WM m 1 9 Zuiderburen H0USE STARK U ANTWERPEN POP-UPBAR Zin in een 'Khaleesi mother of dragons'? Of liever een 'Tyrion's elixir of knowledge'? Fans van de fantasy serie Game of Thrones kunnen nog tot en met zondag 19 mei cocktails drinken in stijl, bij restaurant Black Smoke in Antwerpen. Toen televisieaanbieder Telenet met het idee kwam om, tijdens de uit zending van het achtste en laatste seizoen, van restaurant Black Smoke een Game of Thrones (GOT) pop-upbar te maken, wa ren barmanagers Donald Simons en Rolando Lavin Blanco meteen enthousiast. ,,Deze locatie was het meest geschikt, vanwege de mu ren die verbrand lijken", vertelt Si mons. ,,Dat zijn ze natuurlijk niet, maar ze zien er zo uit vanwege gis ting. Vroeger waren hier namelijk de brouwzalen van brouwerij De Koninck." Een perfect decor om Westeros, het westelijke continent in de mythische wereld waarin het verhaal van GOT zich afspeelt, tot leven te wekken. En hoewel fans roepen dat de derde aflevering van het nieuwe en laatste seizoen te genviel, willen ze deze wereld maar wat graag beleven. ,,We krij gen gasten uit België en Neder land, maar ook uit Engeland bij voorbeeld. Mensen die in Antwer pen op citytrip zijn, komen speci aal vanuit het centrum naar hier." De belevingsavonden op de woensdagen, die gepresenteerd worden door BV'ers, waren dan ook meteen uitverkocht. ,,Onze chef, GOT-fan, biedt dan een spe ciaal menu aan, met onder meer 'Targaryen's smoked to the bone ham' en 'Sansa Starks favorite le mon cake'." En dan kun je ook nog eens kiezen aan welke gepersona- liseerde tafel je wil zitten. ,,Dank- zij BUTIK Agency is alles tot in de puntjes uitgewerkt." Drakeneieren, het zwaard van de ijskoude Johnnie Walker White Walker, de wijnglazen van Cersei Lannister... Een fan wordt er heb berig van. ,,Maar helaas, we mogen niets verkopen", zegt Simons. ,,Al hebben we die vraag al vaak ge had." Ook de speciale Game of Thrones-wijn en de blended Scotch whiskey van de White Walker, waarop de quote 'winter is here' verschijnt als je hem in de diepvries zet, zijn not for sale. Re den te meer om extra van alles te Onze chef, GOT-fan, biedt dan een speciaal menu aan proeven tijdens een bezoek aan de bar. Al is het aan te raden om dit niet op een lege maag te doen, want de 'Khaleesi mother of dra gons' cocktail is veel steviger dan dat ze eruit ziet. Net als het perso nage, gespeeld door Emilia Clarke. ,,Ze lijkt een braaf meisje, maar ei genlijkDe bedoeling is echt dat onze gasten de personages proe- ven." Of de sfeer van de serie zien en ruiken. Zo wordt de 'Fire and blood' afgewerkt met een takje ro zemarijn, dat in brand wordt ge stoken, en de 'Tyrion's elixir of knowledge' met een ijsbol, die wordt bijgeschaafd met een bijl Drink deze cocktails alle drie en je schrikt je een kroon bij het sluiten van de wc-deur en het verschijnen van Tyrion Lannister, die een kruisboog op je gericht houdt. That's what I do, I drink and I know things. dinsdag 7 mei 2019 GO Cocktails in stijl Game of Thrones In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: Game of Thrones pop-upbar in res taurant Black Smoke. Gertie De Boey Antwerpen s/Game® I IRON ES Donald Simons maakt drie cocktails (vlnr): Fire and Blood, Tyrion's Elixir of Know ledge en Kha leesi, Mother of Dragons. FOTO'S BOAZ TIMMER- Replica's van attributen uit de serie Game of Thrones. V*>M7Lliik -Donald Simons, barmanager restaurant Black Smoke De GOT pop-upbar is nog tot en met zondag 19 mei te bezoeken, van woensdag tot en met zondag. Voor meer informatie: blacksmoke.be/game-of-thrones- experience. M Drie cock tails op de tafel van House Stark (vlnr): Fire and Blood, Kha- leesi Mother of Dragons, Tyri on's Elixir of Knowledge. Restaurant Black Smoke -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41