Topscorer Kiran wil alles er nog uithalen Na zege op hekkensluiter is het feest bij IJzendijke Sluis wint en staat nu naast Nieuw Borgvliet A m mm 8 DERDE DIVISIE ACHTTIENDE ZEGE Hoek boekt de vierde overwin ning op rij (2-0). Tegenstander Stedoco krijgt nauwelijks een voet aan de grond op sportpark Denoek. w w Uitgerekend dat scorend trio speelt volgend sei zoen niet meer voor Ter neuzen. Verwei stopt vanwege zijn werk, Constansia heeft zijn vertrek naar Vlissingen aangekon digd en Kiran (foto) speelt vol gend seizoen opnieuw in België. Kiran, die gisteren door een in valbeurt van zijn 15-jarige broertje Kerim kon terugkijken op een speciaal duel, nestelde zich door zijn twee treffers aan kop van het topscorersklassement in de derde klasse A van het zondagvoetbal. „Scoren is altijd leuk voor een spits'', vertelde hij. ,,Het hadden er meer moeten zijn, maar de twee die ik maakte waren gewoon heerlijke goals.'' Zijn eerste, de 2-0, mikte de spits van buiten het strafschopgebied in de kruising. Zijn tweede, de 6-1 in de laatste minuut, was een schot nadat een verdediger was uitgekapt. „Er zijn veel mensen te leurgesteld dat wij drieën volgend seizoen niet meer voor Terneuzen spelen. Ik begrijp dat ook wel, de hele voorhoede weg. Ik baal er aan de ene kant van dat ik weg ga, maar heb er ook echt veel zin in om voor Malde- gem te spelen. Ik ga er sportief en financieel op vooruit.'' Voorlopig richt Kiran zijn vizier op de na- competitie, waarin hij met Ter- neuzen wil promoveren. ,,We willen er met z'n allen alles uitha len, maar het blijft een loterij.'' IJZENDIJKE ,,Ik geef er niet om wat je gaat doen, maar ge bruik alsjeblieft je verstand za terdagavond.'' Het was de niet mis te verstane boodschap van trainer Nico Knol richting de eerste selectie van IJzendijke, voorafgaand aan de belang rijke wedstrijd tegen hekken sluiter Vogelwaarde. ,,Er ontbraken bij ons al drie basisspelers en rond de mid dag kreeg ik nog een telefoon tje van een speler die ziek was'', aldus Knol. ,,Er deed daarom een speler uit het derde elftal mee en ik ben be gonnen met Kevin Burky, die na een langdurige afwezigheid pas één keer had getraind.'' Na acht minuten kon Knol al wat geruster op de bank zitten nadat Lodewijk van Keeken de 1-0 op het bord had gebracht. Net voor rust verdubbelde Max Goossen de voorsprong (2-0) en halverwege de tweede helft bepaalde dezelfde speler de eindstand op 3-0. Na afloop was het feest in de kleedkamer van IJzendijke. ,,Dit is wel heel erg lekker, we staan nu zelfs op de tiende plaats'', aldus de trainer, die dit seizoen zo lang met het de gradatiespook te maken heeft gehad. Waar IJzendijke op weg lijkt naar handhaving, is voor te genstander Vogelwaarde het doek na één jaar in de vierde klasse zondag al bijna gevallen. Jens Pyfferoen wist na een moei lijke start na twintig minuten de openingstreffer voor Sluis te ma ken. ,,FC Moerstraten parkeerde net als veel andere ploegen tegen ons de welbekende bus'', vertelde Sluis-trainer Danny Pols. Snel na die openingstreffer kwam FC Moerstraten uit een vrije trap langszij (1-1). Net voor het rustsig- naal wist wederom Pyfferoen Sluis op voorsprong te schieten (1-2). Na rust ging Sluis op de zelfde manier verder. ,,We hebben met een veel hoger baltempo ge speeld en veel kansen weten te creëren'', vertelde Pols. Pyfferoen maakte meteen zijn derde treffer van de middag maar miste daarna een strafschop. De vierde treffer kwam er alsnog voor Sluis; Stijn Olde Klieverik tekende voor de 1-4. Het slotakkoord kwam op naam van Veron Schram (1-5). Pols: ,,Het was een goede zondag voor ons. Wij winnen en