Koe Jacoba Evert de C. krijgt 20 jaar voor rol in kasteelmoord Minder bezoekers op Bevrijdingsfestival 2 WENDY WAGENMAKERS Column Arnemuiden, zo niet heel Zeeland was vorige week in de greep van een vermis sing. De vermissing van koe Jacoba. Net op het moment dat de familie Janse van boerderij Dendoel haar beesten voor het eerst naar buiten wilde laten en de dieren nog even de uiers liet legen, was Jacoba met oormerk 1321 in geen velden of we gen te bekennen. De boer stond voor een raadsel. ome Ger, door mijn grootmoeder steevast De Vogelman genoemd, omdat hij zijn tuintje had volge bouwd met volières. Parkieten had hij en zielige zebravinkjes. En kana ries die hij Karvan Cevitam te drin ken gaf zodat ze nog wat roder wer den en die hij na een schrobbeurt, gewikkeld in toiletrolletjes, op de radiator te drogen legde. gezin in het toch al arme Hel- mond. Vijftien kinderen hadden ze en een vader die zoop, dus er bleef weinig geld over voor eten. ,,Nou, dan pakte ons vader een touw, liep naar de landerijen en kwam even later terug met een koe", vertelde ome Ger. ,,En dan hadden wij weer wat te eten." Als je mond dan openviel van ver bazing, vertelde ome Ger vrolijk ver der, want geld voor hout in de kachel was er natuurlijk evenmin. ,,Dan zaagde hij een boom om. Kwam je thuis en dan lag er weer een boom stam in de gang." Een boom omza gen? Gewoon in de straat? ,,Ja hoor, gewoon in de straat." Zo is het in Arnemuiden niet ge gaan. Na zes dagen zoeken is koe Jacoba door schoffelaars van Orio- nis aangetroffen in een sloot vlakbij haar eigen weiland. Een beetje ver scholen tussen de bosjes, happend van het gras aan de slootkant. Dus toch geen telfout en ook geen dief stal, wat sowieso ondenkbaar is. Immers, niemand kan nog met een koe door de straten lopen zonder dat er een kudde fotografen achter ze aan gaat Zelfs niet in Erremu. geeft verhalen die je nooit meer vergeet Je gunt iedereen een ome Ger. Kwam je thuis en dan lag er weer een boomstam in de gang DE STELLING Vandaag: Molens zijn een sieraad voor het Zeeuwse landschap Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NEDERLANDSE SELE HESJES &EZETTEN A<f PERKPOLDER Verwarde man op dak bestelauto 'Jf rfr 100 jaar PZEM bekroond met vlag GOES Man steelt 19 blikjes Red Bull De moord dateert uit 2012. Kasteel heer Stijn Saelens werd dood aange troffen in een bos in Maria-Aalter. Hij bleek vermoord. Zijn schoonva der, André G., had daarvoor de op dracht gegeven, onder meer omdat Saelens incest zou plegen met zijn dochter. Evert de C. regelde de in tussen overleden huurmoordenaar, oordeelt het hof. De IJzendijkenaar ontkent dat met klem. Hoofdverdachte G. werd veroor deeld tot 21 jaar celstraf. De twee andere verdachten, Roy L. en Pierre S., kregen 15 en 19 jaar cel voor hun rol als respectievelijk chauffeur en tussenpersoon. De celstraffen zijn lager dan de uitspraak van de rechtbank vorig jaar. Evert de C., André G., Pierre S. en Roy L. werden toen tot 27, 27, 21 en 15 jaar veroordeeld. Het Open baar Ministerie (OM) ging in be roep om zwaardere straffen te vor deren. Ook De C. en G. gingen in beroep. Het hof zei nu rekening te houden met de buitensporige ver traging die de behandeling van de zaak heeft opgelopen. De C.uit IJzendijke, die gisteren niet bij de zitting aanwezig was, De celstraffen zijn lager dan de uitspraak van de rechtbank vorig jaar ontkende als enige van de verdach ten alle betrokkenheid. Hij zou er bij zijn gelapt, omdat hij weigerde in te gaan op een afpersingspoging. Het OM en het Hof van Beroep ge loofden er niks. Met de uitspraak komt, afgezien van een mogelijk