€27.54°f ei50.ooo,- 20.000.000,- €2°100.000,- Berichten over moord door tbs'er verontrusten Dekker 'Constructie blijft schimmig' Gary Lineker €2.000.000, Kapster petnke Halsema Max jH Verstappen Kylie Jenner 150.000.000,- Ben rVan Beu rden Kerk in Sri Lanka vreest nieuwe aanslagen 5 POLITIEK ken vallen namen als Frits Sissing en Bert van Leeuwen. ,,Ik vind het heel gek dat iemand die een spelletjesprogramma op de late avond presenteert, hetzelfde krijgt als Matthijs die bijna dage lijks de maatschappelijke en cultu rele agenda bepaalt'', vindt Özcan Akyol. De AD-columnist is regel matig te gast in DWDD. ,,Je moet kijken naar de marktwaarde, wat ze genereren aan advertentie-inkom sten. Ik snap dat het deels publiek geld betreft, maar j e hoort niemand over Ajax, dat misschien wel de fi nale van de Champions League be reikt omdat het betaalde voor goede spelers. Is dit onze calvinistische volksaard?'' Ook EO-directeur Arjan Lock vindt de verhoudingen 'wel wat scheef. ,,Het is niet dat sommige presentatoren die minder werk ver- richten, in salaris naar beneden moeten", zegt Lock. „De belang rijkste prikkel om bij de publieke omroep te willen werken, moet de motivatie zijn om iets voor de sa menleving te betekenen. Dat neemt niet weg dat uitzonderlijk talent ook uitzonderlijk moet kun nen worden beloond." En Dominique Weesie van Pow- Ned: „Kijk, we hebben niet voor niets het gezegde in Nederland 'uit zonderingen die de regel bevesti gen'. In dit geval vind ik dat je voor een aantal mensen een uitzonde ring moet maken. Anders zijn ze weg." Minister Slob noemt - via zijn woordvoerder - het argument dat Van Nieuwkerk vaker op tv is, 'echt onzin'. „De norm gaat immers al tijd uit van een fulltime aanstel ling." FVesentator BBC Match of the Day Ervaren Burgemeester Amsterdam V Amerikaanse celebrity 4!^ HÈ )^ToPmanShell 1 De tweede verdachte zat in het ver leden in een tbs-kliniek. Het duo zou samen de moord hebben ge pleegd. Het slachtoffer werd zon dag dood aangetroffen in zijn wo ning. De politie vermoedt dat hij in het weekend van 19 tot 21 april om het leven werd gebracht. De twee mannen van 48 en 35 jaar uit Almere zitten vast in ver band met betrokkenheid bij de moord. De oudste zou een oud- tbs'er zijn, de tweede zou een tbs'er zijn die met proefverlof was, aldus de Telegraaf. Woensdagavond werd een derde verdachte opgepakt, een 30-jarige inwoner van Almere. Deze man wordt verdacht van heling van de t Het slachtoffer werd zondag dood aangetroffen in zijn woning in Lelystad mobiele telefoon van het slachtof fer. ,,Ik begrijp heel goed dat dit vra gen oproept. Het is belangrijk dat nu eerst goed wordt uitgezocht wat hier precies is gebeurd", schrijft mi nister Dekker aan de Tweede Ka mer. 'Belangrijk' De bewindsman kan verder weinig zeggen over de zaak omdat het strafrechtelijke onderzoek in volle gang is. 'Ik volg het op de voet en we zoeken tot op de bodem uit wat er is gebeurd. Dat is belangrijk voor de nabestaanden en voor de samenle ving', twitterde Dekker gisteren. COLOMBO Sri Lankaanse ka tholieken kunnen ook ko mende zondag niet naar open bare missen. De lokale tak van de Rooms-Katholieke Kerk vreest nieuwe aanslagen en heeft besloten de diensten niet te hervatten. Een woordvoerder van aarts bisschop Malcolm Ranjith zei gisteren dat informatie is ont vangen over 'twee mogelijke aanslagen op kerken'. De veilig heidsdiensten hebben geadvi seerd nog geen diensten te hou den en de kerk geeft daaraan gehoor. De katholieke kerk besloot alle openbare zondagsmissen te schrappen na de bloedige aan slagen op eerste paasdag. Ker ken en hotels waren het doel wit van die aanslagen. Er vielen meer dan 250 doden. De katho lieke kerk was van plan de dien sten komend weekeinde te her vatten, maar dat is