Verhulst is na operatie lang uit de roulatie Van den Houten: badjas en jacuzzi Waarschuwing bij de koffie elimi >Maasmi ZEELAND 11 mrvm.ü c f 'miinEJBlIL tui «r^i n "'41 richten duiken ook op. En dan vooral een stuk in NRC Handels blad, waarin niet voor het eerst openlijk wordt getwijfeld aan de herkomst van het geld van Azimi. Op de hoofdrolspeler zelf maakt het weinig indruk. ,,Ach, weet je wat het is, als je je kop boven het maaiveld uitsteekt dan zijn er al tijd mensen die deze eraf willen hakken. Ik ben al sinds 2005 za kenman en heb me sindsdien al tijd moeten verdedigen. Ik kan me er echt niet meer druk om maken. Ik ben al ontelbare keren gecon troleerd en even zo vaak is er hele maal niks vreemds gevonden. Ik werk gewoon kei- en keihard en wie daar anders over denkt, moet dat zelf maar weten.'' KNVB Na de wedstrijd tegen Krabben- dijke een maand geleden ging het mis. ,,Ik had al een poosje last van mijn knie. Maar ik dacht: het trekt wel weg, net zoals vorig seizoen. Uit de mri-scan bleek dat er niets be schadigd was, dus ik ging weer op het gemakje trai nen." Uit het niets zakte Verhulst op de grond tijdens een pass- en trapvorm. „Er knapte iets, zonder dat het zeer deed." In het ziek- huis werd duidelijk dat er een stukje kraakbeen was afgebroken. Sinds de operatie van twee we ken geleden loopt hij met krukken. ,,Ik mag het niet belasten, dus ik kan ook niet werken. Het is enorm frustrerend om thuis te zitten en niet kunnen voetballen.'' De nacompetitie met Oostka- pelle mist hij sowieso. ,,En ik denk ook de voorbereiding van aanko- mend seizoen." Verhulst weet nog niet of de ernst van de kwetsuur in vloed zal hebben op zijn overstap naar derdedivisionist Goes. ,,Ik wil niet op mijn dertigste al een kunst knie hebben.'' Over een aantal weken moet hij opnieuw naar het ziekenhuis. ,,Voetballen bij Goes is een flinke stap omhoog. Ik ga aan de dokter vragen of het verantwoord is om over te stappen naar het niveau dat Goes speelt. Het is nu afwachten. Ik luister naar hun advies.'' Ondanks de tegenvaller gaat de jongeling niet bij de pakken neer zitten. ,,Ik heb nooit blessures ge had, dus dit is nieuw voor me. Na tuurlijk is het teleurstellend, maar ik ben altijd positief. Ik kan er toch niets aan veranderen.'' De uit Goes afkomstige linksback viel niet in, maar genoot wel met volle teugen van de titel in de tweede divisie en het daaropvol gende feest. ,,Het was zoals het bij AFC altijd is; alles was goed gere geld.'' Hij nam gisterochtend een paar uurtjes vrij, maar dat vond zijn baas niet erg. Van den Houten (28) meldde zich gistermiddag weer op het kantoor van Global Enter prise Partners en keek met een goed gevoel terug op een leven dige zondag. Nadat Scheveningen met duidelijke cijfers (5-0) opzij was gezet, vloeide de champagne rijkelijk en werd de kampioens- schaal in ontvangst genomen. ,,Er waren twee jacuzzi's neergezet, waar we met heel de selectie in konden'', lachte Van den Houten. ,,We kregen allemaal een rode badjas en ook een shirt met een kampioenstekst en je eigen naam erop.'' Handtekening Een officiële huldiging zal nog volgen, denkt de linksback. ,,We krijgen ook nog allemaal een gou den bal, die je op je jasje kunt spel den. Die krijgen alle spelers die kampioen worden met AFC. Ik vind dat wel mooi.'' Inmiddels heeft hij ook zijn handtekening onder een nieuw contract gezet, waardoor Van den Houten ook volgend seizoen voor de Amster- damsche Football Club speelt. Hij hoopt dan weer fit aan een nieuwe voetbaljaargang te kunnen begin nen, want de laatste maanden stond hij door