effeweg.nl Ontdek voordelig de mooiste bestemmingen MEDIA CULTUUR 23 Boek zonder aanbetaling effeweg.nl oF bel 08810 30 800 maandag 6 mei 2019 Nu is hij op weekenddagen gastheer van het programma Muziekcafé. ,,Zeker. Ik weet wat ik kan. En ook wat ik niet kan. Ik ben geen door God gezonden deejay als Jeroen van Inkel, Edwin Evers of Giel Beelen. Zij zijn buitencategorie.'' ,,Het is gewoon een kwestie van ta lent. Zij hebben ook echt zaken ver anderd. Van Inkel haalde Amerika naar de Nederlandse radio met zijn specifieke geluid. Evers maakte de personality-radio groot.'' Sinds de Tros (inmiddels Avro- Tros) in 2009 de organisatie van het Songfestival overnam van de NOS, is Dekker betrokken bij de selectie van de Nederlandse kandidaat. Hij maakte achter de schermen sleutel momenten uit de vaderlandse Euro visiehistorie mee. Hij bemiddelde in Kopenhagen tijdens de gewapende vrede tussen Common Linnets Ilse DeLange en Waylon en hij koos voor de komende editie met de rest van de selectiecommissie voor de totaal on bekende Duncan Laurence uit Spij- kenisse. Wedkantoren zien hem na mens Nederland voor het eerst sinds Teach-In met Ding-A-Dong uit 1975 weer het Songfestival winnen. ,,We moeten echt oppassen dat als Duncan straks derde wordt, het geen teleurstelling is. Zo'n klassering zou een ongekend goede prestatie zijn! De parallel tussen het Songfestival en Ajax is: we krijgen nu veel waar dering, maar we hebben nog niets.'' ,,Dat zou ten eerste heel verdiend zijn voor Duncan, een zeer talent volle muzikant. Voor mij betekent het het slagen van een missie. Met toenmalig Tros-directeur Remco van Leen hebben we in 2012 een plan op gesteld met als doel Nederland zo snel mogelijk weer aan een Eurovi siezege te helpen.'' ,,We zagen tijdens die editie van 2012 het Zweedse team van nabij aan het werk, met zangeres Loreen en haar nummer Euphoria. We waren zelf in Azerbeidzjan met Joan Franka. Een hartstikke lieve meid en een goede zangeres. Alleen nog heel onervaren. Zweden voerde dat jaar een bijna mi litaire missie uit. Een perfecte har monie van show en liedje. Loreen won glansrijk. Dat wilden wij ook. Het jaar erna meldde Anouk zich uit het niets als deelnemer. Ze haalde de top 10. De ban was gebroken. Het zou mooi zijn als de toen ingezette weg nu uitmondt in een zege.'' ,,Dat heeft natuurlijk vooral te ma ken met de kwaliteit van het liedje. En onderschat daarbij de rol van Ilse DeLange niet. Na haar deelname in 2014 is ze altijd geïnteresseerd geble ven. Ik liet haar de nummers horen die we in overweging hadden voor dit jaar. 'Bagger', stuurde ze terug. Ze wist iets véél beters. Toen ik Arcade hoorde, was ik het met haar eens.'' ,,Waylon was vastbesloten het beter te doen dan die tweede plaats met de Common Linnets. De stemming was optimistisch. Die keerde ineens toen die vier dansers op het toneel ver schenen. Een journalist van een be langrijk festivalblog zag er iets racis tisch in. Nou, dat was een bom in de groep. Waylon is iemand die dan juist zijn poot stijf houdt. Het werd voor hem 'zij' tegen 'ons'. Vaak is het ook zo dat als je een vijand creëert, het teamgevoel sterker wordt.'' ,,De vibe werd snel heel negatief. Mede doordat er ruzie was tussen Waylon en het AD en De Telegraaf. Ik dacht: ik moet nu iets doen. Anders gaat het tijdens die halve finale hele maal fout. Waylon twijfelde op dat moment aan alles: ook aan ons.'' ,,Natuurlijk heb ik me toen voor een karretje laten spannen. Waylon móest en zou naar de finale, dat voelde ik heel sterk. Dat radio-inter view was natuurlijk heel erg. Ik gooide het op nationale trots. Maar ik móést mijn verantwoordelijkheid nemen. Vergeet niet: de emotionele component op het Songfestival is groot. Daarom greep ik terug op ons plan. Dat zegt: wij moeten de artiest faciliteren. Die moet met alle crea tieve vrijheid én vertrouwen het po dium op.'' va. €499 sa va. €899, va. 1.099 t!RW Beierse Woud Wenen, Boedapest en Praag Singlereis Toscane 1 Rondreis Griekenland Rondreis Schotland en Ierland GO Heb je als dj bereikt wat je wilde? Wat heb jij dan niet wat Evers en Van Inkel wel hebben? Dit moet na 44 jaar hét jaar wor den? Wat zou het voor jou betekenen als Nederland wint? Wat stond er in dat plan? Duncan Laurence, de Neder landse troef op het Song festival. FOTO ANP Hoe kan het dat Nederland zo to renhoog favoriet is? De juichstemming van nu volgt op een roerige editie vorig jaar. Toch greep je in door de dag voor zijn eerste optreden live op de radio een statement te maken. Hoe kijk je terug? 10 dagen 15 dagen 15 dagen ALL INCLUSIVE GEEN TOESLAG 1-PERSOONSKAMER Ontbjjten diner ALL inclusive Ontbjjt en diner Ontbjjt en diner Vertrek: 24 mei, 26jul, 23 aug, 20 sep, 19 okt Vertrek o.a.: 3,22jun, 6,20jul, 3 aug, 14 okt Vertrek o.a.: 18 mei, 3,22jun, 6juL, 14 okt Vertrek: 17 mei, 7jun, 6,20 sep Ontbjjt en diner Vertrek: 7,28jun, 23 aug, 20 sep Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ,\xen ANVR 'O ;gr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23