Doe mee win Robben na 158 dagen eindelijk weer op het veld bij Bayern II GIRO WIELERSPEL 6 Ga naar pzc.nl/wielerspel Een rentree, een staande ovatie en een nieuwe landstitel die lonkt met Bayern. Arjen Robben voelde zaterdag weer waarom hij nog zo graag voetbalt. Het liefst gaat hij door. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Derby County heeft zich op de slotdag van het Cham pionship ver zekerd van deelname Eindelijk werd Arjen Robben wak ker met het gevoel dat hij weer voetballer is. Het waren maar vier minuten geweest een dag eer der tegen Hannover. Maar het gras, het stadion, de warme ontvangst met een staande ovatie, het voelde allemaal vertrouwd en intens. En dan gebaarden zijn medespelers ook nog dat hij de vrije trap moest nemen die vlak na zijn invalbeurt viel. Zijn schot ging hoog over, maar dat deed Bayern verder geen pijn bij 3-1. „Hier doe je het uiteindelijk alle maal voor", zegt Robben, die voor het eerst in 158 dagen weer speelde. „Ik heb nu weer gemerkt hoe heer lijk ik het nog steeds vind om te voetballen. Daarom wil ik het liefst nog niet stoppen na dit seizoen, maar doorgaan. Anderzijds wil ik niet nog eens vijf maanden de el lende van dit seizoen." Mysterieuze blessure Sinds eind november was Robben bezig met terugkomen van een mysterieuze blessure in het gebied van dijbeen/heup/rug, waarbij nooit duidelijk werd wat hij precies mankeerde. Een paar keer leek een rentree aanstaande en moest hij toch weer afhaken. Hij liet zich zelfs aan zijn gebit helpen, omdat werd gedacht dat de oorzaak lag in een paar ontstoken kiezen. Maar, op welk niveau kan en wil hij na Bayern nog instappen met een broos gestel? Kun je daarmee nog naar PSV, Groningen, een Italiaanse club, teams in Turkije, Azië, Austra lië of de Amerikaanse competitie, die Frank de Boer laatst pittig noemde door het vele gereis? Vanuit alle continenten hebben clubs Robben al aanbiedingen ge daan. Hij sloot alleen een stap naar 'de zandbak' direct uit. Want uit- bollen en nóg meer geld binnen- harken, dat heeft in zijn beleving niks met topsport te maken. Het lijkt hem ook niks voor de familie. Japanse media schoven al twee keer FC Tokio naar voren als nieuwe werkgever. Met een stellig heid dat je denkt: daar speelt wat. Robben is ook van die interesse op de hoogte, maar verder niks. ,,Wat er na Bayern gebeurt ligt echt nog helemaal open. Ik heb mijn toe komst een beetje opzijgeschoven de laatste maanden, ik wilde eerst weer helemaal fit worden. Ik ben dankbaar dat heel veel clubs zich voor mij hebben gemeld de afgelo pen maanden. Er zijn nu nog drie wedstrijden te gaan bij Bayern en daarin wil ik nog een keer kampi oen worden en de bekerfinale win nen. Daarna zien we wel wat ik wel of niet ga doen." -Arjen Robben (35) Wat er na Bayern gebeurt ligt echt nog helemaal open. Ik wilde eerst weer helemaal fit worden Dat kampioenschap is dicht- bijna het puntenverlies van concurrent Borussia Dortmund bij Werder Bremen (2-2). Bay ern kan zaterdag al de zevende titel op een rij pakken en de achtste sinds de entree van Rob ben in 2009, maar Leipzig-uit is wel een zware kluif. Een week later kan het ook gebeuren, thuis tegen Ein- tracht Frankfurt. Een week daarna stuit Bayern weer op RB Leipzig in de finale om de DFB-Pokal. Zijn korte invalbeurt zaterdag kreeg voor Robben ook nog een an der speciaal tintje. Het was de 700ste officiële wedstrijd uit zijn loopbaan, waarvan bijna 400 in het shirt van Bayern. In deze slotweken jaagt hij ook nog op zijn 100ste competitiedoelpunt voor de Duitse club. Robben staat nu op 98 treffers in de Bundesliga. maandag 6 mei 2019 Liverpool boekte zaterdag een 2-3 zege bij Newcastle United. Het nam daarmee in ieder geval voor even de kop positie over van Manchester City, dat vandaag pas in actie komt. Virgil van Dijk (foto) zette Liverpool al vroeg op 0-1 met een kopbal. Kort voor tijd besliste Origi de wedstrijd. Manchester United mist komend jaar de Champions League. De Engelse groot macht kwam uit bij het gede gradeerde Huddersfield Town niet verder dan 1-1. De Neder landse invaller Tahith Chong was in de slotfase nog dicht bij de winnende treffer voor ManUnited. aan de play-offs om promotie naar de Premier League. De ploeg van trainer Frank Lam- pard won met 3-1 van West Bromwich Albion. De Neder lander Kelle Roos (26, foto) keepte bij Derby County. Norwich City kroonde zich tot kam pioen op het tweede niveau van Engeland door met 1-2 te winnen bij Aston Villa. Doelman Tim Krul (foto) ontbrak dit seizoen geen minuut bij The Canaries. Trainer Peter Bosz haalde met Bayer Leverkusen uit tegen Eintracht Frankfurt. Bosz stond met zijn team na 37 minuten al 6-1 voor, daarna werd niet meer gescoord. PC 'Nog altijd heerlijk om te voetballen' Maarten Wijffels Rotterdam/München Kingsley Coman maakt plaats voor een glunderende Arjen Robben. foto bsr agency/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34