Nieuwenhuijse haalt opgelucht adem Kiran wil promoveren en vertrekt dan weer Nummer 2 Carrière van Maranus kan na rode kaart zomaar klaar zijn 8 Op eigen veld komt VC Vlissingen tegen degradant De Meern niet verder dan 2-2. Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach maken hun rentree bij de worstelende zondag-hoofdklasser. Door de zege is 's-Heer Arendskerke in de derde klasse A na 23 duels kop loper, met drie punten voorsprong op Luctor Heinkenszand. Een prachtig afscheid lonkt voor de naar De Meeuwen vertrekkende Nieu wenhuijse (foto). ,,Het zijn nog drie wedstrijden en het is toch een jonge ploeg. Ik ben benieuwd hoe ze met de spanning om zullen gaan.'' Het duel met Kapelle was voor Nieuwenhuijse niet zomaar een wedstrijd. Bij Kapelle is zwager Harry de Waard leider en neefje Cas de Waard selectiespeler. Nieuwenhuijse: ,,Hijviel in de tweede helft in. Toen gingen ze voetballen. Hij zei net al; ik heb de tweede helft gewonnen.'' Het duel werd gekenmerkt door twee totaal verschillende helften. Nieuwenhuijse: ,,Wij hadden wind mee voor rust, kwamen op 3-0 en er was geen vuilt je aan de lucht. Een prima eerste helft. Maar een minuut na rust viel de 3-1 en toen ontstond er toch wat pa niek bij ons.'' Michel Harinck, Justin le Conté en Marijn Corstanje scoorden voor Arendskerke, Sou liman Abali maakte de 3-1. Toen Reinier Goedemondt er 3-2 van maakte hield Nieuwenhuijse zijn hart vast. „Gelukkig maakte Den nis Goedegebure de 4-2. Dit is echt een teamprestatie vandaag. Er zijn weinig uitschieters bij ons. Wij winnen niks gemakkelijk.'' SPUI Domburg was zaterdag in de vierde klasse A in een doelpuntrijk, sportief en leuk duel met 3-6 te sterk voor Spui. Drie punten in de tas, maar toch hield de Walcherse ploeg een bittere nasmaak over aan de wedstrijd. Domburg kreeg namelijk drie rode kaarten van de Belgische scheidsrechter Davy Boodts uit Temse. Goalgetter en oudgediende Chiel Maranus kreeg er zelfs één nadat hij al gewisseld was. Door de naderende fusie met Oostkapelle dreigt de carrière van de spits in één klap over te zijn. ,,Het was geen terechte rode kaart. Martijn Minder- houd had net zijn tweede gele kaart gekregen en die kaarten sloegen al nergens op. Ik vroeg netjes wat er aan de hand was, de scheidsrechter kwam naar me toe en trok de rode kaart uit zijn kontzak. Dit heb ik echt nog nooit meegemaakt", aldus de 37-jarige Maranus. Zijn treffer tegen Spui - de 217e treffer in zijn carrière - zou zomaar zijn laatste kun nen zijn geweest in het shirt van Domburg 1. „Volgend sei zoen ga ik lager voetballen. De fusieclub zal minimaal in de tweede klasse spelen, daar ga ik niet in mee. Dit kan een triest einde van mijn carrière worden, maar ik wacht het af. Bij een schorsing ga ik meteen in beroep. Ik heb niks ver keerds gezegd of gedaan.'' Uitgerekend dat scorend trio speelt volgend seizoen niet meer voor Terneuzen. Verwei stopt vanwege zijn werk, Constansia heeft zijn vertrek naar Vlissingen aangekondigd en Kiran (foto) speelt volgend seizoen opnieuw in België. ,,Er zijn veel mensen teleurge steld dat wij drieën volgend sei zoen niet meer voor Terneuzen spelen'', zei Kiran na afloop van het duel. ,,Ik begrijp dat ook wel, de hele voorhoede weg. Ik baal er aan de ene kant van dat ik weg ga, maar heb er ook echt veel zin in om voor Maldegem te spelen. Ik ga er sportief en financieel op voor uit.'' Voorlopig richt Can Kiran zijn vizier op de nacompetitie, waarin hij met Terneuzen wil promove ren naar de tweede klasse. ,,We willen er met z'n allen alles uitha len, maar het blijft een loterij.'' Hoofdklasse B Vlissingen De Meern was na de rode kaart op slag van rust voor Serkan Yasar rijp voor de slacht, maar hoofdklasser VC Vlissingen kwam gisteren te gen de hekkensluiter niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Dat resultaat betekende voor de