4 Daar is-ie dan: het eerste kindje van prins Harry en zijn vrouw Meghan is een jongetje. Baby Sussex kwam gisteren gezond ter wereld. ROYAL BABY JONGEN BOY! Londen Voor de paardenstallen op hun nieuwe landgoed in Windsor stond de nieuw bakken vader de pers te woord. ,,Met heel veel enthousiasme kom ik jullie vertellen dat Meghan en ik vanoch tend een jongetje hebben gekregen'', zei Harry glunderend. ,,Hij is heel gezond, en moeder en kind maken het ontzettend goed. Het is een onge lofelijke ervaring geweest'', lachte de prins. ,,Ik kan me niet voorstellen hoe een vrouw dit voor elkaar krijgt. Wat zij doen, gaat elk voorstellingsvermo gen te buiten. Maar we zijn beiden door het dolle heen. Ik ben onge lofelijk trots op mijn vrouw." Hoe het jongetje heet is nog niet be kend. „We denken er nog steeds over na", ontweek de hertog van Sussex de vraag. „Ondanks dat de baby iets later kwam dan de uitge rekende datum, en we dus wat ex tra tijd hebben gehad. Maar een naam is de volgende stap." Wedkantoor Ladbrokes ver wacht in ieder geval een tradi tionele koninklijke naam. Bij hen staat Albert bo venaan, gevolgd door Arthur, Alexander, James en Philip. Maar een aantal royalty- watchers wijst op de gewoonte van Harry en Meghan om met tradities en protocol te breken: zij denken dat het eigengereide paar wel eens met iets onverwachts kan ko men. De nieuwe aanwinst van de Britse koninklijke familie is ze vende in de lijn van troonopvol ging, na prins Charles, prins William, zijn drie kinderen en prins Harry. Ondanks dat het zeer onwaar- We zijn beiden door het dolle heen schijnlijk is dat dit kindje ooit op de troon beland, is de interesse er niet minder om. Harry is na de Queen de meest populaire Britse royal, en na zijn huwelijk met de Amerikaanse actrice Meghan is de aandacht voor hem alleen maar meer geworden. Sinds de bekendmaking van de zwangerschap in oktober staan de Britse tabloids er vol van. De af gelopen weken werd er onophoudelijk gespecu leerd over Baby Sussex: de hertogin was eind april of begin mei uitgerekend, en er gingen zelfs ge ruchten dat de baby in het diepste geheim al gebo ren was. Gistermiddag bleek dat niet waar: even na 15.00 uur 's middags Nederlandse tijd bracht Bucking ham Palace een officiële verklaring naar buiten waarin stond dat Meghan aan het bevallen was. Nog geen half uur later maakte het paar via hun of ficiële Instagrampagina bekend dat ze in de vroege ochtend ouders waren geworden van een jongen. Champagne In de straten van Windsor trokken Koninklijk Huis-fans onmiddellijk de champagne open om de geboorte te vieren. Ook premier Theresa May bracht haar gelukwensen over. 'Mijn felicitaties aan de hertog en hertogin van Sussex met de ge boorte van hun baby. Ik wens jullie alle goeds in deze gelukkige periode', schreef ze op Twitter. In zijn korte verklaring bedankte Harry het publiek voor de steun en liefde in deze zeer speciale periode in hun le ven. ,,Dat is fantastisch geweest, dus we willen dit graag met iedereen delen." Daar blijft het voorlopig bij. Al eerder gaven Harry en Meghan aan dat ze de geboorte van hun eerste kind eerst in privékring willen vieren. De hertog van Sussex gaf aan dat ze inderdaad even van het toneel zou den verdwijnen. ,,Ik denk dat we jul lie over een dag of twee weer zien. Dan komen we als gezin naar buiten, en dan kan iedereen de V baby bekijken.'' dinsdag 7 mei 2019 GO trots vrouw Suse van Kleef Prins Harry op zijn Instagram pagina. FOTO INSTAGRAM Stadsomroeper Tony Appleton doet de wereld kond van de geboorte. foto epa -Prins Harry, kleinzoon van Queen Elizabeth Prins Harry praat bij Windsor Castle met de pers over over de ge boorte van zijn zoon. FOTO GETTY Fans van het Britse koningshuis vieren het goede nieuws met champagne en ballon nen. FOTO'S AP, AFP Kijk op de site bij /video Britten vieren feest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4