Voaels O Vlogster Dee aangerand 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Als voorman van de supportersvereniging van Ajax én van de Nederlandse Songfestivalequipe breken voor Daniël Dekker (59) de spannendste weken van het jaar aan. ,,Als ik moet kiezen: Ik gun het Duncan heel erg, maar Ajax is mijn leven.'' De mooiste radio van dit weekend werd gemaakt door vogels. Zaterdag avond maakten ze al hun opwachting tijdens de twee minuten stilte. Ik heb ver schillende herdenkingen beluisterd waarop duidelijk te horen is dat ze dwars door het eerbiedig zwijgen voor de gevallenen heen tetterden. Kraaien, kauwen, mussen, Turkse tortels, meeuwen, koolmezen, ze hadden het hoogste woord. Het regende boze tweets. #vogels #respect- loos!!! verstoren #dodenherdenking Soest! Hang nooooooit meer vetbollen en nest kastje op. #dieptriest #Overlast niet alleen door gevangenen in #Vught tijdens #doden- herdenking vogels misdragen zich #walgelijk lidmaatschap #vogelbescherming opgezegd. En die vogels maar doortwitteren in hun bomen. Ik heb er geen enkele moeite mee, sterker nog, ik vind het volkomen terecht. Wij zijn tenslotte nooit, nog geen seconde, stil om de gevallen vogels te herdenken, en dat zijn er nogal wat. Gisterochtend zongen ze in Vroege Vogels, hun wekelijkse radio show waarin meestal vrijwel alleen mensen te horen zijn die over ze praten, weer het hoogste lied, tijdens het Nationale Vogelcon cert, dat wat mij betreft dit jaar de Gouden Radioring mag winnen. Gaaf om te horen dat op het festival in het bos in Twente de groene specht geen lach gas nodig heeft om te lachen. En wat dacht je van de nachtegaal in de Kennemerduinen? Hij is net weer in Nederland aangekomen met zijn tijdelijke verblijfsvergunning. Hij is de hele nacht opgebleven om te zingen. ,,Kom bij mij op krachten vrouwtje, hoor mij, al de hele nacht, ik ben sterk, ik vind veel voedsel, ik wil jou, kom, oooo, kom!'' Ik hoor de drietonige balts van de grutto in Vijfheer- enlanden. grutto-de-grutto, grutto-de- grutto. De grutto is een onomatopee, hij klinkt zoals zijn naam, net als de tjiftjaf, de kievit en de Stef Blok. Ik hoor een kwartel, een blauwborst, een koekoek, grauwe ganzen, merels, roodbor- sten, vinken. De rietgors treedt op: 'tsjip, tsjip prrrlluplup!' Aaah, wat een muziek. Het wordt tijd voor een nieuw themakanaal: NPO Vogel! 24/7 het beste dat vogels ooit gemaakt hebben. NPO Vogel, The Birds start here, de vogels van alle kanten, Er is maar 1 NPO Vogels, Vogels ko men bij je binnen, je voelt je buiten, tsjip, tsjip prrrlluplup! Quote van de dag Na het afsluiten van mijn tournee was een bezoek aan Henk Schiffmacher het juiste om te doen maandag 6 mei 2019 Lambrecht overleden Geen kist voor Perry DANIËL DEKKER SONGFESTIVAL Stefan Raatgever ij haalde opge lucht adem. De twee grote liefdes van radiomaker Daniël Dekker vermijden deze week een pijn lijke botsing. De eerste podiumrepe titie van Duncan Laurence voor het Eurovisie Songfestival in Israël leek samen te vallen met de tweede wed strijd van Ajax tegen Tottenham Hotspur in de Champions League. Uiteindelijk speelt Ajax niet morgen, maar woensdag en staat Dekker als 'senior delegatielid' van de Neder landse Songfestivalequipe morgen avond gewoon naast het podium waar Duncan Laurence voor het eerst oefent met zijn nummer Arcade, dat nu al een gouden plaat is. Als voorzit ter van de raad van toezicht van de supportersvereniging