Trampolinepark later open Weer gps-systemen uit tractoren gestolen 8 ZEELAND Dodge Charger uit1969 is precies als in Amerikaanse televisieserie Sinds augustus 2017 klinkt dat geluid met enige re gelmaat in de buurtschap Eindewege bij 's-Heer Arendskerke. Deze auto is dan ook niet zomaar een auto, maar een Dodge Charger uit 1969. Zo'n liefst zes meter lange wagen speelde een belangrijke rol in de Ameri kaanse televisie-serie The Dukes of Hazzard, die in de jaren tachtig werd uitgezonden en ook in Ne derland populair was. Van der Wal (46) was en is ook groot fan. Hij heeft dvd's met alle afleveringen, de tekenfilmserie en zelfs een schaalmodel van de oldtimer. ,,De humor, het vluchten voor de poli tie, dat spreekt me aan", zegt Van der Wal, in het dagelijks leven ac tief als slager. Toen een vriend de in het oog springende auto een paar jaar geleden bij een bedrijf in Almelo te koop zag staan en een foto liet zien, wist hij meteen: die moet ik hebben. ,,De kleur, de lijn, het vermogen, ik heb dertig jaar van deze auto gedroomd. Het is jeugdsentiment." General Lee De twee hoofdrolspelers in de se rie, de neven Bo en Luke Duke, noemden hun auto General Lee, naar de opperbevelhebber van de zuidelijke staten in de Ameri kaanse Burgeroorlog. Op het dak van het knaloranje scheurmonster prijkte een southern cross-vlag, op wel veelvuldig gebeurde. ,,Ze heb ben er meer dan driehonderd aan gort gereden, op een gegeven mo ment moesten zelfs modelauto's worden gebruikt omdat er te wei nig Chargers voorhanden waren", lepelt Van der Wal even wat Haz- zard-historie op. Ondanks het feit dat de General Lee in feit een race auto is, ontbreken gordels. Dat hoeft ook niet, omdat die van vóór 1971 dateert. Tanken Het spreekt voor zich dat de inwo ner van Eindewege veel bekijks trekt met zijn auto, waarmee hij regelmatig de weg opgaat. Onder meer naar meetings met andere liefhebbers van (Amerikaanse) oldtimers. ,,Als ik elke keer dat foto' worden gemaakt een euro zou krijgen, had ik al een paar keer gratis kunnen tanken", lacht hij. Dat tanken, dat is overigens nog wel een dingetje: met een ver bruik van één op drie is de motor een ware benzineslurper. Van der Wal maalt er niet zo om. ,,Dan moet je niet zo'n auto willen heb ben. En als het een keer niet uit komt, staat ze een weekje stil", spreekt hij liefkozend in de vrou welijke vorm ('al van begin af aan') over zijn blikvanger. Maar dat is niet vaak, want Van der Wal doet niets liever dan rondrijden in zijn trots. ,,Hoe dat voelt? Dan ben ik zo blij als die ene aap", zegt hij met een knipoog. Als ik een euro kreeg voor elke foto, dan had ik al een paar keer gratis kunnen tanken de portieren de cijfers 01. De Dodge Charger van Van der Wal is tot in detail origineel zoals het, Bo en Luke zouden in principe zo kunnen instappen. ,,Er is niets aan deze auto dat niet klopt", bezweert Van der Wal, die de iconische wa gen volledig liet restaureren bij Gil's Techniek in Heinkenszand. Zelfs een vijftonige toeter ont breekt niet. Het enige wat hij er niet mee doet, is de auto door de lucht laten vliegen, wat in de serie Pim Bruins, met compagnon Jas per van den Elsen eigenaar, vindt het 'heel vervelend' dat het weer wat langer duurt voor het Vlis- singse trampolinepark zijn deuren kan openen. ,,Ik ben zelf heel stipt en wil afspraken altijd nakomen. Controles wezen echter uit dat de opbouw van de trampolines niet volgens de regels was gebeurd. Als de springmatten op verschillende hoogtes worden gemonteerd en de onderstellen niet overal hetzelfde zijn, gaat er iets niet goed. We wil len van het begin af aan het beste Het is belangrijker een veilig park op te bouwen dan een week eerder open te gaan van het beste bieden en alle veilig heidsrisico's uitbannen." Toen enkele weken geleden bleek dat bij diverse trampoline parken in den lande niet alle zaken goed waren geregeld, besloot Street Jump Vlissingen met de le verancier rigoureuze maatregelen te nemen. De opbouwers die bezig waren, kregen hun congé en een ploeg Britse deskundigen werd naar Vlissingen gehaald. De werk zaamheden gebeuren nu precies volgens de regels en worden bo vendien tussentijds vaak gecon troleerd. Bruins waagt zich niet meer aan voorspellingen over de openings datum van Street Jump Vlissingen. ,,De nieuwe ploeg opbouwers moet ook fouten die eerder zijn ge maakt herstellen. Het is belangrij ker dat ze een perfect en veilig park opbouwen dan dat we een week eerder opengaan. Maar het moge duidelijk zijn dat ik hoop dat de verdere aanleg van het trampoli nepark van een leien dakje gaat." Bij twee boerenbedrijven op Tho- len zijn afgelopen weekeinde gps- systemen van landbouwvoertuigen gestolen. De totale schade is meer dan 100.000 euro. Bij loonbedrijf Hage aan de Veer- dijkseweg in Scherpenisse werden vier gps-systemen gestolen. Eige naar Kees Hage schat de schade op 80.000 euro. Hij ontdekte de dief stal zelf gisterochtend en deed aan gifte. ,,De voertuigen stonden bin nen, achter slot en grendel", zegt Hage. ,,In de nacht van zaterdag op zondag zijn de daders binnen ge weest. Op onze camera's kun je ze zien lopen." Ook in Sint-Annaland sloegen dieven toe. Bij akkerbouw bedrijf Kooijman aan de Joanna Mariapolder werden twee gps-sys- temen gestolen uit een afgesloten schuur. 200.000euro Vorige week werden in Zeeuws- Vlaanderen ook al gps-systemen uit tractoren gestolen. Bij loonbe drijf Brasser en Van de Sluis in Zuidzande werden er elf ont vreemd. De schade bedroeg daar meer dan 200.000 euro. ,,Het die vengilde is zijn rondje Zeeland aan het doen", zegt Hage. ,,Tegen dit soort georganiseerde criminaliteit kun je weinig doen." dinsdag 7 mei 2019 Kijk op de site bij /video Yee-haw! The Duke of Eindewege Als Aaldert van der Wal de acht cilinder motor start, voel je de grond onder je voeten trillen. De uitlaten brullen oorverdo vend als hij het gas even intrapt. Hij grijnst van oor tot oor. ,,Ja, dit is een beest van een auto." Luc Oggel Eindewege Aaldert van der Wal met zijn tot in detail gepimpte Dodge Charger. foto's johan van der heijden - Aaldert van der Wal Het duurt nog een aantal weken voor het trampolinepark Street Jump Vlissingen opengaat. De eigenaars hebben een nieuw opbouwteam ingeschakeld, omdat de installateurs die eer der aan de slag waren, volgens hen geen goed werk leverden. René Hoonhorst Vlissingen - Pim Bruins, trampolinepark Street Jump Vlissingen Michiel Bouwman Scherpenisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40