8 NIEUWS De één durft op een verjaardag niet te zeggen wat hij doet, de ander is apetrots op zijn werk. Drie Euro parlementariërs vertellen, in aanloop naar de Europese verkiezingen, over hun werk en waarom dat zo belangrijk is (en frustrerend). EUROPARLEMENTARIËRS IMAGO Migrantencrisis. Duizenden amendementen doorgeploeterd, talloze compro misvoorstellen gemaakt; allemaal voor niets. We zijn geen stap verder. Daar ben ik boos over, en gefrustreerd 1. Wilde u altijd al Europarlementariër worden? 2. Wat waren uw verwachtingen? 3. Welke doelen had u zichzelf gesteld? 4. Wat heeft u concreet bereikt? 5. Als mensen u vragen wat u precies doet in Brussel, wat zegt u dan? 6. Waar bent u trots op? 7. Zijn er dingen die u achteraf gezien anders had moeten aanpakken? 8. Wat is uw grootste teleurstelling? 9. Durft u op feestjes te zeggen dat u Europarlementariër bent? 10. Bent u meer of juist minder Europees geworden? Jeroen Lenaers (35, Stramproy), zit sinds 2014 voor het CDA in Brussel. Hij is nu nummer 2 op de lijst. 1,,Nee, helemaal niet! Ik werkte al in Brussel, maar achter de schermen, en dat past precies bij me. Ik houd ervan om dingen goed uit te zoeken. Maar toen ze me vroegen, was ik wel vereerd.'' 2,,Ik zit het liefst op de inhoud, dus ik hoopte dat ik het echt wetgevende werk kon gaan doen. Kijk, als je houdt van een politiek feestje, dan moet je zor gen dat je in de commissie Buitenlandse Zaken zit, dan weet je zeker dat je in de spotlights komt. Ik wil concreet zaken veranderen. Voor Nederland en voor de mensen in de grensstreek, waar ik vandaan kom.'' 3,,Ik had geen concrete doelen. Wel wilde ik zo veel mogelijk gebruikmaken van de agenda die er al was om zaken te realiseren. Grensoverschrijdende samenwerking tussen politie en justitie, bijvoor beeld. Tijdens werkbezoeken merkte ik dat de politie in Zuid-Limburg erg gefrustreerd was, omdat het heel moeilijk is om aan de andere kant van de grens bezittingen van criminelen in beslag te nemen.'' 4,,Ik ben niet iemand die zich erop voorstaat dat hij dit en dit gedaan heeft. Maar als ik één ding moet noemen, dan is het de oprichting van de Euro pese Arbeidsautoriteit. Die gaat bijdragen aan een eerlijke Europese arbeidsmarkt." 5,,Dan zeg ik: ik zit in Brussel om de Europese wetgeving zó te maken dat we er voordeel van hebben.'' 6,,Ja, toch echt de Arbeidsautoriteit. Er wonen en werken 17 miljoen mensen in een ander land dan waar ze vandaan komen. Het is heel belangrijk dat dit eerlijk is geregeld is.'' 7,,In het begin heb ik heel veel energie gestoken in een delegatie voor Zuidoost-Azië. Dat heeft wei nig opgeleverd, en dat ga ik nooit meer doen. Verder ben ik af en toe te genuanceerd. Daar is in de media niet altijd evenveel ruimte voor.'' 8,,De migratiecrisis. Daarover hebben zich zo veel mensen zorgen gemaakt. Ik ben nauw betrokken geweest bij de herverdeling van asielzoekers. We heb ben duizenden amendementen doorgeploeterd, tal loze compromisvoorstellen gemaakt; allemaal voor niets. We zijn geen stap verder. Daar ben ik boos over, en gefrustreerd.'' 9 „Jazeker zeg ik dat! Ik krijg meestal eerst kritiek over het verhuiscircus naar Straatsburg, maar daarna komt het gesprek al snel op een thema dat de mensen interesseert. En wat grappig is: óf ik krijg te horen dat Brussel zich te veel met kleine dingetjes bemoeit óf ik krijg suggesties voor zaken waar Brussel nu écht eens iets aan moet doen.'' 4 ,,Dat is niet veranderd. Ik ben geboren uit een grensoverschrijdend huwelijk, ik kom uit de grensstreek, ik heb Europese studies gedaan... Ik ben Europees en ik zal het altijd blijven.'' maandag 6 mei 2019 GO Politicus in Brussel, hoe Mark van Assen Brussel jL 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8