een knieblessure buitenspel. „Tijdens de thuiswedstrijd te gen Rijnsburgse Boys had ik na een duel ineens een raar gevoel in mijn knie'', legde hij uit. ,,Na de wedstrijd werd die knie stijf en behoorlijk dik. Bij een mri-scan werd duidelijk dat ik kraakbeen- schade had. Ik heb een tijd rust ge nomen en de laatste weken heb ik mijn knie samen met de fysiothe rapeut opgetraind. Eigenlijk al leen maar omdat ik de kampi oenswedstrijd wilde halen.'' Als hij fietst, heeft hij nog wel last. ,,Als dat zo blijft moeten we toch eens verder gaan kijken.'' Volgend seizoen zou zomaar zijn laatste jaar als voetballer kunnen worden, zei Van den Houten. ,,Ik ben sinds februari aan het werk en maak veel uren. Ik heb best moeite met de combinatie, want het zijn lange dagen. Soms werk ik tot ze ven uur 's avonds en loop dan meteen naar AFC, dat honderd meter verderop ligt, om te trainen. We krijgen ook nog allemaal een gouden bal, die je op je jasje kunt spelden Ik heb dat altijd onderschat, er te makkelijk over gedacht. Als gasten zeiden dat ze een hele dag ge werkt hadden, dacht ik: zeur niet zo. Maar het is best pittig.'' Komend seizoen zou hij zomaar twee oude clubs tegen kunnen komen, als Hoek en Goes erin sla gen om via de nacompetitie naar de tweede divisie te promoveren. ,,Dat zou echt supervet zijn. Dat lijkt me echt heel leuk. Ik volg het allemaal op de voet en ga in de na- competitie denk ik ook wel kijken. Voor ons zit het seizoen er dan al op.'' VOORGANGERS e wrfllHll m «Mil WMÈk fflMf JSm SStfGl 3c dinsdag 7 mei 2019 GO kei- en keihard' De KNVB heeft vorig jaar NAC Breda, Roda JC en FC Dor drecht gewaar schuwd voor Salar Azimi Dat schrijft NRC Handelsblad. Volgens de krant vormen vermeende dubieuze inkomsten de reden voor die waarschuwing. Zijn uitgaven liggen vol gens overheidsdien- sten fors hoger dan zijn inkomsten. Ook zou de bezettings graad van zijn hotel De Elderschans in Aardenburg lager zijn dan hij opgeeft. Na de waarschuwin gen kapten NAC en Roda de onderhan delingen af. Bij FC Dordrecht is Azimi shirtsponsor. Hans de Zeeuw, al- gemeen directeur van de club, was ge waarschuwd. ,,Ruim een jaar geleden, bij de koffiemachine tij dens een meeting in Zeist.'' Maar zegt hij: ,,Als wij ook maar enige twijfel zouden hebben over de ver bintenis, dan zouden we niet schromen om van die overeen komst af te zien.'' Oostkapelle-speler Sjoerd Ver hulst (20) zit in de lappen mand. Onlangs onder ging hij een kijkopera tie. De uitkomst bleek zorgelijk. ,,De dokter schrok'', stelt de aanvaller van de v V tweedeklasser. „Er bleek een stukje kraakbeen te zijn afge broken.'' Len Wolters Oostkapelle Omdat de vrouw van Magid Jansen afgelopen weekend moest bevallen, miste de aan voerder van AFC de kampi oenswedstrijd tegen Scheve- ningen. Er kwam een plekje vrij in de wedstrijdselectie en daar door zat Thomas van den Hou ten zondag toch op de bank. Barry van der Hooft Amsterdam - Thomas van den Houten Arjan Human was in 2005 de laatste Zeeuwse voetbal ler die landskampioen werd bij de amateurs. De aanvaller uit Middelburg won toen in de finale van zondagkampi oen Argon. In 2001 ging een andere Middelburger hem voor, Micha Lekawael. Hij won de algehele amateurtitel met Baronie door FC Lisse te verslaan. Sinds 2016 wordt er niet meer specifiek om de alge hele amateurtitel gespeeld. De kampioen van de tweede divisie wordt als zodanig aangemerkt. Thomas van den Houten (onder de letters AF) viert het kampi oensfeest met zijn ploegmaats. foto martin cloose orange pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43