Kort en Cappuccino kronen 12 Game'78 op titelkoers na topper RUGBY EREKLASSE De rugbyers van Oemoemenoe winnen van Waterland (28-14) en bereiken daardoor de finale van de verliezerspoule. Coach Montgomery heeft zijn gewilde cultuuromslag. Koploper Game'78 versloeg in de Zeeuwse hoofdklasse con current De Goese Maan met 4-2. Daardoor stevenen de tennissers uit Clinge recht streeks op de titel af. In de eerste single verloor Bram Donze nochtans in drie sets van Rinke van Remortel: 4-6 6-2 5-7. Het was een mooie partij met veel lange rally's, waarbij Van Remortel net iets vaster was. Bovendien gaf de speler van De Goese Maan ook wat meer druk met zijn forehand. Donze kwam in de beslissende set met 5-1 achter en overleefde bij die stand op eigen service een matchpoint. De Hulstenaar kwam vervolgens knap terug tot 5-5, maar sloeg toen zijn eerste dubbele fout van de wedstrijd. Mede daardoor kon Van Remortel de partij bij 6-5 uitserveren. Zijn ploeg trok uiteindelijk met 4-2 aan het langste eind en deed daarmee goede zaken. De Vlissingse derby tussen De Schelde en DOS eindigde in 3-3. In Burgh-Haamstede ging Westerschouwen met 4 2 onderuit tegen De Schenge uit Arnemuiden. TC Smash- Zierikzee ging niet door. We zijn officieel nog niet gedegradeerd, maar de kans op behoud is nihil Dooms van speler naar trainer bij Breskens Soufian Dooms stopt na dit seizoen als speler van zondag vierdeklasser Breskens en wordt trainer bij de club. Hij gaat een duo vormen met Wim Fenijn. Dooms volgt bij Breskens zijn huidige trainer Bart Corstanje op. Hij was nog maar aan zijn eerste seizoen bezig bij de Zeeuws-Vlaamse club, maar stopt er na de huidige voet baljaargang mee. Corstanje was eerder drie seizoenen trainer van Hoek 2. Mick van Dijke in de top tien Tweedezege Tim Pleijte EK-goud voor Zeeuwen Coach Reweti Montgomery heeft het gevoel dat hij met Oemoeme- noe piekt op het juiste moment. ,,De laatste weken zie ik écht een team op het veld staan", zei de Nieuw-Zeelander zaterdag. ,,Je merkt dat het onderlinge vertrou wen er nu is. That's a big thing." 'Monty', die bezig is aan zijn eerste seizoen, heeft een mantra: hij wil niet leiding geven aan een team of champions, maar aan een champions team. Bij het eerste gaat het om een groep sterke individu alisten, bij het tweede om een krachtig en hecht collectief. In het duel met Waterland, dat met 28-14 gewonnen werd, zag hij de Mid delburgse rugbyers voor de tweede keer op rij serieus voor el kaar door het vuur gaan. ,,Bij de wedstrijd tegen Ascrum begonnen de spelers te geloven in elkaar. Vandaag deden ze dat nog steeds. Het heeft even geduurd om hier voor een cultuuromslag te zorgen, maar ik denk dat we nu op de goede weg zijn. Iedereen snapt nu wat ik bedoel." Joey Luitwieler constateerde hetzelfde. ,,Er wordt", zo zei de aanvoerder, „minder ge-bitcht in het veld. We zeuren minder tegen elkaar. Gaat een actie verkeerd, dan wordt de verantwoordelijke speler niet langer afgebrand." Montgomery: ,,Ze geven elkaar niet meer ergens de schuld van, Ik wil er naartoe dat we alle posities gaan invullen met Dutch Boys maar zeggen: 'Kom op, volgende keer beter'. Zó zie ik dat graag." Het levert onmiskenbaar resul taat op. Ascrum, de koploper in de verliezerspoule van de ereklasse, werd op 13 april in Amsterdam met 33-41 verslagen. Dat was een stunt. Zaterdag volgde er een klin kende zege op Waterland. Oemoe- menoe stond weliswaar kort op achterstand (13-14), maar maakte dat daarna snel weer goed. Afsluiting Door de twee zeges op rij bereikte de Middelburgse equipe toch nog de finale van de verliezerspoule, iets waar een paar weken geleden niet meer op gerekend werd. In de eindstrijd op 19 mei treft Oemoe menoe opnieuw Ascrum. De inzet is dan de zevende plaats in de ere klasse. Luitwieler was zaterdag, net als zijn