gaat Duncan MEDIA CULTUUR 29 Madonna maakt locaties tournee bekend manier waarop Woody zich concentreert. Hij neemt de muziek helemaal in zich op.'' Het repertoire van de New Orleans Jazz Band bestaat uit jolige versies van jazz, blues en klassie kers, van componisten als George Lewis, Johnny Dodds en Louis Armstrong. Wat de muzikanten spelen, is elke avond een verrassing. ,,In de loop der jaren hebben zij tweeduizend nummers inge studeerd. Geen enkel optreden is hetzelfde. De nummers worden spontaan ingezet en er wordt veel geïmproviseerd", vertelt Doumanian. Kunstje Allen gaat met zijn band af en toe op tournee, zoals deze zomer, waarbij onder meer Amsterdam (Carré) en Brussel worden aangedaan. Van de vo rige Europese concertreeks is een bekroonde docu mentaire gemaakt, Wild Man Blues (1997), waarin de relatie van Allen en zijn pleegdochter en hui dige vrouw Soon-Yi Previn ook ter sprake kwam. De suggestie in deze film van zijn wederhelft om wat meer te bewegen op het podium, heeft hij deze avond in de wind geslagen. Geen enkele keer richt de regisseur zich tot het pu bliek. Hij doet zijn kunstje, perst de solo's er met zicht bare moeite uit en vindt het allemaal wel best. De laatste jaren zit het Allen niet mee. Meerdere ke ren is hij onder vuur komen te leg gen wegens nooit bewezen aantijgin gen over seksueel misbruik. Deson danks heeft de filmmaker wel enorme reputatieschade opgelopen. Zijn laatste speelfilm, A Rainy Day in New York, zal vermoede lijk nooit worden vertoond. Voor zijn volgende filmproject moet hij weer uitwijken naar Europa, hoogstwaarschijnlijk Spanje. Het publiek in Café Carlyle heeft maling aan de controverse rond zijn persoon. Na afloop wordt Al len onthaald op een gul applaus. Gelaten laat hij het over zich heenkomen. Hij vertrekt via dezelfde zijingang als bij zijn entree. In de hal staat hij de verslaggever en enkele fans even te woord. ,,Ik ver heug me op ons concert in Amsterdam. Ik weet dat Carré een historische locatie is'', prevelt de ver moeid ogende Allen. Zijn vriend Doumanian trekt hem weg. ,,Woody moet naar huis. Hij wil een honkbalwedstrijd bekijken.'' Nee, hij is niet aan het knikkebollen. Het is de manier waarop hij zich concentreert rijke rol spelen voor Duncan de Moor (zijn echte naam). ,,Ilse heeft alles al een keer meege maakt met The Common Lin nets, ik ga veel met haar bespre ken. Zoals wat verstandig is en hoe we dingen op de beste ma nier kunnen inrichten.'' Laurence heeft vanochtend al zijn eerste officiële repetitie. Hoe hij zijn persoonlijk getinte bal lade Arcade op het podium gaat brengen, is nog geheim. Er zou gebruik worden gemaakt van in elk geval laserstralen, zo blijkt uit een in Tel Aviv uitgelekt re gielijstje. Op Schiphol mocht Duncan er nog niets over zeg gen. ,,Jullie gaan het zien.'' Laurence treedt volgende week donderdag op in de tweede halve finale. De eindstrijd is op zaterdag 18 mei. Het gaat om een intiem theater concert dat de zangeres op een beperkt aantal plaatsen ten ge hore gaat brengen. Madonna onthulde gisteren tien plaatsen waar zij te zien zal zijn. Zij begint de tournee op 12 september in New York, waar zij zeven concerten geeft. Daarna volgen Chicago (vier concerten) en Los Angeles (vijf optredens). Naast deze drie steden zal de wereldberoemde zan geres met de Ma dame X-tour in de VS de steden Las Vegas, Boston, Phi ladelphia en Miami aandoen. In Europa is Madonna voorals nog alleen te zien in Lis sabon, Londen en Parijs. De Europese locaties doet de zange res aan in het voorjaar van 2020. De diva zegt voor Lissabon te hebben gekozen omdat zij naar eigen zeggen sterk beïnvloed is door Latijns-Amerikaanse mu ziek. Dit zal ook te horen zijn tij dens het concert, dat vijftien nieuwe nummers zal bevat ten. Madonna be looft verder vijf nieuwe nummers naar buiten te bren gen voor de release van het album Madame X op 14 juni. Inschrijven voor de kaartver koop kan vanaf 10 mei. De data van de concerten in de Europese steden worden later bekendge maakt. Madonna zegt met de intieme, korte concertreeks fans een erva ring te gaan geven die zij nog nooit eerder hebben gehad. dinsdag 7 mei 2019 M Woody Allen gaat tijdens het spelen helemaal op in de muziek. foto epa 44 —Bandmanager John Doumanian Duncan deelde een foto van zijn aankomst in Tel Aviv. FOTO INSTAGRAM Madonna heeft gistermiddag het voorlopige schema van haar nieuwe concertreeks Ma dame X bekendgemaakt. Ze komt vooralsnog niet naar Ne derland. Latijns-Amerikaans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29