bezoekers uit Utrecht degradatie naar de eerste klasse, iets waar Vlissingen nog al tijd voor vreest. De Meern-thuis was namelijk een wedstrijd die al maanden met rood omcirkeld stond in de agenda. ,,Die móét je winnen'', klonk het geregeld aan de Irislaan. Dat Vlis- singen er niet in slaagde drie pun ten te pakken, lag aan twee dingen: de falende (rest)verdediging in het eerste bedrijf en de vele gemiste kansen na rust. In de zevende minuut begon het onheil, toen Gideon Emanuels een rebound binnen tikte: 0-1. Amper een minuut later buitten de Utrechters een overtalsituatie niet goed uit, waardoor Vlissingen met de schrik vrijkwam. Doelman Ka- rim Ben Sellam probeerde zijn ploeg wakker te schudden, maar de nummer veertien van de hoofd klasse B bleef slordig. Als er een bal uitrolt, vind ik dat je erachteraan moet rennen Exemplarisch was het dat Vlis- singen via een klutsgoal op gelijke hoogte kwam. Clubtopscorer Ab- doe Abdenbi - die in de belangstel ling van Hoek staat - kreeg de bal voor zijn voeten en knalde de 1-1 op het scorebord. De 29-jarige aanval ler maakte zijn tiende treffer van het seizoen. De dubbele cijfers ha len lukte hem nooit eerder in zijn loopbaan. Tevens rekende Abdenbi af met zijn maandenlange doelpun- tendroogte. Na afloop toonde hij zich stoïcijns. ,,Ik had liever niet ge scoord en gewonnen.'' Opstootje Vier minuten voor het rustsignaal zorgde wederom Gideons voor mi neur in het Vlissingse kamp: 1-2. De perspectieven voor de thuisploeg werden iets beter toen een op stootje Serkan Yasar fataal werd. De aanvaller van De Meern was niet gediend van een duw die Jiri van den Hemel uitdeelde en schopte de jonge rechtsback van Vlissingen - die in de tweede helft met griep uit zou vallen - keihard tegen zijn knie. Scheidsrechter Witlox kon niet an ders dan de rode kaart tevoorschijn halen. In de tweede helft was het spel- beeld zoals verwacht: Vlissingen dat een gaatje zocht in de zwart- oranje muur. Twee wissels zorgden pas écht voor een offensief. In de 67ste minuut betrad Saïd Bouzam- bou het veld, vijf minuten later maakte Khalid El Hattach zijn op- Hoek Het duel met de nummer zeven van de ranglijst stond vooral in het teken van uitproberen, met het oog op de play-offs om promotie naar de tweede divisie. Dat de ploeg, net als tegen Odin'59, in een 5-3-2-sys- teem speelde was lange tijd nauwe lijks te zien. Maar Hoek oogde, ze- mmmm. maandag 6 mei 2019 PM Trainer Adriaan Nieuwenhuijse moest kort na het inhaalduel met Kapelle echt even de tijd nemen om op adem te komen. ,,Ik ben net een beetje bijgeko men'', sprak hij een kwartier na afloop van de wedstrijd, waarin zijn ploeg met 4-3 aan het langste eind trok. Klaas Verspoor 's-Heer Arendskerke Voor de elfde keer in een reeks van dertien duels kwam Ter- neuzen tot een zege. Op eigen veld werd Virtus met 6-1 versla gen. De eerste Terneuzense treffer was in een poging een doelpunt te voorkomen van Brabantse makelij. De overige vijf goals kwamen op naam van Can Kiran (2x), Marc Verwei en Jahrdell Constansia (2x). Peter van Kouteren Terneuzen Kansenregen, n Stefan Maas Emanuels 0-1 20. Abdenbi 1-1 41. Emanuels 1-2 86. Abdenbi 2-2 - Khalid El Hattach Je kon het plichtmatig noemen, of saai. Hoek-Stedoco was in derdaad geen wedstrijd die lang in het geheugen zal blijven han gen. Dat kwam vooral doordat alleen Hoek een goede wedstrijd op de mat wilde leggen Tegen het matige Stedoco was de 2-0- winst meer dan verdiend te noe- men. Barry van der Hooft Topscorer Kyle Doesburg zoekt naar een opening met de Ste- doco-verdediger Wesley Pollemans (3) en Bryan Jongeneel om zich heen. foto camile schelstraete Verbeten gezichten bij Saïd Bouzambou (links) en Khalid El Hattach (rechts) als De Meern- doelman Max de Bree de bal klemvast heeft. foto dirk-jan gjel- TEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36