bepalen welke formule in het pand mag. Serooskerke De COOP zet de rechtszaken tegen de Serooskerkse supermarkteige naar André van der Hoofd door. Via een kort geding wil de keten berei ken dat hij per 1 juni zijn bedrijf stopt zodat COOP dan in zijn pand aan de Herdershof een filiaal kan beginnen. De twee partijen slaagden er de afgelopen weken niet in onderling tot overeenstemming te komen over de toekomst van de enige su permarkt van Serooskerke. Dat is nu een Emté en eigenaar Van der Hoofd wil verder gaan als een Plus. Want dat is volgens hem de beste formule voor Serooskerke en omge ving. Emté deed vorig jaar echter al haar zaken, inclusief de franchise, over aan COOP en Jumbo. De Se- rooskerkse ondernemer is, aldus COOP, daardoor contractueel ge dwongen met de keten in zee te gaan. De ondernemer wil dat ech ter niet omdat hij voorziet dat hij dan te maken krijgt met een flink omzetverlies. Uit berekeningen die hij liet uitvoeren door een onafhan kelijk onderzoeksbureau blijkt vol gens hem dat hij dan jaarlijks een verlies lijdt van 25 mille. Familiebedrijf De twee partijen troffen elkaar een maand geleden voor de Middel burgse kantonrechter. Op zijn ad vies probeerden Van der Hoofd en de directie van COOP alsnog tot overeenstemming te komen. Dat is niet gelukt. Volgens de super markteigenaar liepen de onderhan delingen nog toen hij vorige week 'geheel onverwacht' de aanzegging van het kort geding kreeg. ,,Als ik dat geding verlies, moet ik er uit. Mijn vader is hier zestig jaar gele den begonnen en wij als familie hebben dit samen opgebouwd." Hij vreest nu dat zijn dochter en zoon de zaak niet voort kunnen zetten, als COOP haar zin krijgt van de rechtbank. Dan kan hij alleen nog het winkelpand verhuren en zet de keten daar iemand anders in die de supermarkt gaat exploiteren. Advocate Esen Tekcan zegt na mens COOP dat het niet zo'n vaart hoeft te lopen. ,,Wij willen alleen dat het franchisecontract wordt na gekomen." Verder wil ze inhoude lijk niet reageren. Mario de Veij, de adviseur van de Serooskerkse ondernemer, durft niet te voorspellen of Van der Hoofd een kans maakt om zeggen schap te houden over wat er in zijn eigen pand aan de Herdershof komt. ,,Als COOP de rechtszaak van maandag 13 mei wint, moet Van der Hoofd er per 1 juni uit." Hij weet niet of de COOP vervolgens kiest voor een algehele ombouw van de supermarkt die enkele weken in beslag neemt, of gaat voor een 'light variant'. ,,In dat laatste geval kan er na een paar dagen verbouwen al weer gewinkeld worden." Althans, dat is wat het college wil. De gemeenteraad moet dat geld nog beschikbaar stellen. Binnen kort buigt ze zich over een voorstel om in totaal vier ton beschikbaar te stellen voor een fikse opknapbeurt van de wijkcentra. Twee ton per ge bouw. In het geval van De Pit is dan overigens in totaal zes ton beschik baar, omdat in het verleden ook al geld opzij is gezet voor de renovatie. Of ook in het geval van Jan Lig- thart - het wijkcentrum aan de Bergweg in Goes-Oost - meer geld nodig is dan twee ton valt volgens wethouder Loes Meeuwisse nog niet te zeggen. Waar het renovatie- plan voor De Pit al helemaal rond is, moeten volgens haar in Oost de ge sprekken met onder meer de wijk- vereniging nog beginnen. ,,We wil len horen wat de wensen zijn voor het gebouw.'' Het bestuur van de wijkvereni- ging laat desgevraagd weten daar nog geen zinnig woord over te kun nen zeggen. Ze wachten het ge sprek met de gemeente af. Het ini tiatiefvoor de renovatie ligt volgens het bestuur volledig bij de ge meente. De wijkvereniging is, on danks dat het gedateerd raakt, nog tevreden over het gebouw. Uitgebreid De gemeente is van plan in de tweede helft van dit jaar te begin nen met het maken van plannen voor het wijkcentrum in Goes- Oost. Aan de andere kant van het spoor begint dan de renovatie van De Pit. Het buurthuis wordt uitge breid. De activiteiten verhuizen tij delijk naar de voormalige Wilhel- minaschool aan de Lijnbaan. IN DE REGIO