van Ajax be- Het zou mooi zijn als de in 2013 ingezette weg nu uitmondt in een zege zoekt Dekker alle thuiswedstrijden in de eredivisie. Maar goed, werk gaat voor. Vandaar dat hij nu in Tel Aviv is, waar de mede door hem aange stelde Laurence topfavoriet is. „Absoluut het eerste. Hoef ik niet lang over na te denken. Ik gun het Duncan heel erg, maar Ajax is mijn leven. Als ik stokoud en doof ben, zal ik nog in een rolstoel de Arena in worden getakeld.'' Dekker, die opgroeide als Henk Bakhuijsen, bedacht als jonge dj bij de Amsterdamse radiopiraat Decibel zijn artiestennaam. ,,In eerste instan tie een schuilnaam. Je moest het de politie niet te makkelijk maken een piraat uit de lucht te halen.'' Hij brak door bij de Tros, waarvoor hij eerst op jongerenzender 3FM en later op Radio 2 Gouden Uren presenteerde. Vlogster Demira van der Zeeuw (21), beter bekend als Dee, is naar eigen zeggen mid den op straat aangerand tij dens koningsnacht. Een onbe kende jongen kneep in haar bil len en trok vervolgens haar broek naar beneden, vertelt de ex-vriendin van Enzo Knol emo tioneel in haar weekvlog. ,,Het klinkt misschien heel erg preuts, maar mensen moeten gewoon van je afblijven.'' Demira weet in de video van ellende niet waar ze moet begin nen. De blondine betwijfelt of ze haar verhaal überhaupt moet de len, uit angst dat de jongen die haar heeft aangeraakt toekijkt en geniet van het feit dat zij er last van heeft. ,,Ik wil iets vertellen, maar ik weet niet zo goed hoe. Ik wil niet janken en ik wil niet boos zijn'', begint ze in de video. Haar vriend Lars spoort haar ver volgens aan om haar hart te luchten, waar ze in eerste instan tie flink tegen opziet. Van der Zeeuw zegt vaak ge confronteerd te worden met haatreacties of andere respect loze uitingen. Maar de gebeurte nis tijdens koningsnacht, waar van onduidelijk is waar die plaatsvond, is volgens de vlog- ster van een heel ander kaliber. ,,Een vriendinnetje van mij had haar telefoon laten vallen en daar was ze verdrietig om. Dus ik zei: laat maar, we pakken de bus naar huis en we stoppen ermee. We lopen naar de bus en er is een of andere debiel die van achter eerst keihard in mijn kont knijpt en vervolgens mijn broek naar beneden trekt. Midden op de straat. Op dat moment gaat er gewoon echt iets in je om, dat je denkt: hoe kunnen mensen zo zijn?'' vertelt ze emotioneel. ,,Ik ben achter die gast aan gerend en heb hem bij zijn capuchon ge grepen. Maar er was niemand in de buurt die me kon helpen, ik voelde me zo fucking machte loos'', gaat ze door terwijl tranen in haar ogen verschijnen. Het is onbekend waar de aan randing heeft plaatsgevonden en of er aangifte is gedaan. Dit tot woede van sommige luisteraars. —Zangeres Rita Ora heeft een tattoo laten zetten GO RADIO Radiopresenta tor Christophe Lambrecht van het Belgische Studio Brussel is op 48-jarige leeftijd overle den. Hoewel de doodsoorzaak nog niet offici eel is bevestigd, gaat het vol gens bronnen vermoedelijk om hartfalen. AFSCHEID Acteur Luke Perry is begra ven in een mi lieuvriendelijk 'champignon- pak' in plaats van in een tradi tionele kist. Dat heeft zijn doch ter Sophie ont huld. Het pak is een alternatief voor een ge wone begrafe nis of crematie. 3 ■u 'Het zou ongekend zijn, derde worden' 44 —Daniël Dekker Je moet kiezen: Ajax wint de Champions League of Duncan Laurence het Songfestival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22