En dat is één... JUL D66 en CDA menen dat nieuwe wet voldoet aan criteria EU-hof Maan liet gisteren tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen het publiek swingen. De zangeres was dit jaar een van de drie landelijke Ambassadeurs van de Vrijheid. Tijdens haar optreden brak de zon door en was het even wat minder koud voor de vele toeschouwers.P16 hotelbonaventure 'ONBEPERKT Volgens D66 en CDA hoeft het in 1963 afgesloten associatieverdrag met Turkije niet langer een blok kade te vormen die verplichte in burgering van Turken verhindert. Het kabinet moet met de aange dragen oplossing zo snel mogelijk aan de slag, stellen zij. Al vanaf 2020 zouden ook Turken, net als andere nieuwkomers van buiten de Europese Unie, alleen in Neder land mogen blijven als zij via een inburgeringsexamen aantonen Nederlands te kennen en kennis van de samenleving te hebben. In het associatieverdrag tussen de toenmalige Europese Gemeen schap (EG) en Turkije staan een aantal regels die destijds bedoeld waren om geleidelijk een vrij ver keer van personen te realiseren. Onderdeel daarvan is dat er geen inburgeringsplichten opgelegd mogen worden. Volgens D66 en CDA biedt een uitspraak van het Europees Hof uit 2014 echter grond om van deze bepaling af te mogen wijken. In de zaak Dogan versus Duits land oordeelde het Hof dat schen ding mogelijk is 'door een dwin- Persoonlijke inburgeringsplannen bepalen benodigde taalniveau gende reden van algemeen belang'. Deze reden moet ook 'geschikt zijn om het nagestreefde legitieme doel te bereiken en gaat niet verder dan wat nodig is om dit te bereiken'. Taalniveau Hoewel Duitsland indertijd niet aan de voorwaarden voldeed en bij de rechter bakzeil haalde, biedt de nieuwe Nederlandse inburge- ringswet wél juridische handvat ten om te voldoen aan de gestelde voorwaarden, stellen D66 en CDA. ,,Anders dan Duitsland nu doet gaat Nederland namelijk werken met persoonlijke inburgerings- plannen en leerbaarheidstoetsen. Die bepalen mede welk taalniveau van de inburgeraar wordt verlangd om te slagen voor de inburgerings- toets", stelt D66-Kamerlid Jan Pa ternotte. ,,Zo kan Nederland gaan voldoen aan beide criteria zoals ge schetst door het Europees Hof." Volgens CDA-Kamerlid Pieter Heerma biedt de nieuwe inburge- ringswet dus 'de mogelijkheid om ook migranten uit Turkije inburge- ringsplichtig te maken'. In 2015 vroegen 55 Turken in Nederland asiel aan, vorig jaar waren het er 1300. Ajax heeft met de KNVB-beker de eerste prijs binnen, Willem II werd met 0-4 verslagen. De Amsterdammers maken ook nog kans op de landstitel en de Champions League Nieuwsmedia 5 5 5 530" Et |c? 'Turken dwingen tot inburgering is mogelijk' Turken die naar Nederland komen, kunnen worden ver plicht in te burgeren. Rege ringspartijen D66 en CDA zeg gen dat de nieuwe Inburge- ringswet daarvoor gelegenheid biedt. Het kabinet moet er snel mee aan de slag, vinden de par tijen. Laurens Kok Den Haag —D66-Kamerlid Jan Paternotte SPORT 1, 2&3 Winterjas is nog nodig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1