Schokkend: verwaarloosde jochies 5 België vreest voor vermiste Julie strook. De afgelopen dagen is het geweld tussen Israël en Gaza opge laaid. Sinds vrijdag zouden vanuit Gaza 450 raketten zijn afgevuurd, die grotendeels werden onder- schept door het afweersysteem. Het Israëlische leger bestookte met vliegtuigen en tanks 220 Palestijnse militaire doelen van verzetsbewe ging Hamas, die in Gaza de scepter zwaait. Zeker zeven mensen kwa men om het leven, onder wie een zwangere Palestijnse vrouw en haar 14 maanden oude kind. Het Nederlandse gezin Reijnen verblijft sinds de aanval bij be vriende buren in de kibboets. ,,We zijn flink geschrokken, maar we worden goed opgevangen", vertelt Raymond Reijnen telefonisch van uit Nahal Oz. Hij en zijn vrouw wil- len dat hun kinderen opgroeien in een Joodse gemeenschap. Daarom verhuisde het Joodse gezin vorig jaar van Rotterdam naar Israël. Ze beseften dat ze in de kibboets op de grens met Gaza gevaar lo pen. ,,J e weet dat j e dit soort dingen kunt verwachten, maar het went natuurlijk nooit'', aldus Reijnen. Ze zijn niet van plan te verhuizen. ,,We horen hier thuis, in Europa weet je niet meer wie j e kunt vertrouwen", zegt Raymond. Hij is inmiddels hersteld van de schrik. ,,Het is maar een huis, ik ben niet bang, alleen pissig. Alles is vernield." Politieagent Tom Verweij schrijft geregeld columns op Facebook over zijn werk. Het verhaal van zaterdag hakte erin: op een bloedhete dag trof hij, na een melding van een buurvrouw, in een flatwoning twee 'achtergelaten' jongetjes onder er barmelijke omstandigheden. 'De een heeft alleen een onder- broek aan, de ander een luier', schrijft Verweij over die dag. 'Ner gens eten of drinken en ze zagen er versuft uit. In de slaapkamer liggen matrassen zonder lakens en de hele woning is een puinhoop. Alle ra men zitten potdicht. Een van de jo chies heeft een mes in zijn hand. Het andere jochie heeft een luier die al uren aan vervanging toe is.' Verweij schrijft ook dat 'de jochies Nergens eten of drinken voor de jongens, ze zagen er versuft uit een eigen taal hadden verzonnen, omdat ze zo veel met z'n tweeën waren'. Ook zouden de jochies 'dierlijk gedrag vertonen'. Het verhaal leidde tot veel reac ties, onder meer vanuit de Hannie Schaftstraat in Purmerend. ,,Dat was hier vorig jaar, of in elk geval hadden we precies hetzelfde'', ver telt bewoonster Carole Elferink. ,,Een buurvrouw hoorde ze al de hele dag huilen. Jochies van 4 en 1,5, schat ik. In dat huis woonde een vrouw, haar dochter kwam erbij wonen, met twee kleintjes. Wat er achter zit, weten we niet. Maar pas geleden zag ik ze weer in de flat. Met een andere vrouw. Ze zagen er nu gelukkig goed uit.'' De politie in Noord-Holland wilde niet reageren op het verhaal van Verweij. De Belgische politie heeft een moordonderzoek geopend naar Julie van Espen (23), die sinds zaterdag vermist is. Er zijn aanwijzingen dat de studente op gewelddadige manier om het leven is geko men. De studente vertrok zaterdag rond 18.30 uur met haar fiets vanuit haar huis in het Belgi sche Schilde naar het centrum van Antwerpen, maar kwam niet aan op een afspraak met vriendinnen. De politie en het Openbaar Ministerie spre ken van een verontrustende verdwijning. Er is een groot- schalig onderzoek gaande, de politie heeft een opsporings bericht verspreid. In Antwerpen zijn kleding stukken gevonden. Onder zoek zou hebben uitgewezen dat het gaat om spullen van de verdwenen studente. Ook het rieten mandje dat op haar fiets stond, zou intussen te ruggevonden zijn. Dat zou op een andere locatie zijn dan waar de kledingstukken wer den aangetroffen. Het Openbaar Ministerie wil over de gevonden spullen al leen kwijt dat er verder on derzoek naar wordt verricht. Ik zou er kapot van gaan als ik mijn beste vriend moest verliezen May roept Corbyn op tot compromis De Britse premier May heeft gister in een bijdrage in de Mail on Sunday de leider van oppositiepartij Labour Cor- byn opnieuw opgeroepen om mee te werken aan een com promis over de brexit. 'Laten we luisteren naar wat de kie zers hebben gezegd tijdens de lokale verkiezingen en onze meningsverschillen even ter zijde schuiven. Laten we een deal maken.' Volgens May zijn de Britten 'het falen van de twee grote partijen zat'. Hulp vrouwen in Sahel Jan Linzel overleden Dief in wc opgesloten maandag 6 mei 2019 GO de doden die vielen tijdens raketaanvallen tussen Israël en Hamas. foto ap eist zeven levens Mirjam en Raymond Reijnen. Een agent in de regio Zaan streek deelde zaterdag via Fa- cebook een dramatisch verhaal over twee verwaarloosde peu ters in een bloedheet huis. Ze vertoonden 'dierlijk gedrag', schrijft hij. Flatbewoners in Pur- merend zeggen: ,,Dat was hier.'' Victor Schildkamp Purmerend -Tom Verweij, agent ANTWERPEN Amerikaan Randy Etter zette zijn auto te koop om een levensreddende operatie van zijn hond te kunnen betalen. LONDEN CEREMONIE r De nieuwe Thaise koning Rama X wordt tijdens de tweede dag van de kroningsfestiviteiten op een gouden draagstoel door hoofdstad Bangkok gedragen. Er kwamen zestien sol daten aan te pas om het gevaarte te tillen. foto epa BAMAKO Het Rode Kruis schaalt de hulp op voor zwangere vrouwen in Mali, Soedan en Nigeria. Nu al overlijdt elke twee uur een vrouw in Mali door complicaties bij de zwangerschap. Met de droogtepe riode voor de deur dreigt een groot tekort aan voedsel en water. Het Rode Kruis opent giro 6868 om geld in te zamelen voor de hulp. GLENGARRIFF Oud-oorlogsvlie ger Jan Linzel is gisteren in Ierland overleden. Hij was de laatste nog le vende jachtvlieger die in mei 1940 meestreed tegen de Duitse lucht macht. Hij is 103 jaar geworden. BERGEN OP ZOOM Een 42-jarige man uit Bergen op Zoom probeerde zaterdag twee keer met een ge stolen pinpas te betalen bij een tankstation. Na de eerste transactie bleek het om een gestolen pas te gaan. Toen de man dezelfde dag nog maals langskwam, sloot een mede werker hem op in de wc. Agenten kwamen hem daarop halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5