Liverpool J 22 Ti ir CHAMPIONS LEAGUE HALVE FINALE Ajax wordt volop geroemd in binnen- en buitenland. De ploeg oogt welhaast onverslaanbaar maar welke lessen zal Tottenham Hotspur trekken uit de afgelopen periode? Kort Darts Van Hanegem wél adviseur Willem van Hanegem (foto) is de komende weken adviseur van de technische staf van FC Den Bosch. De Brabantse club uit de eer ste divisie meldt dat de 75-jarige oud-inter national op de achtergrond werkzaam zal zijn. Van Hanegem gaat trainingen en wed strijden observeren en ook heeft hij ge sprekken met de coaches Erik van der Ven en Paul Beekmans en keeperstrainer John Vos. Den Bosch treft in de halve finales van de play-offs Go Ahead Eagles. Telstar ontslaat Van der Laan Telstar heeft per direct het contract ontbon den van Jordie van der Laan. De aanvaller meldde zich vorige week ziek, maar reisde wel af naar Londen voor het duel voor Spurs-Ajax. De club uit de Keuken Kampi oen Divisie kon de smoes van Van der Laan niet waarderen en zette hem op non-actief. Casillas verlaat ziekenhuis Doelman Iker Casillas (foto) van FC Porto is vijf dagen na zijn hartinfarct ontslagen uit het ziekenhuis. ,,Ik moet dankbaar zijn. Ik heb veel geluk gehad'', zei de 37-jarige oud keeper van Real Madrid en het Spaanse na tionale elftal bij het verlaten van het hospi taal in Porto. Casillas raakte vorige week woensdagochtend onwel op de training van zijn club. Over zijn toekomst kon Casillas niets zeggen. ,,Eerst zorgen dat ik fit word'', aldus de goalie die 167 interlands keepte. Flitsen Honkbal Golf Mauricio Pochettino is vermaard om zijn diepe tactische overpein zingen, maar hoe vaak zal de Ar gentijn inmiddels voor zijn geliefde magneetbord hebben gestaan in de aanloop naar de return tegen Ajax? Weet hij zich nog raad in de brei van poppetjes en looplijnen? Of houdt hij het deze keer simpel? Feit is dat er niet één recept be staat voor wie aantreedt tegen Ajax. PSV en Feyenoord hadden eerder dit seizoen succes met agressief en 'direct' omschakelvoetbal, maar dat was vóór Ajax' topperiode van de laatste maanden. De puzzel van Erik ten Hag was toen nog lang niet zo compleet als nu. Willem II-trainer Adrie Koster offerde zondag met Daniel Crowley één van zijn beste spelers in de be kerfinale. Vitesse begon met vijf verdedigers tegen Ajax om dat sys teem nog tijdens de wedstrijd om te gooien. En vorige week over kwam Pochettino min of meer het zelfde in Noord-Londen: zijn tac tiek werd binnen dertig minuten aan flarden gespeeld door Ajax. Suf ,,Wij hebben ons ook suf gepuzzeld in de week vooraf'', vertelt FC Gro- ningen-trainer Danny Buijs. Zijn ploeg kwam recent nog het dichtst bij een resultaat tegen Ajax (een late 0-1), ruim twee weken geleden in Groningen. ,,In de uitwedstrijd in de Arena speelden we met vijf ver dedigers, maar het punt is: vroeg of laat spelen ze daar altijd wel door heen'', aldus Buijs. „Bovendien kom je elders op het veld altijd mensen tekort als je met vijf verde digers tegen drie aanvallers speelt. Dus voor de thuiswedstrijd kozen we voor 4-4-2, met een blok van twee controleurs op het midden veld en met de buitenste midden velders iets naar binnen.'' Willem II deed het zondag in de CHAMPIONS LEAGUE Programma Quote van de dag 'Agressief koersen in Giro kan niet altijd. Dat is de les van vorig jaar Een supporter van Liverpool meldde zich zaterdagavond in de uitzending van BBC 5 Radio, een van de best beluisterde radiozen ders in het Verenigd Koninkrijk. Volmaakt gelukkig na de benauwde uitzege op Newcastle United (3-2) gaf hij aan volop te geloven in de kansen van zijn team in de Cham pions League. Zonder een greintje dinsdag 7 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Diego Maradona mist met Sinaloa Dora dos promotie naar de hoogste Mexicaanse voetbalklasse door een 1-0 nederlaag tegen Atletico San Luis. De KNVB heeft geen bewijs dat voetballers van Odin'59 in de KNVB-bekerduels met FC Lisse en FC Emmen hebben gegokt op hun eigen wedstrijden. Golfster Anne van Dam is in het LPGA Me- diheal Championship geëindigd op de ge deelde 35ste plaats. 3 Michael van Gerwen heeft in Graz zijn derde titel op rij gewonnen op de Euro pese Tour. De wereldkampi oen versloeg tijdens het Oostenrijks Open de Brit Ian White met 8-7. Hij ver diende circa 29.000 euro. 5 Xander Bo- gaerts (foto) heeft de Bos ton Red Sox aan een 9-2 zege geholpen op de Chicago White Sox. De Nederlander noteerde zijn vijfde grand slam in zijn loopbaan. 1 Max Homa heeft zijn eer ste titel op de PGA Tour bin nen. De 28-ja- rige Amerikaan won in Wells Fargo. Homa kan een be drag van 1,25 miljoen bij schrijven. O a 0) Liverpool-aanvaller Salah (rechts) ontbreekt door een hersen- schuding in de return tegen Barcelona. foto bsr/soccrates Hoe kraak je de code van Ajax? Sjoerd Mossou Amsterdam Vandaag 21.00 uur Liverpool - Barcelona (0-3) Morgen 21.00 uur Ajax - Spurs (1-0) T ussen aanhalingstekens uitslag eer ste duel Van de Beek baant zich een weg langs Sissoko (l), Trippier en Wanyama (r). foto anp/viimages HALVE FINALES -Door een inzinking verspeelde Simon Yates vorig jaar de Girowinst Liverpool dreigt in een fantas tisch seizoen net naast de prij zen te grijpen. Smachtende fans klampen zich vast aan bijgeloof, koppigheid en religie om geluk af te dwingen. Geert Langendorff Liverpool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22