Baywatch op het Vlissingse Badstrand Schume laat dorp Oost-Souburg dagje schuimen Steiger beschermt tegen de oesters 6 Kort geding COOP en super Serooskerke De toekomst van de enige supermarkt in Serooskerke is ongewis. Rechters komen eraan te pas om te bepalen welke formule in het pand mag. IN DE REGIO Voorstelling wijktheater Netwerken in de bibliotheek Diabetescafé MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE De COOP zet de rechtszaken tegen de Serooskerkse supermarkteige naar André van der Hoofd door. Via een kort geding wil de keten berei ken dat hij per 1 juni zijn bedrijf stopt zodat COOP dan in zijn pand aan de Herdershof een filiaal kan beginnen. De twee partijen slaagden er de afgelopen weken niet in onderling tot overeenstemming te komen over de toekomst van de enige su permarkt van Serooskerke. Dat is nu een Emté en eigenaar Van der Hoofd wil verder gaan als een Plus. Want dat is volgens hem de beste formule voor Serooskerke en omge ving. Emté deed vorig jaar echter al haar zaken, inclusief de franchise, over aan COOP en Jumbo. De Se- rooskerkse ondernemer is, aldus COOP, daardoor contractueel ge dwongen met de keten in zee te gaan. De ondernemer wil dat ech ter niet omdat hij voorziet dat hij dan te maken krijgt met een flink omzetverlies. Uit berekeningen die hij liet uitvoeren door een onafhan kelijk onderzoeksbureau blijkt vol gens hem dat hij dan wekelijks een omzetverlies lijdt van 25 mille. Familiebedrijf De twee partijen troffen elkaar een maand geleden voor de Middel burgse kantonrechter. Op zijn ad vies probeerden Van der Hoofd en de directie van COOP alsnog tot De vierde Kunstroute Oost-Sou burg krijgt de naam Schume mee. Het tijdens de schemering, als de gordijnen nog net niet dicht zijn, onopvallend bij anderen naar bin nen gluren, is het gevoel dat de kunstroute ook moet oproepen, hoopt organisator Mary-Jane Barri. Mensen moeten zich, met een beetje spanning in hun lijf, laten verrassen door schilderijen, teke ningen, sieraden, foto's en andere kunst. En moeten worden uitge daagd door workshops fotografie, schilderen en dansen. Levendiger Barri was blij met de vorige edities van de kunstroute in haar woon- overeenstemming te komen. Dat is niet gelukt. Volgens de super markteigenaar liepen de onderhan delingen nog toen hij vorige week 'geheel onverwacht' de aanzegging van het kort geding kreeg. ,,Als ik dat geding verlies, moet ik er uit. Mijn vader is hier zestig jaar gele den begonnen en wij als familie hebben dit samen opgebouwd." Hij vreest nu dat zijn dochter en zoon de zaak niet voort kunnen zetten, als COOP haar zin krijgt van de rechtbank. Dan kan hij alleen nog het winkelpand verhuren en zet de keten daar iemand anders in die de supermarkt gaat exploiteren. Advocate Esen Tekcan zegt na mens COOP dat het niet zo'n vaart hoeft te lopen. ,,Wij willen alleen dat het franchisecontract wordt na gekomen." Verder wil ze inhoude lijk niet reageren. Mario de Veij, de adviseur van de Serooskerkse ondernemer, durft niet te voorspellen of Van der Hoofd een kans maakt om zeggen schap te houden over wat er in zijn eigen pand aan de Herdershof komt. ,,Als COOP de rechtszaak van maandag 13 mei wint, moet Van der Hoofd er per 1 juni uit." Hij weet niet of de COOP vervolgens kiest voor een algehele ombouw van de supermarkt die enkele weken in beslag neemt, of gaat voor een 'light variant'. ,,In dat laatste geval kan er na een paar dagen verbouwen al weer gewinkeld worden." plaats. Maar het mocht allemaal wel wat levendiger, vond ze. De initia tiefnemer is dan ook de zeer in haar sas met het grote aantal artiesten dat 11 mei optreedt. Martijn Prins laat zien hoe zijn kunstwerken van graffiti ontstaan. Zangeres Irma de Wolf-Perdok treedt met verschil lende muzikanten op. Onder hen Fernand Fidanza, een Italiaanse gi tarist die de wereld rondtrekt met zijn tour 'Beer, vinyl and books'. Straatartiesten Karel Bingo (Mi chel Pieters) en Sem en Suzanne met hun wereldreisact lopen door het centrum en spreken het winke lend publiek aan. Rustig luisteren op diverse plaatsen in het dorp bij een concert of kijken naar dansen kan ook. En Zowie en Djoszuwa Zwier (met een of meer bandleden van Nameless) doen 's morgens een tuinoptreden. Het hele programma inclusief