II balderman.nl Last-minutes nu extra voordelig! bolderman.nl NIEUWS 15 Activisten praten vandaag met de premier over wat ze allemaal dwarszit In een poging de onvrede van de Gele Hesjes Nederland het hoofd te bieden, ontvangt premier Mark Rutte vandaag een delegatie van de groep in het Torentje. ,,We hebben hem het een en ander te zeggen.'' Ingeborg Westerhoff (55) zegt van nature geen pessimist te zijn, maar van haar gesprek met Mark Rutte verwacht ze: „Niets." Als gezicht van de Gele Hesjes NL gaat ze met vier andere actievoer ders met de premier om tafel. ,,Maar'', zegt ze direct. ,,Rutte praat als een politicus. Hoe dat is? Nou, drie kwartier geluid maken, maar niets zeggen. Ik denk niet dat hij ineens ander beleid gaat maken.'' Met de leuze 'Rutte rot op!', wachtte een delegatie van de Hes jes de premier in maart op, tijdens zijn VVD-campagne in Roer mond. Reden voor Rutte om de monstranten uit te nodigen voor een 'goed gesprek'. Vraag is wel hoe prangend die afspraak nog is: de protesten van de Gele Hesjes in ons land lijken door steeds minder mensen te worden bezocht. Dat erkent ook Westerhoff. ,,De opkomst is niet altijd even hoog.'' Het komt, denkt ze, doordat 'de mensen het geld niet hebben'. ,,Die kunnen niet even in de auto stappen en ergens heenrijden.'' tingen, problemen op de woning markt, de jeugdzorg, de 'te hoge' pensioenleeftijd en de 'falende' zorg. Volgens Westerhoff het best te vangen onder: ,,Het systeem dat niet meer in dienst staat van het volk. Dat is de rode draad.'' Zelf raakte ze betrokken toen de uitslag van het Oekraïnereferen- dum 'gewoon terzijde' werd ge schoven. Tegelijk blijkt juist uit re cent onderzoek door de CBS dat Nederlanders tevreden zijn over hun leven. Negen op de tien zeg gen dat zelfs. Een derde is echter wel pessimistisch over de samen leving als geheel. Westerhoff denkt dat geluid te vertolken, zegt ze. ,,Neem die klimaatmaatrege len, daar zijn veel mensen onte vreden over.'' De 'klimaatscholieren' die daar de aandacht op vestigen, werden onlangs 'toevallig' ook ontvangen door de premier. Maar daar had Westerhoff weinig mee op. ,,Dom volk, die klimaatscholieren. Ik ben voor goed klimaat, maar wij gaan van het gas af, terwijl de rest van de wereld niets doet. Zij kregen ook niets gedaan bij Rutte, be greep ik.'' Wat Rutte met die ontmoeting na de grote klimaatstaking wél probeerde, herhaalt hij vandaag. Namelijk: keep your friends close, but your enemies closer. Door de Gele Hesjes te ontvangen, hoopt hij begrip te kweken voor het ka binetsbeleid. Bekocht Al moet gezegd, ook de kli maatscholieren voelden zich na dien bekocht. ,,Zo'n gesprek met de premier imponeert je. Na af loop zijn we bij elkaar gaan zitten en hebben we de notulen nog eens nagelezen. Toen bleek het toch niet zo'n goed gesprek te zijn ge weest'', zei Stijn Warmenhoven (17) nadien. Westerhoff bezweert niet in 'de zelfde val te trappen'. Zij wil daarom dat de pers het hele ge sprek kan bijwonen, al houdt de Rijksvoorlichtingsdienst het op 'een kort beeldmoment'. Hoe dan ook, zegt Westerhoff: ,,Hij gaat vooral van óns horen waar het aan schort.'' Het systeem staat niet meer in dienst van het volk. Dat is derode draad Al ziet zij tegelijk hoe in Frankrijk - de bakermat van het Gele-Hes- jesprotest - de animo ook slinkt. Gingen er eind vorig jaar nog 280.000 Fransen de straat op, vo rige maand was dat aantal in heel het land gekrompen tot zo'n 22.000 Gilets Jaunes. In Frankrijk zouden de beloftes van president Macron daarbij een rol spelen. Hij beloofde de inkom stenbelasting te verlagen en pensi oenen te verhogen. Westerhoff: ,,Ja, blijkbaar geloven mensen dat. Terwijl Macron gewoon liegt en weg moet, als je het mij vraagt." Exact datzelfde zei ze eerder over Rutte, beaamt ze. Waarom dan toch in gesprek? „Wij hebben hem wel het een en ander te zeg gen, maar wat dat precies is, be waar ik voor hem." De grieven zijn een mengel moes van onderwerpen. Van on vrede over de kritiek op zwarte piet tot de Oostvaarders- plassen, van politiege- weld tot 'de uitdij ende EU', van vac cinatie tot het Mar- rakeshpact. Net als 'toenemende' ar moede, hoge belas- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Soltau, Lüneburger Heide 5 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 5 dagen Bohemen en Praag 5 dagen Rothenburg, Würzburg en de Romantische Strasse 6 dagen Overijssel, Ootmarsum 5 dagen Sauerland All-inclusive dinsdag 7 mei 2019 Gele Hesjes: Wij trappen niet in de Rutte-val Tobias den Hartog Den Haag Kijk op de site bij /video Ingeborg Westerhoff is in de Ochtendshow to go -Ingeborg Westerhoff, Gele Hesjes Ingeborg Westerhoff, gezicht van de Gele Hesjes. foto frank jansen Premier Mark Rutte. FOTO ANP Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15 juni 71,13.29 juli 110,26 aug 17,16,23 sept etc. Vertrekdata: 10 juni 71 juli 77,21 okt. Vertrekdata: 20 mei 7 3,17 juni 7 1,15,29 juli 712,26 aug etc. Vertrekdata: 10 juni 7 2,23 sept/7 okt Vertrekdata: 20 mei 73,17juni 7 I Vertrekdata: 27 mei 7 1,15,29 juli712,26 aug etc. I 8,29 juli719 aug 7 9,30 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15