bedanken Middelburg Boekenstad verrijkt door kramen met Ip's en cd's WALCHEREN 19 De grote muziektenten en de artiestentent staan overeind, de vloeren zitten erin en de podia staan klaar. Van een afstandje lijkt het of Hrieps zo kan beginnen. Graag willen wij iedereen voor de (soms jarenlange) trouwe bezoekjes. HRIEPS VRIJWILLIGERS I'. Om gezondheidsredenen zijn wij helaas genoodzaakt, ons café, met ingang van 13 mei as, DEFINITIEF TE SLUITEN. Fam Herwegh Café Juliana maandag 6 mei 2019 René Hoonhorst Grijpskerke o ver is het nog lang niet. De laatste week - zaterdag is het festival moeten onder meer I nog 35 lichtmasten op het terrein worden gezet en elek triciteit voor de verlichting en de muziekapparatuur worden aange sloten. Vele kleinere tentjes voor de entree, het Rode Kruis, het 'foodplaza' en individuele eetten tjes verrijzen deze week nog op het grasveld. En er moeten nog zo'n achthonderd rijplaten op en om het festivalterrein op de krui sing van Poppendamse- en Mid- delburgseweg worden opgehaald en gelegd. Maar het 'grove werk' is dit weekeinde afgewerkt, stelt hoofdorganisator Hugo Kramer. ,,We zijn al aan de elektriciteits voorziening begonnen en liggen iets voor op schema. En dat is na tuurlijk altijd lekker'', zegt Kramer gistermiddag, een stuk relaxter dan een dag eerder. Zaterdagmid dag had hij nauwelijks tijd voor het beantwoorden van een paar vragen. Geen onwil, maar hij 'moet overal tegelijk zijn'. ,,Er lo pen dit weekeinde zo'n honderd mensen rond en die wil ik aan het werk houden. Want vanaf maan- Mike Minderhoud, Hans van Beers en Cor Sohier (vlnr): drie van de tientallen trouwe vrijwilligers die er voor zorgen dat ook de 25ste edi tie van festival Hrieps weer staat als een huis. foto lex de meester dag moeten we het weer met een veel kleiner clubje doen. De tenten moeten overeind staan en zo veel mogelijk zijn ingericht. Het opzet ten komt echter nogal nauw, dus is Er lopen dit weekeinde zo'n honderd mensen rond - Hugo Kramer, organisator aansturing en toezicht nodig." Kramer is voor de buitenwereld dé oprichter, aanjager en drijvende kracht van het zilveren Hrieps. Zijn huis is het hele jaar door het 'Hrieps-kantoor', ervaart vrouw Roos ook sinds een jaar of zes. Maar zonder de inzet van vele tientallen anderen is ook een dui zendpoot kansloos. In het week einde voorafgaand aan het festival lopen er soms meer dan honderd man - en een enkele vrouw - op het terrein. Onder hen een aantal lieden, die al een groot aantal jaren vele weken per editie meewerken. Cor Sohier is met zijn 77 jaar al een tijdje gepensioneerd bouw vakker. Hij ontwikkelde zich de afgelopen decennia tot 'dé vloe- renspecialist' van Hrieps. ,,Planken leggen, kunnen die mannen hier allemaal wel. Maar om de houten vloeren een heel festival goed te laten liggen, is een speciale werk wijze nodig, waarbij de planken als het ware als scharnieren om de tentpalen blijven zitten. En dan ben ik nog het hele festival bezig met reparaties aan vloerdelen", grijnst de goedlachse Sohier, die als inwoner van Grijpskerke vanaf de beginjaren meewerkt. 'Echte kaartjes' Mike Minderhoud uit Meliskerke is sinds 2013 als vrijwilliger bij zijn favoriete festival betrokken. Hij is de man die de kaartjes van bezoe kers persoonlijk naar een aantal adressen brengt. Want een uit draai van een emailbericht of een ticket op een mobieltje, vindt een Hriepsganger niks. ,,Mensen wil- len het bewijs dat ze een kaartje voor Hrieps hebben in hun han den voelen. Het liefst zo snel mo gelijk en het is dan ook een eer om die tickets te overhandigen." Zonder Hans van Beers kan Hrieps ook al bijna twintig jaar niet. De 'eigen rijder' uit Grijps- kerke neemt een paar weken vrij rond het festival, zodat hij zijn vrachtwagen kan inzetten voor de noodzakelijke transporten. ,,We gebruiken mijn wagen onder meer om de rijplaten op te halen en weg te brengen. We hebben er acht honderd nodig, maar die dingen zijn zo zwaar dat je er maar een beperkt aantal tegelijk mee kunt nemen. Dat zijn dus nogal wat rit jes." Voor de koopjes hoeft ze de bakken met platen niet door te vlooien, ziet Angelique Sturm uit Middelburg zondag al snel op de jaarlijkse markt van Mid delburg Boekenstad. René Hoonhorst Middelburg Vooral voor oude lp's en meer of minder bijzondere singles weten de handelaren wat ze moeten vra gen. De eerste albums van de boe- renrockers van Normaal moeten 25 euro opbrengen, een ep'tje van de vroege Stones doet al vier tientjes. De prijzen schrikken Angelique een beetje af, maar met het de buutalbum van Whitney Houston voor een tientje is ze nog behoor lijk tevreden. Ze moet thuis waar schijnlijk rennen om de plaat op één van de twee pick-ups te leggen, want haar partner en twee vrien den zijn ook op platenjacht. Organisator en marktkramer Gert-Jan de Rooij, die de markt van Middelburg Boekenstad immer op poten zet, is verheugd dat er heel veel liefhebbers op de stands van de platen- en cd-handelaren afko men. ,,We kregen zowel van de handelaren als van de bezoekers het verzoek om ook een aantal marktkramers met muziekalbums op de markt toe te laten. Mooi dat het dan ook aanslaat." De tien 'mu- ziekkramen', in totaal staan er 120 stands op de Markt, zorgen voor drukte bij het oude stadhuis en zijn daarmee een waardige vervanger van de 'kistenkast' van Kees Vos, die het een jaartje laat afweten. De Rooij is ook blij met jonge boekensnuffelaars. ,,Jongeren zou den steeds minder lezen, dus ik vind het altijd prachtig als ik kin deren met stapels boeken zie lo pen." Een stapel leesvoer hoeft de jonge Middelburger Dave (6) Bors- boom niet te scoren. ,,Maar ik zoek een leuk boek over apen en dat heb ik nog niet kunnen vinden." WA Opbouw festival vergt vele handen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19