met witte badjas over je arm II 3 'Dit motiveert en geeft rust' Dezewedstrijd hadden we nodig als ideale voorbereiding op woensdag laat het toe om sterspelers Hakim Ziyech, Dusan Tadic en Frenkie de Jong voor tijd naar de kant te halen. Alles om woensdag alweer klaar te zijn voor een veel grotere wedstrijd dan gisteravond. Een halve finale in de Champions League in de eigen Johan Cruijff Arena tegen Totten ham Hotspur. Dé kans op iets unieks, iets fascinerends. Blind wil er niet over liegen of praten voor de bühne: „Natuurlijk zit ook die wedstrijd in je hoofd. Maar ik merkte in de groep niets van: vooral niet geblesseerd raken. Nee, er was focus en overtuiging. Deze wedstrijd hadden we juist no dig als ideale voorbereiding op woensdag. We hunkerden naar een prijs. Dit is de eerste, hopelijk vol gen er nog meer.'' Ook in de bekerfinale is Blind de leider die hij de laatste maanden van Ajax is. Een rustpunt. Belang rijk als maker van de 0-1. ,,Ik doe mijn uiterste best. Het lijkt of alles klopt bij ons, binnen en buiten het veld. Dit gevoel moeten we nu vast houden en koesteren.'' Nog drie wedstrijden, of misschien wel vier als de finale van de Champions League wordt bereikt. Plezier Het plezier zit hem ook in de ma nier van voetballen. De overige goals van Klaas-Jan Huntelaar (twee keer) en Rasmus Kristensen vallen na schitterende aanvallen over tal van schijven. De eerste der tig minuten ontregelt Willem II de boel nog knap, maar daarna is het kwaliteitsverschil simpelweg te TEN HAG groot. Dat Ajax niet met de gang bare basis speelt, maakt deze per fect ingespeelde ploeg ook niet uit. Sterker, ook de wijzigingen van Erik ten Hag voor deze finale vallen perfect uit. Spits Huntelaar maakt er twee, zelfs stand-in rechtsback Kristensen scoort dus ook. Noussair Mazraoui speelt sterk op het mid denveld, misschien wel een voor bode van zijn nieuwe toekomst bij Ajax. Na afloop regent het filmpjes van feestvierende Ajax-spelers. Maar de foto die algemeen directeur Edwin van der Sar later op de avond op zijn Twitteraccount plaatst, vertelt ei genlijk het verhaal. Daar zit hij met collega-directeur Marc Overmars, zittend op een bankje in de kleed kamer. De KNVB-beker keurig tus sen het duo ingeklemd. Hun koers wijziging bij de club heeft een eer ste prijs opgeleverd. Nu de échte hoofdprijzen nog. gaf zijn argumenten, ik heb aange geven dat ik het liefst centraal speel, maar ik had het idee dat de keuzes al gemaakt waren. En na af loop, nu we met 4-0 hebben verlo ren, is het makkelijk om te zeggen dat de opzet is mislukt. Maar als we een van die twee mogelijkhe den hadden benut toen het nog Play-offs winnen is allicht minder moeilijk dan Ajax verslaan 0-0 was.Of als je alleen al met 0 0 de rust haalt, dan wordt er ver moedelijk positief over het wed strijdplan gesproken." Met het miniatuurbekertje en de witte badjas in zijn rolkoffer loopt Heerkens richting spelersbus. ,,Of ik die basjas thuis ga dragen? Haha, dat denk ik niet. Ik heb nog nooit een badjas aan gehad. Dus dit is er eentje die bij de verzame ling shirtjes komt te liggen." Heerkens mag nu eerst een dag of twee balen en uitrusten en moet dan 'volle bak' richting de laatste twee competitiewedstrij den (Emmen-thuis en ADO-uit), waarin Willem II de huidige acht ste plek op de ranglijst moet zien te behouden. ,,Dan spelen we play-offs om Europees voetbal. Als we die ook niet halen, dan gaat dit op zich goede en mooie seizoen uit als een nachtkaars en dat moe ten we voorkomen", aldus Heer- kens, die het bereiken van de play offs niet als een prijs ziet. ,,Wel als we die winnen. Dat zal niet mee vallen, want dan moeten we twee ploegen uitschakelen die hoger zijn geëindigd, maar dat zal allicht minder moeilijk zijn dan Ajax ver slaan. Het zou niet alleen een mooie beloning voor ons als spe lers zijn, maar ook voor ons pu bliek. Mooi om te zien dat er zo veel mensen mee waren naar de Kuip. En dat spandoek. geweldig. Ook die mensen verdienen een mooi slot van het seizoen." maandag 6 mei 2019 GO - Daley Blind Edwin van der Sar en Marc Overmars met de KNVB-beker. FOTO TWITTER ROTTERDAM Vanzelfspre kend was Ajax-trainer zeer tevreden met het binnenha len van zijn eerste prijs als trainer van Ajax. Maar ook hij weet dat de bekerwinst slechts een begin is. ,,Het is veel te lang geleden dat Ajax wat gewonnen had. We heb ben een mooi seizoen, maar uiteindelijk moet je met iets tastbaars staan. Dat hebben we nu, maar we willen meer. We hebben er hard voor ge knokt en ik wilde ook heel graag deze prijs winnen voor de fans, want die hebben er lang op moeten wachten." ,,Deze zege motiveert en geeft rust. Het is heerlijk om met deze ploeg te werken. Deze jongens stralen zoveel plezier uit. Tijdens de wed strijd, maar ook als ze feest vieren met de supporters." Klaas-Jan Huntelaar schuift de 0-2 binnen, met links. De Ajacied maakte twee treffers. FOTO PIM RAS - Freek Heerkens Teleurstelling bij de spelers van Willem II, de verliezersbadjas om de schouders, na de verloren bekerfinale. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31