de concurrent verspeelt punten.'' Je kon het plichtmatig noemen, of saai. Hoek-Stedoco was inderdaad geen wedstrijd die lang in het ge heugen zal blijven hangen. Maar voor een spektakelstuk heb je twee ploegen nodig die er echt iets van willen maken. Bij Stedoco, dat in de derde divisie al uitgespeeld is, ont brak zaterdag de echte wil om tot het gaatje te gaan. Hoek wilde wél een goede wedstrijd op de mat leg gen, waardoor de winst (2-0) meer dan verdiend was. Het duel met de nummer zeven van de ranglijst stond vooral in het teken van uitproberen, met het oog op de play-offs om promotie naar de tweede divisie. Dat de ploeg, net als tegen Odin'59, in een 5-3-2-sys- teem speelde was lange tijd nauwe lijks te zien. Maar Hoek oogde, ze ker voor rust, wel heel stabiel en gaf in het eerste uur geen kans weg. Drie andere zaken die opvielen tij dens Hoek-Stedoco. Het shirt met nummer 10 is van Rik Impens. Maar de positie in het veld, net achter de spitsen, is sinds kort voor Gianni Tiebosch. Tegen Odin'59 werd hij er neergezet en voetbalde hij fris en vol vertrou wen, tegen Stedoco had de Braban der het iets lastiger. Toch was hij de aangever bij de openingstreffer van Jonathan Constansia, vijf minuten voor rust (1-0). ,,Het is wel echt mijn plekje, maar ik ben er dit sei zoen nog niet vaak gebruikt'', zei Tiebosch. ,,Nu wel en ik denk dat het wel goed gaat. Wij zijn voetbal lend sterk, zeker op het midden veld. Daarom pas ik wel goed op die positie, denk ik. Als ik een heel jaar 'op tien' had gespeeld, was ik nu misschien wel al verder geweest als speler.'' Tiebosch, die op korte termijn duidelijkheid denkt te hebben over zijn toekomst, was op het midden veld onderdeel van een vierkant, met veel beweging en een snelle balcirculatie. Als dat loopt, met naast Tiebosch ook Constansia, Re- guillo Vandepitte en Impens, is het voor een tegenstander moeilijk om grip te krijgen op het kwartet. ,,Daarnaast hebben we op de flan- M m El - /'■l 'i:':.'T i ss ken met Karim (Bannani, red.) en Fabian (Wilson, red.) extra buiten spelers'', aldus Tiebosch. ,,En Kyle Doesburg die voorin staat, is ook supersnel. Dat is lekker voetballen.'' Gehoord op de tribune in Hoek. 'Zouden ze hem nog moeten heb ben na vandaag?' Het ging natuur lijk over Kyle Doesburg, die Hoek na dit seizoen voor Stedoco verruilt. Ja, hij miste voor rust een aantal mooie kansen, maar die ene was echt moeilijker dan het leek. Does burg passeerde de keeper, stond ri"": êmmM maandag 6 mei 2019 VL Voor de elfde keer in een reeks van dertien duels kwam Ter- neuzen tot een zege. Op eigen veld werd Virtus met 6-1 versla gen. De eerste Terneuzense treffer was in een poging een doelpunt te voorkomen van Brabantse makelij. De overige vijf goals kwamen op naam van Can Kiran (2x), Marc Verwei en Jahrdell Constansia (2x). Peter van Kouteren Terneuzen Zondag-vijfdeklasser Sluis kon gisteren meer dan tevreden te rugkijken op het weekend. Zelf wist de ploeg van Danny Pols te winnen van FC Moerstraten (1-5). Nieuw Borgvliet liet twee punten liggen, waardoor Sluis op gelijke hoogte kwam met de koploper. Lars van Paemel Moerstraten Nummer 21 knalt r Barry van der Hooft Hoek 1. DE NUMMER TIEN !Y1 r i mi m Itg-Ï W Kyle Doesburg zoekt naar een opening, met de Stedoco-verde- digers Wesley Pollemans (3) en Bryan Jongeneel om zich heen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 2. LACHEN OM DE TOPSCORER joim Verbeten gezichten bij Saïd Bouzambou (links) en Khalid El Hattach (rechts) als De Meern-doelman Max de Bree de bal in de slotfase klemvast heeft. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52