teamgenoten, oprecht blij met die extra wedstrijd: ,,Er was geen druk op ons gelegd, maar we wilden allemaal nog die extra wedstrijd eruit slepen. Dat we momenteel goed rugbyen, is al mooi. Dat we de finale mogen spelen, maakt de afsluiting van het seizoen alleen maar mooier." Montgomery begint na de finale sowieso met een goed gevoel aan de zomerstop. De 'kiwi' weet al leen dat hij er nog niet is. Hij wil graag nog een paar jaar in Middel burg blijven en toewerken naar een ploeg zonder buitenlanders. ,,Nu is Oemoemenoe nog afhan kelijk van jongens uit bijvoorbeeld Australië en Nieuw-Zeeland. De club haalt ze voor een aantal be langrijke posities. Ze komen één of twee jaar en gaan dan weer. Op die manier raken de eigen spelers on voldoende gewend aan die posi ties. Ik wil er naartoe dat we alle posities gaan invullen met Dutch boys. Er is hier talent genoeg." Imke Kort en de vosmerrie Cappuc cino ontpopten zich tot het ko ningskoppel van het evenement in Nieuw- en Sint Joosland. Na twee overwinningen in de klasse ZZ zette de combinatie gisteren met de zege in de Grote Prijs De Kroo Rui tersport (nationaal 1.40m klassiek met barrage) de kroon op het werk. ,,Drie dagen achter elkaar winnen in zo'n sterk deelnemersveld. On gelooflijk. Het is alsof ik op een roze wolk leef'', was Imke Korts eerste reactie. De ruiters werden door Rens Wondergem uit Ritthem, met zijn selectieve parkoersen, vier dagen lang stevig op de proef gesteld. Maar het niveau bleek hoog, getuige het aantal combinaties dat zich telkens voor de barrage plaatste. Vier combinaties streden in de barrage om de hoofdprijs. Met een foutloze omloop in 47.74 seconden zette eerste starter Marieke de Bart uit Baasdorp, met de vosmerrie Champagne Z, de druk op de ketel. Imke Kort liet meteen zien dat het heel wat sneller kon. Zij stuurde de als een hinde over de acht hinder nissen flitsende indoctro-dochter in 44.14 seconden naar het goud. Prijsvechter Dave Maarse uit Wellerlooi, al jaren één van de smaakmakers op de vierdaagse, haalde met de met veel vermogen van de bodem ketsende ruin Falco nog alles uit de kast. Hij maandag 6 mei 2019 PM TENNIS Wesley van Hoeijen De team- coach van de darters van RCT was duidelijk na de 10-0-ne- derlaag tegen Bosgenoegen VOETBAL WIELRENNEN Wielrenner Nick van der Lijke heeft de Ronde van Yorks hire afgesloten als de nummer tien van het algemeen klasse ment. De Middelburger van Roompot-Charles werd der tiende in de slotetappe. foto cor vos MOUNTAINBIKE Mountainbiker Mick van Dijke is negende gewor den tijdens een wedstrijd met de nationale selectie onder 23 in het Duitse Heubach. Zijn broer Tim was ook van de partij en eindigde op de vijftiende stek. De komende weken hopen de broers zich te plaatsen voor het Europees kampi oenschap moun tainbike. ATLETIEK Tim Pleijte (foto) heeft de lood zware trail De Ko ning van Spanje, over 29 kilometer, voor de tweede keer op zijn naam geschreven. Hij fi nishte na 1 uur, 28 minuten en 44 se conden in Gulpen. BILJARTEN Jean Paul de Bruijn en Joey de Kok hebben tij dens het EK biljar ten alle spelsoor- ten in het Duitse Brandenburg goud gewonnen. Met het team De Goeie Queue werd het toernooi in het driebanden klein voor teams ge wonnen. Dat deden de Zeeu wen samen met teamgenoten Jerry Hermans en Frédéric Caudron. Meer vertrouwen, Roeland van Vliet Middelburg - Reweti Montgomery De Australiër Andictor Petelo dendert door de defensie van Waterland heen. Hij maakte een try in de eerste helft. Yedney America en Joey Luitwieler zorgden na rust voor de andere twee. FOTO LEX DE meester Imke Kort en de vosmerrie Cap puccino waren nauwelijks tot niet te stoppen tijdens de veer tiende editie van Outdoor Zee land Jumping. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland weg,c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40