nu van de baan. Het is een tegenslag voor de regering van Sri Lanka. Die is er veel aan gelegen de normale gang van zaken in het land te herstellen, net als het gevoel van veiligheid. vrijdag 3 mei 2019 GO DEN HAAG Het moet afgelo pen zijn met onduidelijke fi nanciële constructies binnen de publieke omroep, zoals die bij Matthijs van Nieuwkerk. Dat zeggen regeringspartijen VVD en D66. Matthijs van Nieuwkerk krijgt van omroep BNNVara een salaris, en hij kan geld verdienen bij pro ductiehuis Medialane. Van dat bedrijf mag hij alleen iets incas seren voor werkzaamheden die buiten de NPO liggen; bijvoor beeld voor het ontwikkelen van een programmaformule voor een commerciële zender. ,,Die salarisconstructie blijft schimmig'', zegt Thierry Aartsen (VVD). Aartsen wijst erop dat Medialane ook de producent is van College Tour, het NTR-pro- gramma dat Van Nieuwkerk gaat presenteren. Recent werd ge fluisterd dat Van Nieuwkerk van plan was via College Tour zijn volgend jaar door de Wet nor mering topinkomens (WNT) ge maximeerde salaris van 194.000 euro op te hogen. De NPO on derzocht dit en concludeerde dat er niets aan de hand was. Aartsen: ,,Het is nog steeds ge heim wat een programma als College Tour kost, en dus of er sprake is van een constructie. We weten niet hoeveel geld naar Medialane gaat. Ik snap niet waarom ze dat geheim willen houden. Ik daag Hilversum uit duidelijk te maken wat het pro gramma kost. Dan kan iedereen zien of er wordt gesjoemeld of niet.'' Dat Van Nieuwkerk mag bijver dienen door te klussen voor een commerciële omroep, vindt Joost Sneller van D66 moreel verkeerd. ,,Dit is de mentaliteit van de randjes van de regeling opzoeken. Strikt genomen mag het misschien allemaal, maar Ka merleden die te veel bijverdie nen, worden ook gekort op hun schadeloosstelling.'' PVV-woordvoerder Martin Bosma noemt de Medialane- constructie 'totaal idioot'. ,,Die is puur verzonnen om onder de WNT uit te komen. Het is een bedrijf van de dochter van Joop van den Ende (Iris, red.) en toe vallig zit Joop heel vaak in pro gramma's van Matthijs. Dat kan toch niet. De minister moet zulke schijnconstructies, bedoeld om het salaris van een presentator op te pompen, tegengaan.'' Veel dingen die voor Van Nieuw kerk gelden, gaan ook op voor Gary Lineker. Ook de Engelse oud-voetballer is een charmante, vlotgebekte 58- jarige man die veel geld ver dient bij de pu blieke omroep. Femke Halsema, burgemeester van de grootste stad van Nederland, verdient, net als bij voorbeeld haar Rotterdamse col lega Ahmed Abou- taleb, bijna 12.000 euro per maand. Ook wethouders in de grote steden komen maandelijks boven de 10.000 euro uit. i Een kleine reality check voor Van Nieuwkerk: hij ver dient meer dan tien keer zo veel als een kapper. Die verdient in het beste geval maan delijks 2125 euro. Formule 1-coureur A Het lijkt erop dat Max Ver stappen de best- betaalde sporter van Nederland is. Internationale media denken dat het salaris van de Formule 1-coureur - nog zonder sponsor deals - in 2018 boven de 20 mil joen euro uit kwam. 'i i 21 jaar en nu al multi-multi-multimil- jonair. Kylie Jenner, de halfzus van Kim Kardashian maakt een fortuin met haar cosmeticabedrijf Kylie Cosmetics. Ze was in 2017 de meest verdienende vrouwelijke celebrity ter wereld. 2018 was een prima jaar voor Shell-topman Ben van Beurden. De ceo van de Brits-Nederlandse oliereus mocht 20,1 miljoen euro bijschrijven. Een jaar eerder kreeg hij 'slechts' 8,9 miljoen euro. -s- Minister voor Rechtsbescher ming Sander Dekker noemt de berichten over een mogelijke moord op een 72-jarige man in Lelystad 'verontrustend'. Het lijkt erop dat tenminste een van de daders een tbs'er is. Carla van der Wal Lelystad/Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5