Inschrijving kunstmarkt Vrijwilligers gezocht Leesgroep over kunst MIJN DORP, MIJN STAD GOES Goesenaren die een ex treem duurzame woning bou wen, kunnen in de toekomst een subsidie van maximaal 10.000 euro krijgen. Als het aan burgemeester en wethouders ligt, wordt daar de ko mende twee jaar een kleine 350.000 euro voor uitgetrokken. Wie in aanmerking wil komen voor de subsidie moet voldoen aan de landelijke norm 'passief bouwen'. Daarin staat onder meer dat een huis geen enkele kier of naad mag hebben en efficiënt ge bruikmaakt van zonlicht. Met de subsidie wil de ge meente inwoners en andere bou- wers uitdagen nog een stapje ver der te gaan dan nu vaak nog de norm is bij het bouwen van een duurzaam huis. Meerprijs Een gemeentelijke bijdrage is vol gens het college gerechtvaardigd, omdat het bouwen van een 'pas sief huis' gepaard zou gaan met een meerprijs van tussen de 10 en 25 procent ten opzichte van een traditionele bouwmethode. De nieuwe regeling vervangt een regeling voor duurzaam bou wen- en verbouwen die de ge meente Goes nu nog kent. In dit potje zit nu nog 348.000 euro. dinsdag 7 mei 2019 BE Rechter bepaalt wat in Emté komt Emile Calon De supermarkt in Seroos kerke is nu nog een Emté. Wat wordt het na 1 juni? LEWEDORP De deuren van de boerderij van de fa milie De Kok in Lewedorp staan zaterdag 18 mei van 10.00 tot 16.00 uur open voor het pu bliek. De koeien en kalfjes zijn te zien en de boer vertelt over zijn vak. Voor de kin deren is een speurtocht uitgezet en staat er een strohut om in te spelen. Het adres is Nieuwe Kraay- ertsedijk 22. Daarnaast is het mogelijk mee te gaan op excursie om 11.00 uur of 14.00 uur naar natuurge bied De Middelplaten bij het Veerse Meer waar de Herefordkoeien lopen. Meer informatie op www.dekokherefords.nl. Niet alleen buurthuis De Pit in Goes-Zuid, maar ook wijkcen trum Jan Ligthart in Goes-Oost mag zich opmaken voor een grote renovatie. De gemeente trekt er in elk geval twee ton voor uit. Rob Paardekam Goes ELLEWOUTSDIJK Op zondag 11 au gustus staat fort El- lewoutsdijk in het teken van Oelje- broelje, het cultuur festival aan de Schelde. Ook dit jaar wordt er tijdens het festival een kunstmarkt georga niseerd. Zeeuwse (amateur)kunste- naars die willen deelnemen aan de kunstmarkt kunnen zich tot 1 juni aan melden. Aanmelden kan per mail: werk- groepbeeldende- kunst@gmail.com of via cultureleraad- borsele.nl. THOLEN In de Meulvliet wordt vanavond een informatie avond voor potenti ële vrijwilligers voor de havendagen 2020 gehouden. De organisatie is onder andere op zoek naar sjouwers, be geleiders, verkeers regelaars en foto grafen. Tijdens de bijeenkomst wordt informatie over het programma gege ven, worden de eer ste artiesten be kend gemaakt en wordt uitgelegd wat de stichting de vrij willigers te bieden heeft. De bijeen komst begint om 19.30 uur. SCHERPENISSE Senia houdt van daag een eerste bijeenkomst voor een leesgroep kunstgeschiedenis. De leesgroep ver diept zich elke 6 a 7 weken in een be paalde kunstenaar, een stroming of in een bepaalde peri ode in de kunstge schiedenis. Geïnte resseerden zijn om 19.30 uur welkom in Kunstkamer Hol land Huis (Laban Deurloostraat 28). GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30 11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HANSWEERT Dorpshuis, 14.00 uur: 50+ bingo HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Spor ten; Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Gratis cursus internet KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: 'Kom uit je huis mid dag', activiteiten voor senioren RILLAND Restaurant De Vlied berg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren SCHERPENISSE Kunstkamer Holland Huis, 19.30 uur: Infor matiebijeenkomst 'Leesgroe- pen kunstgeschiedenis' THOLEN Meulvliet, 19.30 uur: Vrijwilligersbijeenkomst, brain storm uurtje voor iedereen die vrijwilliger wil worden in Ge meente Tholen WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51