Herdenking dit jaar in de Sint Jacobskerk Vergruizer aan de slag op bouwterrein Ketelmakerij 7 RAPPER WINNAAR ZEEUWSE BELOFTE KOMT MET SINGLES EN EEN BAND^ Winnaar van de Zeeuwse Belofte, vier singles in de startblokken, een band in de steigers. De Middelburgse rapper en dichter Qube zit in een positieve flow. Qube, ofwel Jasper van den Bo- venkamp (22), won zondag op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen de Zeeuwse Belofte. Dat is de fi nale van de bandcompetities Podi- umZ (Walcheren), Spectra (Zuid- Beveland), Regioruis (Schouwen- Duiveland) en Steenworp (Zeeuws-Vlaanderen). ,,Ik heb niet alle concurrenten ge zien, maar ik had er wel vertrou wen in. Toch liep het niet gelijk lekker. Ik moest er toch even in ko men. Ik heb wel vaker last van ze nuwen en ik begon na te denken. Bij het tweede liedje was ik het eerste couplet van mijn tekst kwijt, maar dat heb ik goed opge lost. Ik ben met het tweede cou plet begonnen en heb het daarna subtiel afgekapt." ,,Nou, dat valt soms wel mee. Maar het is vooral podiumervaring, waardoor het me lukte zonder dat het publiek het echt door had." Treed je veel op? ,,Nu niet zo veel. Ik ben vooral nieuwe muziek aan het maken. Ik heb vier tracks in de startblokken staan. De eerste single komt op 24 mei uit, daarna komt er elke twee weken via alle streaming-diensten een nieuwe uit." Waar gaan je nieuwe nummers over? ,,De eerste single heet Gat in de lucht, en gaat over twee mensen die heel hard hun best doen zich goed te voelen en niet willen to nen dat ze zich eigenlijk niet goed voelen. Een ander liedje heet Do denmars. Dat is duister, en gaat over vergankelijkheid en de frus tratie daarover." Hij lacht. ,,De tek sten zijn dus niet zo heel positief." ,,Ik neig naar melancholie. Het moet bij mij niet te lief zijn, dan vind ik het saai worden. Daarom hou ik ook van metal. Dat kan ge nadeloos zijn." ,,Ik heb daar een hoop dingen ge leerd ja. Hoe je een liedje schrijft en spannend kunt maken. Ik heb vaak gehoord dat ze mijn teksten heel raak vinden, maar dat de flow iets sterker moet worden. Dat mijn intonatie beter kan en ik mijn stem goed moet inzetten om de teksten over te brengen." ,,Ja, dat gaat goed zo." ,,Klopt. Via een docente op de Rockacademie ben ik bij Poetry Circle beland. Dat is een schrijver scollectief dat wekelijks samen komt. We zijn bezig met een dichtbundel. Ik schrijf veel gedich ten en vaak worden dat liedjes. Die werelden beïnvloeden elkaar, ma ken elkaar sterker. Ik wil in mijn optredens ook meer gaan doen met spoken word." ,,Ja, ik wil volgend jaar meedoen aan de Popronde. Ik ben nu een band aan het opzetten met een gi tarist en een drummer. Ik hoor vaak dat een band me beter staat dan solo op het podium, dus ik dacht: laat ik dat dan maar doen. De band wordt een mengeling van hiphop, rock en metal. Qua sound is Rage Against The Machine een inspiratie, maar qua thematiek ben ik minder politiek georiën teerd." ,,Dat zorgt voor meer dynamiek in een nummer. Keiharde metal en rap, met daarna spoken word met zachte begeleiding op gitaar. Dat zorgt voor een mooie golfbewe ging." huishoudelijke hulpen! VLISSINGEN Voordat 420 heipalen de grond in kunnen op het bouwterrein van de nieuwe Vlissingse wijk Ketel makerij moeten op 45 plaatsen obstakels in de bodem worden vergruisd. De gemeente Vlissingen zoekt een geschikt bedrijf dat dit werk op korte termijn kan doen. Pas als er geen zware materialen meer in de weg zit ten van de heipalen kan het bouwrijp maken van het ter rein echt in gang worden ge zet. Tussen Willem Ruysstraat en Het Dok, ten westen van de Machinefabriek, zijn zestig woningen en een gebouw met 26 appartementen gepland. Van de 420 heipalen, die ze ventien meter diep de grond in moeten, stuiten er 45 op en kele meters diep op zware ma terialen van de voormalige Scheldewerf. Ook met ijzeren binten zijn die materialen niet weg te schuiven of naar bene den te stampen. Een vergrui- zer moet op plaatsen de weg vrij maken voor een stevige fundering. Een woordvoerster van de gemeente durft nog niet te voorspellen wanneer de heistelling weer aan het werk kan worden gezet. VLISSINGEN Vlissingen gedenkt op zaterdag 26 oktober, 75 jaar na de Slag om de Schelde, de bevrij ding en de slachtoffers die vielen voor het eerst in één ceremonie. Die is bovendien binnen, in de Sint Jacobskerk. Scheldeloodsenkoor Voorgaande jaren stonden de hoogbejaarde overlevenden, de nabestaanden en belangstellen den 's ochtends lang op de Boule vard Evertsen voor de kransleg- gingen bij het Koopvaardijmonu- ment, om daarna de plechtigheid in de voormalige Zeevaartschool en de ceremonie mee te maken bij het landingsmonument Uncle Beach bij de Oranjemolen - vaak in zeer herfstige omstandigheden. Het programma van de plechtig heid in de Sint Jacobskerk staat nog niet geheel vast, maar er is muziek van Koninklijke harmo nie Ons Genoegen, het Schelde- loodsenkoor, Inter Scaldis Pipes and Drums en op het kerkorgel. Er zijn afgevaardigden van de Franse, Canadese en Engelse auto riteiten, van de Koninklijke Ma rine, de vereniging van Neder landse reders, de koopvaardij, het loodswezen, de visserij en het be drijfsleven. De ceremonie sluit omstreeks 13.00 uur. Na de lunch zullen veel aanwezigen alsnog Uncle Beach bezoeken. dinsdag 7 mei 2019 WA Juiste flow voor Middelburgse Qube Maurits Sep Middelburg Hoe was het zondag? Lijkt me lastig als rapper, om je tekst kwijt te zijn. Tijd om na te denken heb je amper. Hoe komt dat? In 2017 bracht je al een EP uit. Je zit nu in het derde jaar van de Rockacademie in Tilburg. Is je muziek daardoor veranderd? Die flow heb je nu wel te pakken: winnaar van de Zeeuwse Be lofte, nieuwe muziek. Je bent behalve rapper toch ook dichter? Dus we kunnen je binnenkort meer zien optreden? Hoe past spoken word daarin? Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via wurw.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperiodenI Uurloon: 12,30 Onderdeel van Zorgstroom k-hlin Jasper van den Bovenkamp uit Middelburg timmert aan de weg als rapper Qube. foto qube

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39