II wmmmm t 10 ZEELAND Teller staat nu op twaalf bij Vlissingen Zeeuwse vrouwen zijn nu afhankelijk Kyle Doesburg houdtkans op prijs levend Boot loopt in België uit op concurrentie Het was een bewogen dag voor de Zeeuwse miljonair Salar Azimi. Scoren voor 'zijn' Patro Eisden en aangevallen door NRC Handelsblad. SALAR AZIMI VEELBESPROKEN Quote van de dag 'Slecht signaal dat Salim Ben Sellam niet alle duels bij Zeelandia Middelburg gaat coachen' De rugbysters van het combinatieteam Oe- moemenoe/Tovaal hebben de eigen titelkan- sen in de derde klasse geweld aangedaan. In Middelburg werd met 15-39 verloren van Dukes/Octopus/Wally 2. Alleen met een over winning plus bonuspunt in het slotduel tegen Scrumboks/Nieuwegein behoort het kampi oenschap nog tot de mogelijkheden, maar dan is Oemoemenoe/Tovaal wel afhankelijk van het resultaat van concurrent REL/RCC Be- karo. Zondag keek het Zeeuwse team halver wege al aan tegen een flinke achterstand (0 22), die na rust gemilderd werd door try's van Romy Ebing (2x) en Josephine Pawsey. VLISSINGEN Kyle Doesburg kreeg zaterdag tegen zijn toekomstige club Stedoco kansen om meer dan eens te scoren, maar het bleef bij die ene snelle goal na rust. De spits van Hoek blijft daardoor in de race voor de hoofdprijs in het PZC-top- scorersklassement. Hij staat op 21 goals, goed voor 42 punten. Hijheeft een achterstand van 3 doelpunten (6 punten) op koploper Martijn Simonse, die niet in actie kwam met Luctor Heinkenszand. Ook nummer twee Joran Malie paard speelde niet met Duiveland, waardoor hij op 45 (doel)punten bleef staan. Met zijn achtste hattrick van het seizoen verstevigde Jens Pyfferoen (Sluis) zijn vierde plaats. Hij staat op 38 doelpunten. Hij heeft een marge van vier punten op Erwin Franse van Goes. Het aantal nieuwe spelers voor komend sei zoen staat bij VC Vlissingen inmiddels op twaalf. Ook Mourad Azzanagui, Nicky van Merrienboer en Eren Yildizturan maken de overstap naar de zondag-hoofdklasser. Azza- nagui en Van Merrienboer zijn momenteel nog actief bij zaterdag-derdeklasser RCS. Yil- dizturan komt over van Leonidas dat momen teel net als Vlissingen strijdt voor lijfsbehoud in de hoofdklasse. Hij speelde al eerder bij Vlissingen. In de zomer van 2017 ging hij zijn profdroom najagen, bij FC Dordrecht. In de zomer van 2018 stapte hij over naar Leonidas in Rotterdam. Eerder dit seizoen werd hij matchwinnaar in het duel met Vlissingen. Den Bosch Hontenisse Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft goede zaken gedaan in het Belgische Molen- beersel. Daar werd een wedstrijd verreden on der de vlag van zowel de VLM als de BMB. De twee bonden hebben besloten de handen in een te slaan. Wel worden de rijders voor de ti telstrijd apart geklasseerd. De beide manches bij de inters 250 cc werden gewonnen door VLM-rijders. Boot streed voor wat hij waard was en werd tweemaal tweede. Daarmee was hij de snelste BMB-rijder. In de titelstrijd voert de Husqvarna-rijder de rang lijst aan. Hij breidde zelfs zijn voorsprong in het klassement met zes punten uit. Ogen dicht en zo hard mogelijk uithalen. Dat denkt Salar Azimi vlak voor het moment dat hij mag aanleggen voor een penalty. De voorzitter die een strafschop neemtOndanks afleidingen van de keeper van Hasselt houdt Azimi het hoofd koel. Hij scoort voor 'zijn' Patro Eisden. Enige se conden later vliegt de Iraanse Zeeuws-Vlaming in de armen van zijn trainer om de goal te vieren. Het is oktober 2018 als Salar Azimi (36) de noodlijdende voetbalclub Patro Eisden uit Maasmeche len overneemt. Op dat mo ment