O Nog wat knuffels en daar 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Ik denk dat we meerdere 'soulmates' hebben. Ik denk niet dat het er slechts eentje is BANDGLANSROL Ondanks de turbulentie rond zijn privéleven treedt Woody Allen elke maandagavond onverstoorbaar op met zijn New Orleans Jazzband in New York. Op 24 juni komt het gezelschap naar Amsterdam. f) Laat u niet wijsmaken dat de 'zangoorlog' tussen RTL 4 en SBS 6 dé confrontatie van de vrijdagavond was. Een flauwe muppet- show vol hysterische wannabe's en uitgeran geerde B-artiesten (All Together Now) versus een format waar na drie seizoenen de verrassing wel vanaf is (It Takes 2) of het moet het kapsel van ju rylid Ronnie Flex zijn. Als NPO 1 iets beters zou uitzenden dan herhalingen van Flikken Maas tricht, zonken beide talentenjachten onmiddel lijk weg in het kijkcijfermoeras. Nee, dé clash van de avond had een uurtje eer der plaats in RTL Boulevard. Tussen de onvermij delijke Peter R. de Vries en mededeskundige Mark Koster. Over dubieuze handelingen van Ol- cay Gulsen bij het faillissement van haar mode merk SuperTrash, die RTL Z onthulde op de dag dat de RTL-presentatrice haar overstap naar Talpa bekendmaakte. Toevallig, inderdaad. Wie alle ins en outs wil weten, kijkt het bewuste fragment terug, inclusief een zeer onhandig lie gende Koster. Maar het gaat mij om de rol van De Vries. Hij kwam opdraven voor een ander onder werp, maar stortte zich als een pitbull in de con versatie over Gulsen waarbij hij het tamelijk op zichtig voor haar opnam. Even later werd duide lijk: De Vries' advocatenkantoor vertegenwoordigt Gulsen in de zaak rond het faillissement. Het is niet voor het eerst dat de diverse petten van De Vries voor de argeloze kijker niet meer uit elkaar te houden zijn. Voor veel mensen is hij nog steeds de gedreven misdaadverslaggever die tegen gerechtelijke dwalingen vecht en wiens mening ze daarom serieus nemen. Maar intussen dient hij hier (en wel vaker) louter het belang van een beta lende cliënt en praat met een stalen gezicht recht wat krom is. Het is toch totaal ongeloofwaardig om hem het gebruik van anonieme bronnen te horen afkraken? Of, zoals een jaar geleden, kritiek te horen geven op het gebruik van geheime opna mes in de zaak tussen Denk en BNNVara, waarbij zijn kantoor Denk verdedigde. Hij deed zelf niet anders in Peter R. de Vries, Misdaadverslaggever. Komt nog bij dat hij de onhebbelijke gewoonte heeft in discussies steeds harder te gaan schreeu wen en zijn tegenstander niet te laten uitspre ken. En als hij geen inhoudelijk argument heeft, wordt hij sarcastisch. De Vries moet vooral doen wat hem goed dunkt. Maar RTL Boulevard moet zich goed reali seren dat het aanzien van de rubriek schade op loopt als een vaste deskundige met duidelijke ei gen belangen steeds weer alle ruimte krijgt. Al snap ik heus het dilemma, want hij levert wel spraakmakende tv op. Maan gaat op clubtour Springsteen productief Zijn bandleden zitten al een halfuurtje op het po dium in een volgepakt Café Carlyle, een voorma lige cabaretzaal nabij Central Park. De heren op leeftijd keuvelen onderling, maken grappen en wachten geduldig op het nog ontbrekende lid. Van de ster van de avond is geen spoor te beken nen. Totdat opeens naast de bar een deur opengaat en een iel ogend mannetje bijna onopgemerkt met een muziekkoffertje onder zijn arm de volgepakte zaal betreedt. Het is onmiskenbaar Woody Allen (83), die niet ver hoefde te lopen. Café Carlyle ligt op loopafstand van zijn appartement in Man hattan. De bekroonde regisseur installeert zich aan een tafel, schroeft zijn klarinet in elkaar en trekt zijn grijze kabeltrui uit. Zonder op een aankondiging te wachten, betreedt Allen het podium, knikt hij vriendelijk naar zijn bandleden en het eerste num mer wordt ingezet. Bijna alle aanwezigen halen hun smartphone uit de tas en leggen het moment vast. De sfeer is ont spannen, gemoedelijk en een beetje jolig. Alle 88 stoelen zijn bezet, zelfs aan de bar staan de bewon deraars van Allen schouder aan