molenaar van Zeeland mm IJL t O JOL Twintig jaar cel voor Evert de C. in zaak Kasteelmoord It's a boy! Nieuw columnist Wendy Wagenmakers Senatoren roepen voorzitter op matje om wegsturen Anne-Wil Duthler Walcheren Straf valt voor IJzendijkenaar wel wat lager uit vanwege enorme vertraging van het proces Meghan Markle is bevallen van een jongen. Prins Harry is 'ongelofeljk trots' op zijn vrouw Vanaf vandaag schrijft Wendy Wagenmakers elke dinsdag een column op pagina 2 1 - De senaatsfractie roept vandaag haar eigen voorzitter Jorritsma op het matje op een geheime locatie. ,,Ze heeft zich te verantwoorden voor haar eigenzinnige stijl'', zegt een Eerste Kamerlid. ,,Zo ga je niet met elkaar om'', zegt een andere se nator. ,,Dit is puur paniekvoetbal: iemand eruit gooien en dan zelf op vakantie gaan'', analyseert een derde senator. Een meerderheid van de VVD- senaatsfractie is verbijsterd door de manier waarop er met een collega is omgegaan. Aanvankelijk wilde het fractiebestuur pas op 14 mei verga deren, maar daar is een stokje voor gestoken. De dertienkoppige fractie komt daarom terug van het mei-re ces voor een ingelast overleg, om de ergernissen over Jorritsma van zich af te praten. Meerdere senatoren vinden het fout dat de partijvoorzitter en de se naatsfractievoorzitter in een onder onsje hebben besloten dat een Eer- Puur paniekvoetbal: iemand eruit gooien en dan zelf op vakantie gaan ste Kamerlid moet ophoepelen. „Straks stemt er iemand tegen de zin van de partijvoorzitter ergens tegen en kan hij er óók worden uit gezet'', klaagt een liberale senator. Het lijkt niet waarschijnlijk dat Jorritsma wordt afgezet, al was het maar omdat acht van de dertien se natoren niet terugkeren in de nieuwe senaatsfractie. Op 4 juni neemt de huidige Eerste Kamer af scheid. ,,In de nieuwe fractie zitten straks alleen nog maar discipelen'', smaalt een vertrekker. Geen van de senatoren wil met naam worden geciteerd. Op vrijdag 26 april besloot Jor ritsma met partijvoorzitter Chris- tianne van de Wal dat Duthler uit de fractie moest. Zij was in op spraak geraakt, omdat door publi caties van journalisten van onder- zoeksplatform Follow the Money en tijdschrift Quote haar integriteit in het geding kwam. Duthler kwam onder vuur te lig gen, omdat ze voor een wet stemde, waarbij het adviesbureau van haar en haar man had meegewerkt bij de totstandkoming ervan. Later schreef het blad dat de bedrijven van Duthler en haar echtgenoot niet of te laat betaalden. Als klap op de vuurpijl was er door schuldei sers voor zo'n negen ton beslag ge legd op de bedrijven. De rechtbank oordeelde dat het blad Quote journalistiek juist had gehandeld. Duthler vond dat haar goede naam was aangetast en wilde een rectificatie. Zij zou zich niet hebben bemoeid met de bedrijven van haar man. De rechter zag geen grond voor rectificatie Annemarie Jorritsma was gister avond niet bereikbaar voor com mentaar. P10 Nieuwsmedia It c? »P2 P4 Jasper Nog twee weken en dan is hij gediplomeerd. Dan is de 18-jarige Jasper Corbijn uit Middelburg de jongste molenaar van Zeeland. En onze provincie heeft al relatief veel jonge molenaars. Komend weekeinde zijn de Nationale Molendagen. Dan kan Jasper meteen aan de slag, samen andere collega's in het hele land. ZEELAND2 .►alift - -- 7. FOTO DIRK JAN GJELTEMA VVD'ers woest op Jorritsma Een meerderheid van de VVD- senaatsfractie is woedend op VVD-lijstaanvoerder Annemarie Jorritsma. Aan de vooravond van Koningsdag gooide Jorrits ma VVD-senator Anne-Wil Duthler uit de fractie zonder an dere senatoren te raadplegen. Jan Hoedeman Den Haag —Anonieme VVD-senator dinsdag 7 mei 2019 Overwegend bewolkt met \3sXi kans op een 13°C bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1