cassatieberoep, een einde aan de roemruchte kas teelmoordzaak. VLISSINGEN Het Bevrijdingsfes tival Zeeland heeft 35.000 bezoe kers naar de Vlissingse binnenstad getrokken. Dat is flink minder dan de 50.000 het jaar daarvoor. De oor zaak is het weer. Vorig jaar was het zonovergoten, zondag was het een stuk frisser met een stevige wind. Ook de weersvoorspellingen (koud, nat, hagel) hielpen volgens de orga nisatie niet mee. Het festival verliep zonder grote incidenten. Bezoekers van het Bevrijdings festival zagen een lange lijst van ar tiesten optreden op diverse podia. Grootste publiekstrekkers waren de zangeressen Davina Michelle, die voor een afgeladen Bellamypark onder meer haar nummer 1-hit Duurt te lang zong. Vredesambassa- drice Maan landde met een heli kopter voor een kort optreden. Hazes Met Martijn Fischer - hij speelde de rol van Andre Hazes in de musical Hij gelooft in mij - kreeg het Bevrij dingsfestival een meer dan waar dige afsluiter op het hoofdpodium. I - Hij zong alle kaskrakers van de Am sterdamse volkszanger. Het pu bliek, inmiddels geslonken tot en kele honderden, zong luidkeels mee. 3,6 of 8 dagen in het Tiroolse Kirchbichlo.b.v. halfpension EIGENLIJK EEN A^-TJE MAAR HET GAAT OM HPT dinsdag 7 mei 2019 Het deed me denken aan mijn Die oom groeide op in een arm Ergens wel jammer, want het 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik herdenk liever de doden dan dat ik de bevrij ding vier 442 reacties Een 45-jarige Fransman is zondagavond opge pakt op de Zeedijk in Perkpolder. De man bleek stoned en maakte een verwarde indruk. Ook reed hij zonder rijbewijs. De politie had meerdere telefoontjes gekregen over de man en zijn witte bestelauto, voordat de melding kwam dat hij zich had vastgereden. Agen ten zagen de auto tegen de dijk staan. Die was be schadigd. De Fransman, zonder vaste woon- of verblijfplaats, zat op het dak en poetste de lak met spuug. Ook had hij tegen zijn auto geplast. De man is aangehouden. :ijfa MIDDELBURG Gedeputeerde Carla Schönknecht hees gister morgen de nieuwe PZEM- vlag, die het honderdjarig bestaan van het Zeeuwse energiebedrijf markeert. De opdeling van het ener giebedrijf Delta had twee jaar terug heel wat be stuurlijke voeten in de aarde en PZEM werd met haar verlieslatende cen trales vooral als zorgen kindje beschouwd. Inmid dels gaat het financieel beter met PZEM. De Middelburgse burge meester Harald Bergmann overhandigde algemeen directeur Frank Verhagen de 'speciaal gekweekte Middelburg-roos'. Een 34-jarige Poolse man zonder vaste woon- of verblijfplaats is gis teravond rond 19.15 uur aangehouden voor dief stal. Hij zou een tas met 19 blikjes Red Bull heb ben gestolen bij een tankstation in de Van de Spiegelstraat in Goes. Een medewerkster van het tankstation liep de man achterna en hield de politie op de hoogte van hun locatie. Zo kon den agenten de man in rekenen in de Blaubeen- straat in Goes. Hij is overgebracht naar een politiecellencomplex. Daar zal hij worden ge hoord. Evert de C. uit IJzendijke heeft gisteren in hoger beroep twintig jaar gevangenisstraf gekregen voor zijn rol in de Vlaamse kas teelmoord. Dat maakte het Hof van Beroep in Gent gisteren be kend. Bas Bareman Gent P Tk 0 Davina Michelle tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Kijk op de site bij /video Dit was het Bevrijdings festival 2019 in Vlissingen Gasthof SchroLL V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks 3-gangendiner V 1 x per kamer voucher voor drankjes V Op Zoover beoordeeld met een 8! V Kinderen t/m 12 jaar GRATIS! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2