Niveau hoog en verschillen klein in Axel 11 Litouwer Jasikonis is de sterkste in Axel DUTCH MASTERS OF MOTORCROSS WINNAAR Voor het eerst in lange tijd is Jef frey van Kempen (26) weer aan een „lekker seizoen" bezig. Vrij van blessures en mentale proble men waagt de motorcrosser uit Oost-Souburg zich weer aan de grotere KNMV-wedstrijden, zoals die van gisteren in Axel. ,,Ik ben blij dat ik hier weer aan kan mee doen", zei hij, nadat hij bij de Dutch Masters of Motocross als 25ste eindigde in de 500 cc. ,,Dit is het mooiste dat je in Nederland kunt rijden." De Walchenaar ging op de fraai vormgegeven Zeeuws-Vlaamse zandbaan, die omzoomd werd door verrassend veel toeschou wers, de strijd aan met tal van WK-rijders. Tegen mannen als Max Anstie, Arminas Jasikonis, Arnaud Tonus en Glenn Colden hoff kon hij natuurlijk niet op. Die reizen de hele wereld over en staan bij de ene na de andere Grand Prix achter het starthek. MSSr. De Yamaha-coureur werd in Als je mentaal niet zo sterk bent, komen die klappen behoorlijk aan al dat geweld ook niet laatste. In beide manches reed hij zelfs lange tijd in de brede middenmoot, voordat hij iets wegzakte. Fulltime baan ,,Het is logisch dat ik het niet red tegen die profs en semiprofs", zei Van Kempen. ,,Ik werk fulltime in een machinefabriek in Middelburg en help 's avonds ook nog mee in de motorzaak van mijn vader. Ik moet morgenochtend alweer om half acht beginnen. Ik denk dat geen van de anderen dat hoeft te zeggen. Zij kunnen bijna helemaal leven voor de sport. Het was wel leuk geweest als ik hier in de top 20 was geëindigd en meerdere punten had behaald.Maar ach, dit is ook prima." Van Kempen liep in 2014 een ernstige knieblessure op. Daarna had hij allemaal mindere jaren. Vanzelfsprekend kostte de revali datie tijd, maar hij was ook almaar onzeker op de motor. ,,Neem nu 2018. Aan het begin van mijn derde clubwedstrijd, ook hier in Axel, stapte ik hard af." In het mo torcrossen staat dat voor 'crashen'. ,,Dat hakte er flink in. En nadat ik bij één van mijn volgende races ook nog mijn enkel verzwikte, zakte de moed me in de schoenen. Als je mentaal al niet zo sterk bent, komen die klappen behoorlijk aan." Nu, een jaar later, is Van Kem pen juist monter. Het is wel duide- lijk dat de Souburger weer zin in het crossen heeft. ,,Ik heb eigenlijk alles weer een beetje op orde, op zowel fysiek als mentaal gebied." Half april werd hij bij de ope ningswedstrijd van de Dutch Mas ters ofMotocross in Oss 31ste en vorige week kwam hij bij een min der sterk bezette race voor het open Nederlands kampioenschap in Lelystad uit op de 15de plaats. Zijn resultaat in Axel paste vlek keloos in die lijn. ,,Het is jammer dat ik het hoge tempo niet wat lan ger volhield", zei hij. ,,Op het einde van de eerste manche hiel den mijn armen het niet meer vol en viel ik wat terug. In de tweede manche ging ik een keer door mijn rug." Het was de Rus Nikita Kucherov - niet onbekend in Axel - die deze heat met een miniem verschil won, voor de Belg Liam Everts - zoon van tienvoudig wereldkampioen Stefan - die er in de laatste meters nog van alles aan deed om de Rus van de eerste plaats te verdringen, dat had voor hem dagwinst betekend. Kjell Verbruggen had na winst in de eerste manche genoeg aan de derde plaats om de dagwinst bin nen te halen. De enige Zeeuwse deelnemer in deze klasse was Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen. De Husqvarna-rijder werd in beide manches 25ste. Zijn vader Richard vond dat er meer in had gezeten. ,,Hij heeft heel goed gereden, zijn rondetijden waren gelijk aan die van de zestiende plaats, maar hij maakte soms verkeerde keuzes in het kiezen van de juiste sporen.'' Bij de 85 cc waren alle Zeeuwse ogen gericht op Danny van de Bosse uit Ovezande. Tijdens de tijdtraining voor de startopstelling wist hij er een negende plaats uit te persen. In de eerste manche was de SKS-Husqvarna-rijder goed op weg en leek hij zevende te worden. In de laatste ronde maakte hij echter een fout en daardoor finishte hij als tiende. In de tweede manche ging het in de openingfase al mis, toen de Bevelander werd aangetikt en ten val kwam. Ver achter het plaats zat er niet in. In het dagklas- veld kon hij aan een inhaalrace be- sement leverde dat de zestiende ginnen. Meer dan een twintigste plaats op. maandag 6 mei 2019 De Litouwse motorcrosser Arminas Jasikonis won gis teren de tweede wedstrijd van de Dutch Masters of Mo tocross. Eerder zegevierde hij ook al bij de eerste races in Oss. Jasikonis (21) won op het cir cuit van RES Axel de eerste manche van de 500 cc en ein digde in de tweede heat als tweede. Hij hijgde voortdu rend Glenn Coldenhoff in zijn nek, maar slaagde er niet in hem te passeren. De Neder lander werd tweede in het dagklassement, voor de Zwit ser Jeremy Seewer. De wedstrijd voor de Dutch Masters of Motocross was aanvankelijk op 16 en 17 maart gepland, maar werd toen af gelast omdat het circuit blank stond. Op Bevrijdingsdag kon- ie alsnog verreden worden. Veel wereldtoppers kwamen ervoor naar Zeeuws-Vlaande- ren. Die staan volgend week einde weer allemaal aan de start bij een Grand Prix in Ita lië. Jeffrey van Kempen (rechts) in actie in Axel. fotocamileschelstraete Jeffrey van Kempen: pijnvrij en mentaal weer helemaal in orde Roeland van Vliet Axel - Jeffrey van Kempen Bij de 125 cc was het in de tweede manche extra genieten tijdens de Dutch Masters of Mo torcross. De verschillen waren erg klein. Herman Heuvink Axel Het publiek in Axel. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39