staat de ploeg op ruime afstand van koplo per Hasselt in de tweede klasse ama teurs van België. Met een titel houdt Azimi niet echt rekening. Zijn trainer, ex-interna tional Stijn Stijnen, doet dat wel. Sterker nog, hij stelt zelfs dat hij Azimi hoogst persoonlijk opstelt bij een kampioenschap. Wat volgt is een indrukwekkende reeks wedstrijden zonder nederlaag en zelfs uitmon dend in het kampioenschap. Spijt van de 'weddenschap' heeft de voorzitter allerminst. ,,Ik heb natuur lijk niet het meest atleti sche pos tuur, dat weet ik zelf ook wel. Maar ik ben een man van mijn woord. Als ik iets beloof, dan kom ik het na. We zijn een paar weken geleden kampioen ge worden, dus de laatste competitie wedstrijd was een mooi moment. Het was al even geleden dat ik op het veld had gestaan, maar ik heb vroeger zelf ook fanatiek gevoet bald. Een tijd terug heb ik een toernooi in de zaal met oud-Fey- enoorders meegedaan, maar daar voor was het alweer een jaar of zestien geleden dat ik in het shirt van Oostburg speelde.'' Zo'n 25 minuten voor het einde van de wedstrijd is het dan zo ver. Azimi verlaat zijn plaats op de tribune en begeeft zich richting kleedkamer. Na onder luid applaus uit de catacomben te zijn gekomen, valt hij vijf minuten voor tijd in. De stand is op dat moment 2-2. ,,Ik had ergens al het gevoel dat ik zou gaan scoren. Op het moment dat de scheidsrechter naar de stip wees, wist ik dan ook wat me te doen stond. Het was geen jon gensdroom ofzo, maar wel heel speciaal om mee te maken. Helaas kre gen we in de laatste mi nuut nog de 3-3 te gen. Dat was wel even jam mer, maar het was een schitterende dag ver der.'' Na de wedstrijd wordt Azimi be dolven onder de media-aandacht. Vaak positief, maar negatieve be- Ik werk kei- en keihard en wie daar anders over denkt, moet dat zelf weten 3e div zon 17 Topscorer 1 J8_ dinsdag 7 mei 2019 - In de PZC Voetbal Vodcast laten Barry van der Hooft en Rudy Boogert in gesprek met Ju- riën Dam hun licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Kijk en luister op www.pzc.nl/sport VOETBAL RUGBY Met nog drie speeldagen te gaan hielden de voetbalsters van Hontenisse hun titelkansen in de tweede klasse in stand. In Gouda ver sloeg de ploeg van trainer Sven de Wilde Olympia met 3 4 en bleef in het spoor van Antibarbari. De achterstand op de koploper bleef daarmee één punt. Lisan van den Broek (3) en Debby van Regenmor tel scoorden. MOTORCROSS 4 Willem van Ha- negem is advi seur bij FC Den Bosch. De in Breskens ge boren oud-in ternational gaat tijdens de play-offs de trainers Van der Ven en Beekmans ad viseren. Van Hanegem wilde geen hoofd coach worden bij de nummer 4 in de eerste divisie. Mark Boot. archieffoto peter nicolai 'Ik werk gewoon Bas Dingenouts Maasmechelen Salar Azimi wordt bejubeld door de spelers van Patro Eis den na zijn benutte strafschop. FOTO CARLO ULTEE - Salar Azimi aSMmffi» 4B zat l 32 3e div zat! 14 3e div zon 14 3A zat 9 18 Terneuzen Patrick Joossens MZVC Terneuzense Boys RCS 4A zat speler Martijn Simonse Joran Maliepaard Kyle Doesburg TT MU.W1IIUVIIMTVW. WV .SliJCMO Jens Pyfferoen WUlAo'MWïWVa'.ftM» Erwin Franse awi'iHiiiHinKwnri'n Ronald Zwager Arjen Versluijs xawMrfiaanri-oKQiEfi Joost de Witte Rik Impens Luctor Heinkenszand 'jco- :i v- i'. Duiveland 3A zat v ■v. 'I •-» v 3 ij 4B zat 3e div zat 1 1 I 5A zon D Duiveland Oostburg ■UK S Noad'67 s-Heer Arendskerke üMHCH m. nt&vwaH 1 HVV'24 li Steve Schalkwijk Michel Harinck ■HMK I t'.f Sinan Coban Can Kiran Yordi Nijland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42