tijden en plaatsen van op tredens is te vinden op de Face- bookpagina 'Schume de Kunst route van Oost-Souburg 11 mei 2019'. VLISSINGEN Honderden red dende zwemmers nemen het in augustus op het Badstrand in Vlissingen tegen elkaar op bij het eerste Lifesaving Event Flushing. LEF, kortweg, moet vaste prik worden op de zomerse evene mentenkalender. De internatio nale wedstrijden op 10 en 11 au gustus gelden voor het wereld kampioenschap voor internatio nale reddingsbrigades. Voor de or ganisatie sloegen de Dr. Staver- manbrigade uit Middelburg en de Oost-Souburgse Lifesavingshop de handen ineen. ,,Er worden over de hele wereld proeven gehouden voor het WK, de grootste in Australië, en ook in Nederland maar nooit hier in de buurt. Terwijl we toch zo'n mooi strand hebben'', zegt Olivier de Puit van internetwinkel Lifesa- vingshop. Hij verwacht minimaal 150 deelnemers. ,,De wedstrijden zijn voor deelnemers tot 35 jaar, maar er komt heel veel vraag naar een derde categorie van 35-plus." Er is internationale belangstel ling voor de wedstrijden. De loca tie bewijst zich al. ,,In Oostende zijn de proeven ook voor de bou levard, maar bij een heel rustig stuk. Er is een tekort aan strand- wachten. Dit is promotie voor de sport.'' dinsdag 7 mei 2019 Rechter bepaalt wat in Emté komt WA MIDDELBURG Iedereen kent wel iemand in familie-, vrienden- of kennis senkring die de mentie heeft. De omgang met de menterende men sen kan veel vragen oproepen, Wijk theater Middelburg brengt dit op een gevoelige, maar ook humoristische ma nier in beeld. De voorstelling is van daag te zien in dorpshuis van Cit- tershof (Sint Lau rens) en op dinsdag 14 mei in de Ver gulde Baars (Stro- menwijk). Aanvang van beide voorstel- lingen is 19.30 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN ZB| Bibliotheek Vlissingen houdt morgen de net werkbijeenkomst Walk&Talk, bedoeld voor mensen die werk zoeken of van baan willen veran deren. Zij krijgen tips en suggesties van ervaringsdes kundigen en profes sionals. Tijdens de bijeenkomst vertel len gastsprekers Ine Dellebeke en Najat el Bouhaz- zaoui over compe tenties, het CV en Leerwerkloket Zee land. Deelname is gratis en aanmel den kan via de cur susagenda op bibli- otheekvlissingen.nl. Aanvang om 10.00 uur. MIDDELBURG In Hof van Buren (Oranjelaan) wordt morgen van 19.30 tot 21.30 uur een diabetescafé ge houden. De bijeen komst gaat over de sociale aspecten en consequenties van diabetes. Aanmelden is niet nodig en de toe gang is gratis. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor se nioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30 19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Padma, Verwerijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie vogelaar Arjen van Gilst; ZB, 14.00-16.00 uur: Cursus 'Oude culturen'; Ci nema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'God only knows'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15-11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Tennis; 14.00 16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers SINT LAURENS Dorpshuis, 19.30 uur: Wijk- theater Middelburg speelt een stuk over dementie VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café VLISSINGEN CineCity, overdag: Tentoon stelling 'Open je ogen voor mensenhandel'; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00-20.00 uur: Expo sitie Adri Karman. Emile Calon Serooskerke KAMPERLAND De Ja panse oester heeft het naar zijn zin in het Veerse Meer. Een tegenvaller voor zwemmers en waterspor- ters, die zich kun- o-'f af. nen open- a y halen aan IfV de scherpe schelpen. In Kamperland komt hulp in de vorm van vier zwemsteigers. De steigers krijgen een plekje in de buurt van de Kamperlandse havenmon ding, aan de oever bij de Sint Felixweg. Een plek waar volgens wethouder Pim Schenkelaars van de gemeente Noord-Beveland veel dorpsbewoners re creëren. „Toeristen zitten vooral aan de kant van bungalowpark Ruiterplaat." De supermarkt in Seroos kerke is nu nog een Emté. Wat wordt het na 1 juni? Dorpelingen én vertierzoekers van elders kunnen zaterdag de Souburgse straten afschuimen om zich te laten verrassen door kunst, workshops en muziek. René Hoonhorst Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38