schouder. Manager John Doumanian, al jarenlang een vriend van de filmmaker, kijkt goedkeurend toe. De voormalige muziekimpresario (89), die onder meer met de Britse zanger Peter Frampton (ook bekend van de En gelse rockband Humble Pie) samen werkte, bracht Allen in de jaren 60 in contact met de leider van de band, Eddy Davis, die banjo speelt. ,,Woody speelde tijdens een concert in Chi cago een paar nummers mee. Dat vond hij genoeg. Hij loopt niet te koop met zijn muzikale kwaliteiten. Daar is hij heel bescheiden over. Maar toen de band een nieuwe klari nettist zocht, bracht ik hen weer met elkaar in contact.'' Ruim veertig jaar is de band bij el kaar. Als Allen geen andere verplich tingen heeft die verband houden met zijn enigszins in het slop geraakte filmcarrière, speelt het zevental in Café Carlyle, waar elk optreden we kelijks is uitverkocht. De gasten kun nen voor 180 dollar een tafel boeken en zijn verplicht om per persoon minstens 75 dollar aan eten en drank te besteden. Dat bedrag is, gezien de prijzen voor de cocktails (35 dollar en meer), snel bereikt. Gewoontedier Waarom Allen altijd op maandag avond wil optreden, heeft volgens Doumanian te maken met zijn karak ter. ,,Woody is een dwangmatig ge woontedier. Hij leeft volgens een strak regime. Hij schrijft aan het be gin van de dag tot in de middag, doet zijn oefeningen op zijn loopband en oefent op zijn klarinet. Ooit koos hij de maandagavond voor zijn optreden met de band. Daar houdt hij zich aan.'' Zelfs een Oscaruitreiking, waar voor hij talloze keren is genomineerd en waar hij vier keer als grote afwe zige won, kan hem niet vermurwen. Hij blijft liever muziek maken in zijn woonplaats. Slechts één keer maakte Allen een uitzondering en verscheen hij, in 2012, bij het Oscargala. Hij was dat jaar niet genomineerd, maar wilde Hollywood bedanken voor de steun aan New York na de aanslagen van 11 september 2001. Op het podium in Café Carlyle maakt de broos ogende Allen soms een afwezige indruk. Als hij niet zelf meespeelt of een solo geeft, lijkt hij te knikkebollen. Hij wekt de indruk elk moment in slaap te gaan vallen. ,,Het is schijn die bedriegt'', zegt Dou- manian, die zestien keer een rolletje speelde in een film van Allen ('meestal als barkeeper'). ,,Het is de Tom Tates Bij de incheckbalie op Schiphol werd Duncan Laurence gister ochtend bestormd door een le gertje journalisten. Nog niets vergeleken met het mediacircus dat hij in Tel Aviv zal treffen. ,,Ik ga in het vliegtuig eerst maar eens rustig het schema doornemen'', zei Laurence, die naar Israël reisde met ettelijke koffers vol kle ding. Lachend: ,,Ik heb er nog nooit zo veel meegenomen. Maar het is no dig. Er zijn veel momenten waar ik repre sentatief voor de dag moet ko men.'' De zanger zat niet alleen in het vliegtuig. Zijn voormalige The Voice ofHol- land-coach Ilse DeLange, die de zanger tipte als Eurovisiedeelne mer, ging met hem mee, net als een delegatie van de organise rende omroep AvroTros. De- Lange zal in Israël een belang- Peter R. —Actrice Jennifer Aniston is single en vertelt in Harper's Bazaar dat ze niet wanhoopt. dinsdag 7 mei 2019 GO MUZIEK Maan reist vol gend jaar met een tournee langs clubs in Nederland. De zangeres is in februari en maart te zien in onder meer Utrecht, Tilburg, Groningen en Amsterdam. De kaartverkoop voor alle shows begint vrijdag. MUZIEK Bruce Spring steen zit in een productieve fase. De rocker (69) brengt niet alleen volgende maand een so loalbum uit, hij heeft al bijna een volgend album klaar dat hij opneemt met zijn E Street Band. Daarna volgt een tour. 3 ■u Ab Zagt Café Carlyle biedt plek aan 88 gasten. Op maandagavond, als Allens band speelt, is elke stoel bezet. foto museu do cinema Al wekenlang hoort Duncan Laurence (25) dat hij de ge doodverfde favoriet is om het Eurovisie Songfestival te win nen. Gisteren vertrok de zan ger naar Tel Aviv, waar hem heel wat te wachten staat. -4T Eerst een knuffel met Ilse DeLange, dan wat interviews. FOTO'S ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28